• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův


    Čtenáři vám nerozumějí? Kritikové vás urážejí? Múzy vás opouštějí?
    Nemůžete sehnat vydavatele? Psychofarmaka? Ženskou? Chlapa?
    V knihkupectvích nemají pro váš žánr více než půl poličky vlevo vzadu za fíkusem?
    Vítejte.

    Navštivte nástěnku, kde byla otevřena I. poetická knihoslídílna.

    rozbalit záhlaví
    PETR36
    PETR36 --- ---
    VANEK: Díky moc za tenhle odkaz!
    VANEK
    VANEK --- ---
    Gen. Rudolf Medek pobavil:
    https://cs.wikisource.org/wiki/Spisovatelsk%C3%BD_t%C3%BDden
    Znám od Nezvala sonety, které miluji, ať už on si o mně myslí, co chce. Vím, že je básník. Ale kdyby se takovýto básník vyskytl v mé rodině „co by můj syn“, byl by denně bit jako žito, neboť je to mrhání talentem, flámování s talentem, šeredění (odpusťte, ta substantiva! ale snad to v češtině jinak nejde! aspoň v tomto případě!) s talentem, oplzlé šuškání si s talentem a dokonce v určitých lukrativních podnicích i zrazování talentu.

    Toto už je drobet laciné:
    …Nezval, ač „je komunista, ale který udělal z našeho jazyka nebe plné housliček a melodie“. Bojím se sice, že proletářské kolonie kolem Prahy i kolem Moskvy se dokonale vykašlávají i na takové artistní nebe i na takové rimbaudovské housličky, starého kozla jim rozumějíce, ale neváhám říci upřímně, že tam ta jakási kouzla a různá prestidigitateurství jsou, jež jímají rozkochanou dušku. „Který idiot bude brát národní řeči hudbu Nezvalovu?“ ptá se dále Karel Čapek. Ani jeden, pravím. Všichni idioti budou jí naslouchat jako své mateřštině.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Je pravděpodobné, že na této přednášce většina z vás nebyla a dokonce jste mohli uniknout i jejímu masivnímu sdílení na Facebooku.
    Básníka Petra Hrušku není třeba představovat - zde se představí sám jako teoretik (aniž básníka ztrácí, samozřejmě) v úvaze o poezii dekády 2000-2010:

    Přednáška Petra Hrušky "Obrys poezie v první dekádě nového tisíciletí" (8. 10. 2013)
    http://vimeo.com/76529043
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    NATASHA: Retro je v současnosti in... :-)

    Děkuji všem za názory, moc mi to pomohlo!
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: šlukna mi hlavně připomíná šuknu a nepamatuji se, že bych to slýchával :-) to už spíš šlukovka :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MICHAEL_ALEXA: Šlukna je současný výraz? To mi přijde jako solidní retro...
    FIN
    FIN --- ---
    MICHAEL_ALEXA: v 80. letech bylo u nás kouření trávy v širokých vrstvách prakticky neznámé - rozhodně ne tak, jak je tomu dnes. kouřili ji nadšenci z undergroundu a i ti málo, protože jí neměli dost. kouřila se tehdy hlavně z jointů, že by po světě pobíhaly spousty lidí se šlukovkou vysloveně na to, to jsem nezaznamenal. (když člověk vlezl například na psí vojáky a "zasmrděl", stáhly se kolem něj podivné fousaté existence a chtěly šluka výměnou za pivo a krabicák:-) takže si nejsem jist, zda vůbec rozšířený a užívaný lidový výraz pro fajfku specificky na trávu existoval... prostě nejspíš "fajfka".
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    KEMENTARI: Mimochodem, rovněž zdravím z Vratislavi.
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    Ahoj,
    mám zapeklitý problém a nevím, kde se ptát jinde:
    potřeboval bych nějaký šikovný ekvivalent ("lidový výraz" nejlépe z let osmdesátých) pro typ dýmky, z nějž se kouří marihuana.

    Mám: dýmka, dýmec, fajfka, šlukna, šlukovka, bong, ale vše nám připadá příliš současné...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: :)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    TOMASZ: Absentéři nelitují, neboť dnes si to vynahradili... protože dnes, dnes bylo v Praze úžasně i člověku samotnému :-)
    FIN
    FIN --- ---
    pro kolegy přírodovědce - je to tenhle pán http://hazen.gl.ciw.edu/publications/books a story of earth. fakt dobrý čtení.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    TOMASZ: :) Tentokrát bych chyběla každopádně, takže jsem moc ráda, že jste se sešli a žes to tak pěkně zorganizoval.

    Příště vás budu usilovně manipulovat do nějakého podniku pro sebe vhodného - aspoň pro první část večera, pak samozřejmě musíte navázat v bohémském stylu :-)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    NATASHA: To nemohl nikdo tušit... ;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    TOMASZ: Klatě!

    Mno, když bude příští sraz v nekuřáckém či pod širým nebem...

    Moc vám to tam slušelo :)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    Zdravíme absentéry, kteří o mnoho přišli! :) Probrali jsme klimatické změny, Těsnohlídka, klasický hospodský hmyz, chyby v překladech chemických názvů a dokonce došlo i na Japonce a haiku... ;)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Zdravím z Vratislavi! :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A jinak, vážená stolní společnosti, radost zaznamenat, jak vzkvétáte :)
    Díky za pozdrav!!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: No třeba NENÍ, žánop.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Ty dej poKoj, hele jo!:-) Chceš nás mít na svědomí? Už nejsme ve věku, že bysme snesli Vaška a Evu české poezie v jedné osobě naživo.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Poslyšte, 15. 10. bude v Liberálu vystupovat Milena Oda.
    Nechcete tam někdo zajít zjistit, zda je i naživo tak...svérázná?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam