• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    VANEK
    VANEK --- ---
    Kp: bych si pral vic experimentu, treba slovensko nebo polsko, aspon revue Kloaka, centrum v Krakove, Vlak je tomu nejbliz. Je mi to lito, byli jsme velmoc v 60. letech, polaci mi nechteli verit
a uz vubec ne digitalni poezie, tvurci vyuziti internetu
    VANEK
    VANEK --- ---
    jh: jmen uz je moc, pripravuju debut pro fra a tesim se
    jeste nejaky dotaz, nema skup. Fantasia nejake prohlaseni?
    Borzic (zvucne a nervne): co vam schazi?
    Smr: moc mi chybel ten typ, co pise ta olina, strasne se mi ulevilo, generacni vypoved z pohledu zeny, ja jsem se pokousela uz pred 7 lety, ona to ted udelala uplne jinak, uz nestiham zapisovat pochvalne liceni
    VANEK
    VANEK --- ---
    Smr: loni mi prisel zajimavy jediny debut pavly medunove
    jh: (ted mi to vypadlo)
    čada nesouhlasi, vyjmenovava ty, co vydali, zaneta lichtenbergova, janele z liku - obecna shoda - 50lety debutant vl. Matuška
    zvucna pani doporucuje alici hekrdlovou, je uzasna, znate ji? Ne
    straka: jan nemecek, jan delong
    VANEK
    VANEK --- ---
    Jsem rad za boj proti zbourani domu na vaclavaku, architektem byl muj prastrejcek bóža
    ale zabyvejme se vic tim, ze ti katolici udelali vystavu o tech reholnicich
    rozpacite ticho, straka vyzyva k dotazum, slecna: jak si vysvetlujete, ze tyto posledni roky jsou tak silne? rozpacite ticho
    VANEK
    VANEK --- ---
    Ted dalsi pan, ktery uz je dedecek, velmi zvucne lici, jaci basnici ho v zivote cim oslovili: Gruša, kryl, holan, pistora, svetlana burianova, xindl x
    VANEK
    VANEK --- ---
    Straka nadnasi autorska cteni, ruzne podoby, zmenila vnimani poezie?
    Odpovedi moc nestoji za zapis
    smr: rada na cteni beru kamaradky, ktere se moc neorientuji, a velmi je to oslovuje
    jh: k tomu pojmu gheta, jestli muzu, pro me elita neni sproste slovo
    jakas pani z publika zvucnym hlasem pateticky chrli nesrozumitelne sracky, ted si stezuje, ze na cteni janota a spol. nebyli do prvni rady slyset a bez ocniho kontaktu, ja se jmenuji jarmila hannah cermakova a vim o cem mluvim
    VANEK
    VANEK --- ---
    Straka nadnasi autorska cteni, ruzne podoby, zmenila vnimani poezie?
    Odpovedi moc nestoji za zapis
    smr: rada na cteni beru kamaradky, ktere se moc neorientuji, a velmi je to oslovuje
    jh: k tomu pojmu gheta, jestli muzu, pro me elita neni sproste slovo
    jakas pani z publika zvucnym hlasem pateticky chrli nesrozumitelne sracky, ted si stezuje, ze na cteni janota a spol. nebyli do prvni rady slyset a bez ocniho kontaktu, ja se jmenuji jarmila hannah cermakova a vim o cem mluvim
    VANEK
    VANEK --- ---
    Obecna shoda 2011-2 silne roky, letos min
    kp: vyznamne u stredni generace, zacina se prehodnocovat pristup 90.let
    borkovec zustava 1 nohou v tom svem, co si vybudoval, "psat oci", 2. ohledava v jazyce
    ostatni ocenuji jeho milostne basne z jinych duvodu
    jh: hra s konfesionalitou, dale princip palimpsestu, "prořezávky" , me bavi, prijde nosnej
    pro me principialne otazka, jestli basnik reflektuje jazyk, jen kdyz s nim naklada napadne
    VANEK
    VANEK --- ---
    Ted k mym autorum, jsem fanda stredni generace, vsichni se smeji, ze ne proudu
    halmay, kolmacku, chlibce, z mladsich step. Noska
    rozbor, jak halmay protiklad nedava rozhovory, k uplne nejlepsimu co tady mame, aplikuje bonmot hrusky o karlu tomanovi
    ja tomu rad rikam kus igelitu, neco tam couha, spinava dlazba treba
    vyrusta z nejake kontemplace, je jakoby casosberna, ve versi "zas stejna svetla od lanove drahy
    VANEK
    VANEK --- ---
    Dale Dynka, Ondrej Macura Sklo jedna z nejlepsich poslednich let

    KP: letos jeste nemam nacteno a co jo, nelibilo - z publika, co: - treba zrovna Macura, nejsem si jisty tou ironii, mam problem i u prozy, zatim ho mam s vykricnikem

    JH cte ukazku, ted z chlibce, jehoz navrat povazuje za udalost
    VANEK
    VANEK --- ---
    Sbirky posledni doby: rudcenkove, zborila, pepo, pomoz mi! Straka: borziče, smr: nebo josefa straky. Ten se pyri, odmita, rika Jitky Srbove, vseobecne pritakavani

    sbirkou roku bude chlibec
    rada bych zminila dvou basnirek: s. Fischerove, ale zklamala proti predchozi; irena stastna Zivorodky, ovlada umeni zkratky, velmi usecne pritom presne, opakovane tema rodu
    VANEK
    VANEK --- ---
    A jeste mame hrozne malo soucasne nemecke

    smr: 2008 taky vnimam jako predel, ve sve disertacni praci bude jednim ze dvou
    Fantasia pro me velky prelom, jsem souznela, obrovsky drajv mi tu chybel
    priklon k poemam, delsim celkum, umoznuji komplexnio pochopeni sveta, je to proste komplexni zalezitost, nebo ted olina stehlikova chysta a myslim ze bude velmi dulezita
    VANEK
    VANEK --- ---
    jH: bych vyzvedl preklady, spolutvori poetickou rec, maji potencial vlivu, dnes myslim Petra Zavadila, 2009 nova cela Bozska komedie, silny poptencial polska poez. Manka: mne chybi WHAuden, nemame Transtromera
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    BUBLINKY: Dovalil až dnes.;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    SMR: ja bych se chtela Karla zeptat, jak ty 2 veci, o kterych jsi mluvil, a s mnohym souhlasim, jak spolu souvisi.

    Karel odpovida.

    SMR cosi o Dynkovi, uz to nestiham.

    KP: tak urcite souhlasim. Ale mozna se shodnem na tom, ze v 90. Letech byl osamely.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Jeste bych v rychlosti zminil 2. Tendenci, to je konceptualni poezie
    VANEK
    VANEK --- ---
    "Zminil bych jeste o rok pozdejsi debut basnika Jana Tesnohlidka (:-) pozn. jVjr) Neco CO TU NEBYlo, osobnostni typ jaky tu nebyl a zatimsnad nema konkurenci

    namatkou autori kolem Psi vino; kAsAl; kOZelka; Dryje
    VANEK
    VANEK --- ---
    Pior.: ujmu se obecneho uvodu, navaznost na Hrusku. 2008 konec obdobi (zcereneho) klidu: 1. Polemiky nad Svecovym clankem o krizi ČL 2. Zacatky diskusi o angazovane p. 3. Sbornik skupiny (!) Fantasia.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Prave se zacina. 12 lidi, nikoho nepoznavam; misto Stehlikove Hajek.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: ty máš teda choutky... obdivuji tvé železné nervy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam