• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    XCIDER: Moje téma je přímo jeden obor, tady kovy jsou věci psané obecného rázu. Moje diskuze vznikla, aniž bych věděla, že existuje tato a prostě není pouze o kovu. Navíc je to můj obor a vysvětlení proč jsem ji založila je v ní též napsané. Čím víc aktivit provozuji v jednom směru, tím víc se o daném směru dozvídám.

    V podstatě tu je na nyxu hafo diskuzí na téma počítač, neustále se rodí další a nikdo to neřeší. Když se podíváš do našeho odvětví, tak je tu zepár dikuzí a každá má to své.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    ERIDANI: v cem se ta diskuze lisi od tehle, krome toho ze tamta je tvoje ? prijde mi zbytecny, aby o kazdy veci exitovalo X paralelnich diskuzi, takze clovek je pak musi projizdet vsechny kdyz neco hleda...
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    Cokoliv o kovu - tvárná litina - tu [ ERIDANI @ Slévárenství ]
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    VERNY: To uz vlada davno zamitla a tunu zlata nepujci, bali se ze by to nekdo ukrad. Respektive zamer byl ty zlaty cihly pretavit do kapky a pak po vystave z kapky zase nadelat cihly. Tam je myslim si strach docela opravnenej s tim ze by CNB taky mohla dostat zpatky pozlaceny cihly z wolframu. NJN tuna zlata je 50 litru///
    VERNY
    VERNY --- ---
    ESL:
    idealni je nejdriv stribro trochu ohrat hodit do kyseliny sirove /pokud nemas cim ohrat stribro muzes kahanem nahrat kyselinu i se stribrem a vetrat/
    tim ho zbavis povrchovejch necistot a mastnoty.

    neohmatej to a patirej koncentrovanou sulkou, dobry je potrit, nechat á 1 min černat omejt očistit kartáčkem a opakovat až to chytne idealní barvu. docela efektni je to na zaver jemne prejet mosaznym kartacem a chytne to takovej pololesklej ocelovej nadech....



    jinak co mne tedka celkem zaujalo je projekt federika diaze na expo, chce od narodni banky zapujcit tunu zlata a podle reakci divaku michat kazdemu vuni podle toho jak reagoval

    budou asi dost prekvapeny jak mala tuna zlata je.

    nejdriv ale bude muset ukecat narodni banku a zaplatit nekolik mega pojistneho, byl by to docela pech kdyby se mu to cestou nekde ztratilo ;-) nedomluvime se na nejakou spolecnou akcicku uz si predstavuju co by se s tim dalo vsechno delat...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    ESL: To proto ze sulka zabiji hadatko, nejvetsiho nepritele nas pestitelu cesneku :). Zkusil bych jak rikas, lzicku do vody a ponorit do toho ten predmet na nejakou dobu nez to zcerna. Nedelal jsem to a chtelo by to vyzkouset. V nejhorsim to budes mit cerny jako uhel - to jde zpatky vylestit a zkusit znova...
    ESL
    ESL --- ---
    COLOMAN:Když jinak nedáš a chceš mermomocí nějaká písmenka, tak já teda posloužím. :o)

    Nemáte někdo zkušenosti s patinováním stříbra Sulkou? Zakoupila jsem si ji, ale z nějakého mně neznámého důvodu na ní je jenom návod na moření česneku... ;o)
    Takže jak na to, pár kapek do horké vody a vymáchat v tom předmět? Nebo se to dávkuje jinak? (Vycházím z kusých informací o sirných játrech, ale nevím, jak moc koncentrovaná jsou v té Sulce, takže ani nevím, jak to přizpůsobit.) Předem díky!
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    dajak tady stagnuje reč
    vtip:
    Které poslední slova slyšel terminator na východě Slovenska? "dig more, železo"
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    hezky pekne, zadnej troškař... To je skoro na flastr, ne? :)

    http://aukro.cz/item921845440_rtut.html
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Hele, zadny OT, vis ze z tyhle nezavazny diskuze a vzpominek na nase "alchymisticka" obdobi cas od casu vypadne i nejaky moudro o uslechtilych kovech ;-).
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN: stracaju sa len elektrony, inak je to ontopic. ;)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ALL: bacha na OT ;)))
    strácame sa ...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: RVO nemam, ale stejne to pak neni definovany, ztraci vody a pak dokonce i nitraty. Ja jsem to delal v zime na balkone a krystaly mi vznikly pres noc na dne kadiny, do ktery jsem to prelil. Pak jen odfiltroval, vysusil na filtraku a hned do prachovnice, ale stejne byly prad vlhky. A ty co zustaly venku se behem minut roztekly.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Jsi to mel dat na RVO, kterou jsi mel urcite v kuchyni .. Nebo pokud ne, zahustit mamce v troube .. :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Cilem byl dusicnan mednaty at uz tri nebo pentahydrat, chtel jsem ty krassny tmavo modry krystaly, a pritom jsem zjistil, ze hygroskopictejsi svi*e snad neexistuje. Dokonce tvori ve vode roztoky, kde je mnohem vic te soli nez vody...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: co jsi vytvarel..? Teda krome vodopadu NOxu z osmyho do ctvrtyho :))
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: jednou jsem s medi vytvoril krasnej vodopad tech zrzavejch plynu od nas z balkonu v osmym patre az do ctvrtyho. pul litr 65 % a ctvrt kilovej medenej plech, v kybliku, za mrazu....Velmi rychla reaxe..Ale s Ag pul na pul, to nebude tak divoky...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: No, 60% je koncentrovana kyselina dusicna.. o 96% kyseline dusicne se ani nema cenu bavit, ta se pouziva snad jen na pripravu vybusnin (nitrace), povetsinou je sama o sobe dýmavá a uvolnuje hnedooranzove dymy sama o sobe :))

    Jak rikam, pred kýblreakcí si to vychytej.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    WILDENBURY_SQ: tak toto je docela podstatná informácia a doporučenie:)) pomer CU ku Ag je skoro 1:1,, nedavam to však do koncentrovanej HNO3, ale dajak do cca 60%., dajak si nepamatam co pouzil naposledy..

    ERIDANI: zbieraj šecko co možeš, oplatí sa, není stým pak problém..

    XCIDER: hehe, ozaj, dojdi pak mrknút na proces:) stejne to už parkrá chystal nafotit a použit to ako volakú seminárku,, trebalo by volaký makroobjektýv, foták by sa našiel Canónový snad..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam