• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KUTASObojživelníci - chovatelske tipy triky
    LOFAS
    LOFAS --- ---
    KUTAS: je to pryč. při dalším pročítání o žebrovnících jsem našel že se často svlékají...

    víčko ponořím do vody. souš musím dodělat. předtím měl část dřeva kam si mohl vlézt ale nikdy jsem ho tam neviděl

    KUTAS
    KUTAS --- ---
    LOFAS: hele to vypadá ok, resp. tu plíseň nikde nevidím....

    Jinak víčko dáváš na souš a on si pro něj leze ven? Zkus nafotit celé to terárko...
    RANITOMEYA
    RANITOMEYA --- ---
    Na report ze zaplynování terária CO2 si budeme muset ještě počkat. Dneska jsem to zkusil, nevyšlo to. Ale nasbíral jsem cenné zkušenosti. Třeba to, že reakce kyseliny octové a hydrogenuhličitanu sodného je asi 30 000x rychlejší, než člověk. Nestačil jsem zavřít vyvíjecí nádobu :) Jdu uklízet tu spoušť.
    VEVER
    VEVER --- ---
    Umřela mi ropucha, tak hledám nějakého nového obojživelníka. Mám k dispozici velmi vlhké terárium, čtyřicet litrů (původně v tom byly rybičky), zezhora nejde úplně uzavřít, je zarostlé. Poradili byste mi něco zajímavého? Potřebuju aby se to nezahrabávalo, protože by mi to vykopávalo kytky a aby tomu stačilo takové brouzdaliště v rohu.
    Třeba pro pralesničky by to asi bylo v zásadě vhodné, ale nejsem ochotná krmit denně.
    Napadla mě Scaphiophryne madagascariensis, která by se až tak nemusela zahrabávat, ale vím o ní jenom co jsem si našla na netu a asi ani nepůjde sehnat.
    LOFAS
    LOFAS --- ---
    LOFAS
    LOFAS --- ---
    KUTAS: je to takovej šedivej duch kolem něho. pak to někde otře a nemá to na sobě na čas to zmizelo a teď se to vrátilo.

    žebro má kolem 20 cm a ax tak 18cm můžu jestě přeměřit

    když jsou k sehnání beru rousnice.
    krmím libovým masem, rybou chtěl jsem zkusit červy včera snědl vše co měl na víčku.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    LOFAS: ad šedivé kousky - to se ho drží delší dobu? To může být plíseň!

    krmení - já většinou krmil přímo je..., potvory si zvykly brát v podstatě z ruky... respektive ze špejle. Jinak teda měl jsem je rozmazlený a krmil jsem je hlavně živou potravou.
    Jinak jak jsou velcí? Dospělé jedince jsem krmil normálně masem (ideálně asi rybím) přes zimu a v létě žížaly.

    Zazimování není nezbytné.... ph vody pro žebrovníka zásadní vůbec není, nevím jak pro axíka, kterej má žábry. Voda by mohla být teplejší, i když přes zimu je 15 stupňů asi ideální.
    LOFAS
    LOFAS --- ---
    prosím o radu
    mám na postarání axalotla a žebrovníka.

    žebrovník má kolem sebe šedivý kousky jako když sundavá kůži je to asi dva měsíce a opět se svléká. co jsem se dočetl u dospělích jedinců to není dobře. Oba staří kolem 3 let.

    máte nějaký trik na krmení tak aby nebyly červy po celém akváriu? zkusil jsem dát rozmražený patentky na víčko a žebro si je sám našel toto vypadalo jako nejlepší varianta co mě napadla

    nechal jsem si udělat test vody voda je čistá jen ph 7.5
    teplota vody 15 stupňů jestli tolik vadí když se udává pro umělý odchov ideálně 16-18
    je nezbytné zazimování?

    díky
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    JONEZ1: dát pryč příčku, která mi to tam dělí na souš a nahradit to nějakým umělým ostrovem, který bude zároveň zajišťovat něco jako jeskyni a bude zahrnovat jezírka a tak... no ale ještě to chvilku potrvá, zatím mám jen představu :)

    JITIKA: mám už asi lehce vypitou paměť.... a napadá mě leda... ale stejně se mi připomeň :)
    JITIKA
    JITIKA --- ---
    KUTAS: ok, pujcim si fotak a zitra poslu fotecku, at vidíš, jak se tvému potomstvu daří:) ovšem taky mám v plánu vytvořit tam souš a dát tam více kytek časem
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    KUTAS:: a jake mas plany na prestavbu? :-)
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    JITIKA: já myslel celého terárka a čolků ;)

    Jinak plíseň tam ani nějak natáhnout nemusíš... ta lítá skoro všude ve vzduchu a prostě má ráda vlhký místa + často něco organického.... já proto v terárku prostě mám suchou souš a celý terárko je zezhora otevřený, ale teda mám ještě v plánu to celé předělat... no...
    RANITOMEYA
    RANITOMEYA --- ---
    Já tam mám dva poměrně velký (⌀ tak 12cm) větráky od PC, který mi třikrát čtyřikrát denně na pár minut vženou novej vzduch do terária. S plísní tak problémy v teráriu nemám. Vím, že to funguje, protože v jinejch vlhkejch teráriích a nádržích, kde nedochází k cirkulaci s tim mívám problémy. Třeba ve snůškách žab se mi tvořila snadno. Tam mi pomohl ten "pulčí čaj". Tu plíseň sis ani nemusela přitáhnout domu s patentkama. Zkus si postavit do sklenice s vodou kousek chleba někam do bytu. Uvidíš, jak rozkvete. Ale mžeš je zkusit vyměnit. Třeba to taky pomůže.

    Mimochodem "tadpole tea" se dá připravit i jinak, než z listů dubu. Důležitý je, že je to roztok tříslovin (taninů). Na wikipedii je seznam různých.. věcí, které třísloviny obsahují. http://cs.wikipedia.org/wiki/Třísloviny na zahraničních serverech jsem našel, že je možné svařit obyčejný čaj a hodně zředit. Pokud si dobře vzpomínám, nějakej s nízkým obsahem kofeinu. Ale to už si moc nepamatuju. Kdyžtak hledej v googlu "tadpole tea" a třeba něco zjistíš.
    JITIKA
    JITIKA --- ---
    díky za rady, s tím listím to je moc zajímavý. zatím jsem to udelala tak, že jsem všechno znovu pořádně umyla v horké vodě a vrátila jsem do akvarka jen jeden šutr. ostatní čekají na ošetření v mrazu, zkusím to vzít s tou solí. cirkulace vody tam je díky filtru, ale jak zajistit cirkulaci vzduchu? ono je to dost velky 70x50x35. ale dat tam vetrák mám strach, kdyby spadl do vody..fotky bohužel nemám, zlikvidovala jsem to hned. myslíte, že se ta plísen přitáhla s nítěnkama živejma? asi bych je měla tedy brát někde jinde, co?
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    JITIKA: nahoď nějaké fotky pls...
    RANITOMEYA
    RANITOMEYA --- ---
    JITIKA: s modrou skalicí zkušenosti nemám, ale ještě bych počkal. Vyndej čolky, vypust všecku vodu a vodou se solí vyčisti terárko, opláchni horkou vodou a všecko tam vrať. Tak se jednorázově zbavíš plísně nejlíp. Ještě je dobrý vyházet hodně plesnivý věci a nahradit je novými (jestli to jde).
    No a proti plísni je nejlepší, když máš zajištěnou nějakou cirkulaci vody a vzduchu. Jak to stojí, je to blbý. S vodou to může bejt problém, ale mě se teďka víc než skvěle osvědčil ten "tadpole tea". Potom voda zůstane mírně kyselejší a nezplesniví ani po několika týdnech (i když dobrá teda už taky asi neni). Svaříš suchý dubový (ořechový, mandloňový) listí a je hotovo. Můžeš trochu zředit.
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    JITIKA:: jenom takovej poznatek - povlak na hladine se mi pred pul rokem delal taky, a paradoxne po pouziti nejake "cistici tablety", ktera byla do vody vpravena bez moji pritomnosti. Pravidelne jsem povlak sbiral houbickou, a parkrat vymenil vodu a na konci vycistil akvarko a preslo to samo... Ovsem nedokazu posoudit, zda ten tvuj pripad je podobneho charakteru.
    JITIKA
    JITIKA --- ---
    čauky, moje paludárium s čolkem východním zachvátila bílá plíseň, mapy na šutrech a povlak na hladině. můžu použít modrou skalici? v jaké koncentraci? půl gramu na litr je moc? třeba jen na šutry, který tam pak vrátím po důkladným umytí. nebo nemá někdo zkušenost s chytrou houbou - Pythium oligandrum? nebo lepší nápad? dík!
    LADY_CANDAR
    LADY_CANDAR --- ---
    Tak ze tri axolotlu me dva naprosto ignoruji, ale jeden se zda mnou bt strasne fascinovany. Kdyz se objevim u akvarka, priplave, opre se o sklo a cumi. Kdyz se pohnu, otoci hlavu nebo priplave za mnou. Pokazde. Nezavisle na tom, jestli je nazrany, hladovy... je to stalker :)
    RANITOMEYA
    RANITOMEYA --- ---
    RANITOMEYA: u první fotky má být text: "Ten vprostřed největší je zespodu, napravo je zespodu a z boku."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam