PALO_FABUS: v politickém smyslu to např. znamená to, že žádná vláda dnes nepoužívá pro ospravedlnění určitého typu praxe koncept "postindustriální společnost" (v tomhle je bezesporu jako místní l'intellectuel engagé sympatičtějčší Tereza S.). Tento pojem ani není leitmotivem dnešních debat ve "světové" sociologii, takže nechápu s KÝM Keller vlastně polemizuje a za jaké aktéry vlastně mluví. Pokud mu šlo o to ukázat, že se staré pořádky hroutí a mění, hurá, no to je Amerika. Pokud má dojem, že současní autoři neříkají nic nového, tak ať to ukáže. Pokud mu jde o to, vrátit zpět staré dobré pořádky sociálního státu, ať mi ukáže, které to byly a co na nich bylo dobrého a udržitelného.
plus tedy - těch, co jsou schopni u nás reflektovat současné diskuse, je opravdu velmi málo, pokud jde o schopnost popularizovat tyto diskuse na hraně mezi odbornou polemikou a popularizací, neznám snad kromě bělohradského a dalších dvou až tří pánů téměř nikoho. Je to velké umění. "Současná" sociologie je v rozkladu, co to je "současná sociologická teorie", to netuším :)
moje pozorování z poslední doby mě vedou k závěru, že sociologové jsou stejně primitivní, omezení a neschopní elementárních úvah, jako jimi popisovaná populace. vždyť jsou její součástí, takže co od nich čekat - v těchto očekáváních jsem poměrně realista (i když to zamrzí a může demotivovat)