• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BALVAN42Sociologie
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    PIROSH: netuším, jak jsou na tom religionisté, ale u nás na antropologii se to vlivem Terezy Stockelove taky pěkně rozmáhá... ANT a etnografie ve smyslu metody mají mnoho společného.
    PIROSH
    PIROSH --- ---
    ACHERON: Vypadá to tak. S jedním z nich jsem něco psal a musel jsem začít číst Latoura dokonce.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    PIROSH: Impact Konopáska na brněnské religionisty?
    PIROSH
    PIROSH --- ---
    VLASOCKA: religionisti z MU jednou až po uši v ANT
    KYTAK
    KYTAK --- ---
    projekt doktorandu sociologie FFUK - predvolebni pruzkumy interaktivni formou
    Jak dopadnou volby 2013 podle voličů I Volební kyvadlo
    http://volebnikyvadlo.cz/
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    ACHERON: ok. díky
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    plus ještě jsem byl na zajímavém bytovém semináři mladých historiků, kteří se snažili Latoura aplikovat na budování komunismu v ČSSR. to bylo asi to nejzajímavější, co jsem z tohoto pole u nás slyšel
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    VLASOCKA: no já jsem zkusil dělat do ANT, ale zabalil jsem to jak jsem do toho trochu pronikl, je to jen metoda transformace jazyka, která je inspirativní, ale bez opuštení té teorie a její využití v úplně jiné oblasti to moc přínosné není dle mě, ale rád se nechám přesvědčit o opaku.

    jinak bych se odpíchl od konopáska a šel po těcj lidecj dál, na AV byla skupina co dělal ženy ve vědě, alety Tereza zná
    BRKOUS
    BRKOUS --- ---
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    DUNAR_: Díky za vyčerpávající odpověď :-) U nás připravujeme monotematické číslo časopisu k symetrické antropologii (koncept vychází z Latoura, jeho kolegů a následovníků, z STS) s Terezou Stockelovou. Já se chystám na výzkumný pobyt do Vídně sem: http://sciencestudies.univie.ac.at/en/teaching/master-sts/ . Tak jsem chtěla vědět, jestli máme v Čechách podobně zaměřené týmy/jednotlivce... nic zásadního jsem zatím nevypátrala.
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    VLASOCKA: lidi je asi vic, ale keca do toho kde kdo. :-)
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    ACHERON: Nemám žádný konkrétní dotaz, jen mě zajímá, kdo další se v této oblasti u nás výzkumně pohybuje, zda jsou nějaké tématické skupiny na jiných katedrách, než té naší (obecná antropologie FHS).
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    VLASOCKA: copak?
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    Ahoj. Pohybuje se tady někdo v oblasti science and technology studies (STS) nebo případně ANT?
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    BOBR: super, tak to se budu těšitm, hod sem link.
    BOBR
    BOBR --- ---
    ACHERON: Bylo inteligentní, výsledek hodím zítra na Hn dialog blog.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    Dětské nemoci levicovosti | A2larm
    http://a2larm.cz/2013/09/detske-nemoci-levicovosti/


    BOBR: "Žižek nás varuje, že s politickým „extremismem“ nebo „nadměrným radikalismem“ bychom měli vždy zacházet jako s jevy ideologicko-politického pohybu. A tedy brát je jako ukazatele něčeho naprosto opačného – reakce na vlastní bezmoc."
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    BOBR: no já hlavně nechápu, proč to nedali nějakému odborníkovi na extremismus nebo romský etnikum, ale tak to už holt v českých médiích chodí (viy kauza Sziostrzonek). Bylo to vedení rozhovoru alespoň trochu inteligentní, nebo si jen chtěli potvrdit svoje názory a podle toho kladli otázky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam