• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Panove, potreboval bych drobnou pomoc - mam dva delegaty vytvorene pomoci DLR
    (metody Compile()) a potreboval bych videt, jaky IL mi to vygenerovalo. Dokaze se do toho nekdo rychle podivat? Je to jen testovaci projekt, jeden .cs soubor...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ted koukam, ze == a != je mozne overloadnout... nevim, zda je to i u te moji tridy, ale je to kazdoapdne pekna prasarna :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: t == null vraci true, object.ReferenceEquals(t, null) vraci false
    t.FullName vrati spravne nazev typu

    takze zkusim vymenit t == null za to druhe porovnanvani a melo by to fungovat :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Spíš zkus Debug.WriteLine(t.FullName); co ti to vypíše
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Opacne porovnani (null == t) nepomaha? Co vraci object.ReferenceEquals()?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: i po rebuildu to same. Vypise to System.RuntimeType
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Urcite se ti ten kod znovu prelozil? Neblbne jen debuger?

    Co to udela, kdyz das: "Debug.WriteLine(t.GetType().FullName);" ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz - nacitam assembly se ze souboru pomoci
    Type t = Assembly.Load(assemblyuName).GetType(typeName);

    dale testuji:
    if (t == null) throw new ...

    kdyz si dam breakpoint na ten if (), tak tam mam jasnou tridu, se vsim vsudy, ale stejne skoncim na tom throw, WTF?
    AREX
    AREX --- ---
    Prosimvas, nevite jak pro pouzivani System.Linq.Dynamic zavolat metodu FirstOrDefault na vysledku ? Prevadim to pak do JSONa a je docela zasadni jestli mi to vytvori pole s jednim objektem nebo jen ten objekt.
    KLON
    KLON --- ---
    Zkoušel někdo hledat podle computed property v LINQ dotazu na NHibernate?
    Tohle by mohlo fungovat, zítra vyzkouším.
    NHibernate: Linq-ing Calculated Properties « Hendry Luk — Sheep in Fence
    http://hendryluk.wordpress.com/2011/09/06/nhibernate-linq-ing-calculated-properties/
    MILL
    MILL --- ---
    JACHYMKO: diky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vysla nova verze Async CTP
    Updated Async CTP - Parallel Programming with .NET - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/pfxteam/archive/2011/11/01/10232099.aspx
    MILL
    MILL --- ---
    Pokud v OnActionExecuted ... melo byt v OnActionExecuting
    MILL
    MILL --- ---
    JACHYMKO: kazdy controller odvozujeme od vlastniho controlleru, ktery ma override na OnActionExecuting a OnActionExecuted

    Pokud v OnActionExecuted neco ulozim do HttpContext.Items a pozom v prubehu requestu k tomu pristoupim ze static metody pres HttpContext.Current.Items mam jistotu ze

    a. vzdy dostanu stejna data co jem ulozil v OnActionExecuting
    b. k temto datum se nedostane soubezny request ?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Ve webovy aplikaci si chci ukladat cas posledni aktivity jednotlivych uzivatelu. Ale nechci si to zapisovat pri kazdym requestu co poslou (posilaji hodne request => hodne zapisu do DB).

    Rikal jsem si, ze bych si udelal buffer, kam bych si ukladal ID uzivatele & cas aktivity. A v nejakych intervalech bych to pak ukladal na server. Ten buffer musi byt thread-safe, to je jasny. Nevadi mi, kdyz by nahodou nejaky ten cas "zmizel" a neulozil se do DB. Ty casy jsou stejne jen orientacni.

    Jak udelat to ukladani v nejakym intervalu?
    Mam pri zapsani casu k uzivateli kontrolovat kdy naposled se to ulozilo a pak to ulozit?
    Nebo mam mit nejakej timer, kterej mi bude ukladat? Pokud timer, tak jakej zvolit na IIS?

    Diky.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Teda divil bych se, kdyz by v jednu chvili v jednom vlakne byly zpracovavany dva requesty. Vzdyt zpracovani toho requestu zacina v nejakym IHttpHandler.ProcessRequest a tam to jede porad dal, dokud tahle metoda nezkonci, ne?

    Co se ale nejspis muze stat (netestoval jsem to, ale prijde mi to logicky), ze po dokonceni requestu se vlakno neukonci, ale pouzije se na zpracovani dalsiho requestu.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    MILL: IIRC, může se stát, že jeden request se bude provádět postupně na různých threadech. Nevím, co to přesně znamená „současně […] ve stejném threadu“. ;-)
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    MILL: jestli jsem to pochopil spravne, tak IIS je stavove rizenej web server. Takze pro kazdej request urcite neni zvlast proces a rekl bych ani thread.
    MILL
    MILL --- ---
    Resim logovani v MVC 3 webu pomoci log4net

    log4net ma pro ukladni dat ThreadContext, takze i kdyz je static umi uchovat data pro jednotlive thready oddelene. Zajimalo by me jak je to u IIS s requesty a thready:

    1. kdyz prijde request a zpracovani jede na urcitem threadu, zustane na nem az do konce ?

    2. kdyz prijdou soucasne dva requesty, muze se stat ze oba pojedou ve stejnem threadu ?
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    SAJAGI: zalezi, jak moc logiky mate v DB. Pokud temer 0, tak je podle mne idealni neco jako https://github.com/schambers/fluentmigrator . Pouzivam to v nekolika aplikacich uz par let a o aktualizaci DB se vic nemusim starat. Pri startu aplikace se proste spusti vsechny dosud neaplikovany migracni tridy a je hotovo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam