• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SAJAGI: jen upřesním, pokud nastravím preCondition="managedHandler", tak se daný modul nespouští nejen pro statický obsah, ale ani nikde jinde (tj. ani ne pro MVC controller, apod.)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Řeším tu jeden problém - ASP.NET MVC 2, .NET 3.5, IIS 7.5 express integrated. Chci dosáhnout toho, aby se mi určitý http modul nespouštěl pro statický obsah. Bohužel, pokud nastavím runAllManagedModulesForAllRequests="false", tak se mi nespustí žádný modul, který má preCondition="managedHandler". Tuší někdo proč? (chtěl bych to takhle nastavit právě pro ten můj modul, ale nespouští se ani FormsAuthentication, apod.)
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    NECROMAN:

    We've traced the call and it's coming from inside the house: A function call that always fails - The Old New Thing - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/oldnewthing/archive/2011/11/03/10233277.aspx

    To neni pokus o vtip, bohuzel s tim mam take zkusenosti (:
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    NECROMAN: něco podobného se mi stávalo taky - z nějakého důvodu se nepřegenerovávaly pdb. Pomohlo je promazat.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    To je fakt nejaka magorina - ted jsem nahradil ten test (t == null) za ReferenceEquals(t, null) a porad me t haze do te vyjimky, i kdyz watch ukazuje
    ReferenceEquals(t, null) | false
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Panove, potreboval bych drobnou pomoc - mam dva delegaty vytvorene pomoci DLR
    (metody Compile()) a potreboval bych videt, jaky IL mi to vygenerovalo. Dokaze se do toho nekdo rychle podivat? Je to jen testovaci projekt, jeden .cs soubor...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ted koukam, ze == a != je mozne overloadnout... nevim, zda je to i u te moji tridy, ale je to kazdoapdne pekna prasarna :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: t == null vraci true, object.ReferenceEquals(t, null) vraci false
    t.FullName vrati spravne nazev typu

    takze zkusim vymenit t == null za to druhe porovnanvani a melo by to fungovat :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Spíš zkus Debug.WriteLine(t.FullName); co ti to vypíše
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Opacne porovnani (null == t) nepomaha? Co vraci object.ReferenceEquals()?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: i po rebuildu to same. Vypise to System.RuntimeType
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Urcite se ti ten kod znovu prelozil? Neblbne jen debuger?

    Co to udela, kdyz das: "Debug.WriteLine(t.GetType().FullName);" ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz - nacitam assembly se ze souboru pomoci
    Type t = Assembly.Load(assemblyuName).GetType(typeName);

    dale testuji:
    if (t == null) throw new ...

    kdyz si dam breakpoint na ten if (), tak tam mam jasnou tridu, se vsim vsudy, ale stejne skoncim na tom throw, WTF?
    AREX
    AREX --- ---
    Prosimvas, nevite jak pro pouzivani System.Linq.Dynamic zavolat metodu FirstOrDefault na vysledku ? Prevadim to pak do JSONa a je docela zasadni jestli mi to vytvori pole s jednim objektem nebo jen ten objekt.
    KLON
    KLON --- ---
    Zkoušel někdo hledat podle computed property v LINQ dotazu na NHibernate?
    Tohle by mohlo fungovat, zítra vyzkouším.
    NHibernate: Linq-ing Calculated Properties « Hendry Luk — Sheep in Fence
    http://hendryluk.wordpress.com/2011/09/06/nhibernate-linq-ing-calculated-properties/
    MILL
    MILL --- ---
    JACHYMKO: diky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vysla nova verze Async CTP
    Updated Async CTP - Parallel Programming with .NET - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/pfxteam/archive/2011/11/01/10232099.aspx
    MILL
    MILL --- ---
    Pokud v OnActionExecuted ... melo byt v OnActionExecuting
    MILL
    MILL --- ---
    JACHYMKO: kazdy controller odvozujeme od vlastniho controlleru, ktery ma override na OnActionExecuting a OnActionExecuted

    Pokud v OnActionExecuted neco ulozim do HttpContext.Items a pozom v prubehu requestu k tomu pristoupim ze static metody pres HttpContext.Current.Items mam jistotu ze

    a. vzdy dostanu stejna data co jem ulozil v OnActionExecuting
    b. k temto datum se nedostane soubezny request ?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Ve webovy aplikaci si chci ukladat cas posledni aktivity jednotlivych uzivatelu. Ale nechci si to zapisovat pri kazdym requestu co poslou (posilaji hodne request => hodne zapisu do DB).

    Rikal jsem si, ze bych si udelal buffer, kam bych si ukladal ID uzivatele & cas aktivity. A v nejakych intervalech bych to pak ukladal na server. Ten buffer musi byt thread-safe, to je jasny. Nevadi mi, kdyz by nahodou nejaky ten cas "zmizel" a neulozil se do DB. Ty casy jsou stejne jen orientacni.

    Jak udelat to ukladani v nejakym intervalu?
    Mam pri zapsani casu k uzivateli kontrolovat kdy naposled se to ulozilo a pak to ulozit?
    Nebo mam mit nejakej timer, kterej mi bude ukladat? Pokud timer, tak jakej zvolit na IIS?

    Diky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam