• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jak tu nekdo psal, kdyz ma clovek dostatek indu (casu) tak rozprca vsechno.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TENCOKACISTROMY: jak si to predstavujes konkretne, treba pouzivat f# na casti ? a kdyz je to v msil, a dekompilujes to tak to stejne dostanes do c# nebo se pletu ? nebo si myslel to psat v cecku ? ale to je taky dekompilovatelny
    mozna to napsat rovnou 0101100110010101010101010011011110101101 :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ANDY_WARHOL: Co treba nektery funkce mit napsany v necem jinem nez v C#. A nektere metody nemit v zadne tride ale jen v ramci modulu?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MORMEGIL: diky, tohle sem hledal !
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    ANDY_WARHOL: BizSpark (a související).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SHIGORBIRDMAN: to ja samozrejme taky, ale byl problem to sehnat, tedy tam kde sem v te dobe zil. ze zacatku mi stacil manual, pak sem nejakou knizku sehnal, obcas clanek v nejakem casopise s vypisem programu, ktery si rucne musel pretukat (a z toho se pak dalo lecos nauci), problem nebyl basic jako takovy ale to ze na comodoru byla jina syntaxe a jinak se pouzival nez treba na tom tvem sinclairu. takze clovek potreboval vylozene ten basic pro ten svuj komp. navic kdyz si chtel delat neco opravdoveho potreboval si stejne asemlber a to uz bylo tezsi se naucit jen tak
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ANDY_WARHOL: o nicem takovem nevim, jen o studentskych akcich atd.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ANDY_WARHOL: ja pouzival teda literaturu i ve skalnich dobach, bez prirucky basicu bych se sinclairem moc nenadelal, zvlast tabulka asemblerovskych instrukci byla naprosto prazakladni literatura :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jedna se mi hlavne o visual studio
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    mam dotaz z jineho soudku, vim ze existovali nejaky licence na microsoft produkty pro start upy a podobne, kde to bylo velmi vyhodne, nekruli snad i zadarmo na nejakou dobu. nemate nekdo prehled o takovychto akcich, treba i v zahranici ? nejak se mi to nedari vygooglit
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SHIGORBIRDMAN: ja sem to nevyloucil, jen jsem zacinal v dobe, kdy nejaka literatura se tezko velmi tezko shanela, naucil sem se na spoustu veci prijit sam, proste je nejak vykoumat. ted mi to internet akorat ulehcuje
    ale je pravda ze kdybych zacinal ted, tak si proste knizku koupim, ale to jsou minimalni naklady, za to co clovek muze ziskat.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ESY: tohle teda plati i ve vedeckych (o pseudovedeckych nemluve) publikacich, obcas nejake takove cyklicke hovno vystopujes treba na zacatek minuleho stoleti :)

    celkem slusny zdroj na je stackoverflow, ten uz mi parkrat pomohl / zkratil utrpeni
    ESY
    ESY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: on hlavne internet trpi problemem cyklickyho hovna... :D nekde nekdo posne kody neaky sracky. a vsichni to lajkujoua siri dal aniz by to zkusili..
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Celkove s nazorem na skoleni (omg) atd souhlasim s
    ANDY_WARHOL. S vyjimkou literatury, je prilis mnoho veci, ke kterym je fakt lepsi mit knizku, nez slozite preskakovat po internetu a snazi se najit neco odpovidajiciho. Nemluvim samozrejme o prazakladnich trivialnich vecech a nebo masivne pouzivanych vecech, o kterych je tolik tutorialu, ze se proste neco najde vzdycky.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ESY: jj, prekladatel pracujici za minimum, nerozumici ani zbla co vlastne preklada, nasledne jeste vylepsujici terminy, pak z toho lezou krasne veci, do par takovych knizek jsem nakoukl ;) programatorske knizky v CZ nikdy :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    zalezi jeslti tu knizku preklada nejaky prekladatel, ktery tomu houby rozumi, pak je to asi nepouzitelne, ale mel sem za to, ze tohle se snaed uz nedeje.
    ESY
    ESY --- ---
    ANDY_WARHOL: hlavne kdyz nekdo opreklada veci ktery jsou sto let zazity .. a ja pak dumam co tim basnik chce sdelit:D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja bych se na cestinu vykaslal, je to mor, clovek pak tezko hleda neco na internetu, kdyz potrebuje poradit. treba takovy lokalizovany dot netovy hlasky to je chutovka, nastesti tu mame http://unlocalize.com/
    ESY
    ESY --- ---
    CERMINEK: v cestine nevim ale silne nedoporucuju knizky o programovani v cestine :D dost casto nevis o cem ten clovek co ji pise mluvi :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMINEK: proto sem radsi sel studovat jiny obor :) humanitni to mi dava zase vzhled do jinejch veci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam