• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Samozrejme, ze by to slo. Ale proc bych to delal, kdyz je k dispozici X lepsich alternativ :)?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: imo by to slo :) kdyz se da udelat celkem funkcni 2d hra pod winformama.... :) (bez akcelerace pomale, ale co nadelas)
    PECA
    PECA --- ---
    VIRTUALVOID, VIRTUALVOID: Dík, pro inspiraci na to mrknu. Udělal jsem si prozatím list mé vlastní struktury a typové gettery a settery - což je to trochu humpolácké. Jestli mi zbyde čas, tak to ještě přepíšu, teď musím dodělat vizualizaci, abych mohl ukázat nějaký výstup :-)
    ---
    Fakt miluju visial studio + resharper. Člověk může snadno překopat lecjaký kód a ani to moc nebolí.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Jo, wrapperem se da vyresit spoustu neprijemnosti. Blby je, kdyz pak wrappujes wrapper wrappujici dalsi wrapper :D.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SLUPKA: tak jsem to obesel, misto MujControl pouziju ContentControl, kteremu nadefinuju Style -> Template a tam dam MujContorl se vsemi bindingy, works like a charm :)
    Kde jsem drive pouzij MujContorl s propertama, pouziju ContentControl se stylem
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: A v output window taky nic není?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: A ve WPF ovladaci frontend.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SLUPKA: chybu to nehaze, ale kdyz proste pouziji toto, tak se to nijak neprojevi, jako by to nebylo nastavene
    <Setter Property="MovieTitle" Value="{Binding Title}"/>
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: nejaky server backend a pod? To by davalo smysl.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    VIRTUALVOID: ad ten _parameterValues to je vlastne dictionary<string, object> kde su nacitane podla nazvu data.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    PECA: http://pastebin.com/eqRzPVYZ by nehelflo ? stringy len castujem, ale na ine typy by hento mohlo zabrat (pouzivam to nejaku dobu)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Ve WPF neni ta hra samotna. Tohle je soft, kterej je "pod" hrama.
    Krome nejakyho tetrisu, pasiansu apod... bych si napsat hru ve wpf netroufnul :).
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    NECROMAN: zrovna v netu se her dneska na pocet pise pomalu vetsina (via Unity) :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAIMONIDES: jojo, pekny, i kdyz mi prijde trochu zvlastni psat hry v .NET a WPF :)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    TENCOKACISTROMY: Pěknej inzerát.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    PECA: Myslim, ze metody/property pro ziskavani tech hodnot ve spravnych typech jsou naprosto oukej. Sice by se urcite nesla mnozina lidi, ktery by to brali jako designovej fail, ale na druhou stranu je to jednoduchy a rychly reseni.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Hledáme k nám do herního studia Allodium .NETového vývojáře jako posilu pro vývoj nové herní platformy.
    Jedná se o dlouhodobý projekt, na kterém pracujeme s velkým českým partnerem.

    Klademe důraz na čístý kód, dobrou architekturu a celkově správná, spravovatelná řešení. Za svůj kód se nestydíme!
    Používáme a nakupujeme nástroje a knihovny, které nam práci ulehčují a kvalitu odvedené práce zvyšují. Cílem není se upracovat, ale vytvořit výborný software.
    Nejsme svázáni jedinou platformou, používáme Windows, Linux i Mac.

    Nabízíme:
    - 35000 - 60000 Kč
    - zajímavou práci, žádné nudné informační systémy
    - neformální prostředí, žádné korporátní hlouposti
    - možnost realizovat svoje nápady
    - příjemné prostory studia s nedalekým koupalištěm
    - peníze samozřejmě ;)

    Požadujeme:
    - čas na fulltime, ideálně OSVČ
    - dobrá znalost se C#, .NET 4, WPF
    - znalost programování multithreadových aplikací
    - samostatnost, spolehlivost, schopnost dokončit svoji práci
    - schopnost přečíst a pochopit AJ technickou dokumentaci, články atd...
    - vůli se učit nové technologie

    Výhodou:
    - kreativní myšlení
    - zkušenosti s automatickými testy
    - zkušenosti s databázemi (relační, objektové, dokumentové, atd...)
    - znalost webových technologií
    - znalost dalších technologií a platforem
    PECA
    PECA --- ---
    Potřebuju vyřešit takovej oříšek a nevím, jak na to. Nedaří se mi najít vhodný příklad a možná na to jdu úplně blbě. Požadavek:
    - mám XML se seznamem položek. Položka má název (string), popis (string), typ (datový typ, což je string, int, bool a možná date), hodnotu (daného typu, ale textově) a příznak verifikace (bool).
    - potřebuju udělat třídu, která s tím bude umět pracovat, což znamená:
    -- načíst to do nějakého svého interního listu, pole, čehokoliv...
    -- na požádání, podle názvu položky, vrátí popis, typ, hodnotu, nebo příznak verifikace. případně nějakou vhodnou strukturu, objekt...
    -- přidat novou položku
    -- uložit položky do XML (vytvořit nové XML)
    -- prezentovat položky v nějakém gridu, či panelu ve formuláři (string jako text, číslo jako číslo, bool nejlépe jako čekbox - ale snese se i to pitomý A/N, datum jako datum). V nouzi mi stačí vhodně naformátovaná textová reprezentace, takže s tímhle nemám problém.

    Aplikace, které to budou používat, budou vědět názvy i datové typy položek. Měl jsem představy, že by to volaly nějak jako:
    bool test = Polozky<bool>["Test"];
    date splnitDo = Polozky<date>["SplnitDo"];
    nebo
    string testPopis = Polozky.Popis("Test");
    ...

    Mám problém s těmi datovými typy, ale jak to tak po sobě čtu, tak se na to vyseru, narvu to do struktury se stringy a udělám metody GetBool, GetString... a bude po prdeli.

    Každopádně, kdybyste někdo měl tip jak na to, tak se rád poučím. Dík.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Co ti to háže za chybu? Mělo by to jít... Akorát na tom stylu budeš potřebovat, aby nebyl shared bych řekl...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Ve WinRT neni mozne pouzit Binding ve stylech? Takze kdyz chci mit na nekolikastrankach UserControl se stejnym databindingem, tak mam smulu a musim ho psat vsude dokola?
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    ROTTWEILER: DíkyTi, už ji mám v ruce. A vypadá fakt nabušeně !!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam