• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIHAJASárí, zaviňte se do krásy
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    TABBY: vidiš, ale to je ěž skoro za rok :)
    TABBY
    TABBY --- ---
    DIABOLUS: Zlata a stribrna nedele by si taky zaslouzily zaradit :)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    A jak slibila, tak udelala....
    akce je na svete
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    DIABOLUS: tak ja si to necham odsouhlasit a doladim detaily.
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    17. února – 1. Neděle postní - černá neděle (tradičně všechny ženy celý den nosí černé oblečení)
    Potom se už postní neděle jmenují jinak, ale o Velikonocích máme:
    25. března – Modré pondělí (v několika krajích v republice mu říkají Žluté)
    26. března – šedivé úterý
    28. března – zelený čtvrtek (papalo se zelené jídlo a také kněz se obléká do zelené)
    30. března – bílá sobota
    Těch zvyklostí je na každý den ix, tak to sem nebudu rozepisovat, ale kdyby někdo si chtěl počíst, tak tady: [ Přátelé českých tradic ]
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    TRAMIN: já ti to ráda napíšu - sepisu české tradice už nějaký rok :) tak minutku vydrž :)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    jsem straslive lina a venuju se tedka foceni bindi. Je tady dobrovolnik, ktery by mi vypsal ty barvy vcetne data v kalendari?
    slibuju, ze za odmenu ty slevy fakt udelam.
    TABBY
    TABBY --- ---
    TRAMIN: Tak to dej vedet, ta zelena by mne zajimala :)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    TRAMIN: supeer :) a ještě máme teď v neděli černou neděli, a po velkém pátku bílou sobotu a modré úpondělí ;) :-D
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    DIABOLUS: chteji :) myslim na to od rana
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    TRAMIN: jé to je dobrý :) a nechtěji pak na Zelený čvrtek udělat slevu na zelené :)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    s dovolenim si udelam drobnou reklamu.
    Na dnešní den má sariobchod.cz speciální akci. Sleva 5% na cokoliv co bude růžové. Je jedno jestli náramky, sárí nebo spodnička nebo penízkový šátek.
    Prostě kdo pošle objednávku na něco růžového (i ve slevě) a bude to do dnešní půlnoci, má k tomu slevu 5%
    platí jen v e-shopu Praha
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MOIRAIN: to je to, o čem mluvím:D Na některý lepidla teda zabírá líh, ale normální lidi obvykle doma nemají 96% etanol a ty řidší na spoustu věcí nefungujou.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    odpovidala jsem uz vedle. ale mam dojem, ze se resilo nejake to praskovani, ze se to na sebe nabali. Ja si ji tam nechala. kdyz jsem ji zkousela sundat, tak jsem se bala. A co koukam po ulici, tak nejsem sama :)
    zkus ten [ Domácnost, aneb jak si zpříjemnit druhou šichtu ] a urcite tam bude nekdo chytrejsi. Ja moc nevim co poradit
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    GENTIANA: toho bych se u šály bála, je to ručně tkané, takže trochu tlustější vlákna a nepatrně volnější, protože oboustrané, nalinkovat nemůžu
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Kdyby to byl povrch hladkého typu, doporučím prášek nanádobí... a klidně bych to po okologickém průzkumu zkusila i na látce, která vypadá, že jí to nebude vadit - nedrhne se to, prášek se smíchá s lepidlem, vzniknou žmolky, které se oberou a zbytek prášku umeje...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    TABBY: zatím nezkoušela, jestli se mi to nepodaří zjistit zde (chodí sem lidé z Gangy), tak napíšu zprávu přímo
    TABBY
    TABBY --- ---
    MOIRAIN: Co radi primo Ganga, nezkousela jsi se jich zeptat?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Potřebuji radu. Včera jsem v Ganze koupila šály a na jedné z nich byla nálepka, která sice sundat jde, ale zůstává po ní spousta lepidla. Čím to sundat? Složení je 30 % vlna, 20 % PE, zbytek viskoza nebo bavlna (teď nevím). Nějaké zkušenosti, než na to půjdu s chemií?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam