• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy


    DĚTSKÝ POKOJ - DĚTSKÝ SVĚT

    Jak jste zařídili svému dítěti pokoj? Kde jste se inspirovali? Co jste si sami vyrobili? Jakpak jste ho vyzdobili?
    Vše o dětském pokoji patří sem: fotky, články, rady, typy, plánky apod.


    spřízněné kluby na NYXu:

    rodina: KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ + MATEŘSKÝ CIT + TVOŘÍME S DĚTMI A PRO DĚTI
    kutil: DOMÁCÍ VÝROBA ORIGINÁLNÍHO NÁBYTKU + DOMÁCÍ KUTIL + KUTÍME A VYRÁBÍME
    domácnost: DOMÁCNOST, ANEB ... + DOMÁCÍ ROZPOČET + FOTKY BYTEČKŮ A DOMŮ
    design: BYTOVÉ DEKORACE + DOMÁCÍ FLÓRA + INTERIER DESIGN + ŽIVOT NA BALKONĚ + ZAHRADY
    nábytek: BAZAR NÁBYTKU + IKEA + POČÍTAČOVÝ NÁBYTEK + EDITACE KOLEJNÍHO POKOJE


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    LENIEUX:
    u Elisky je kabel a hadice vysavace naprosto uchvatna vec a v momente, kdy slysi vrcet vysavac, tak zanechava jakekoliv jine cinnosti a jde po zvuku..pak se vetsinou zasmodrcha do privodni snury :)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    LENIEUX: tak to máš opravdu způsobný děti - buď ráda! ;)
    LENIEUX
    LENIEUX --- ---
    QUAACA: jako ta krabicka se mi libi z estetickeho hlediska, schova furu kabelu :)
    ale jinak nevim, mam asi divny deti, ale kabelu si vsimaly, ale nejak se to odnaucily :), tak jsem to nikdy neresila
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    LENIEUX: máme pod stolem kabely ke dvoum kompům, prodlužovačku od lampičky, televize, zesilovače.. prostě je tam asi 12 kabelů a bez tý ochrany si to nedovedu představit. chvilka nepozornosti, dojdeš si na záchod a dítě kouše kabel. a pak dělá nenene, tytyty a směje se u toho :)

    tady je lepší obrázek té signum krabice, za mě tomu výrobku dávám 1*
    - ale zdá se, že to tam teď nemají

    LENIEUX
    LENIEUX --- ---
    Ja nevim, ale neni jednodussi naucit dite, ze na to nema sahat?
    Pochopim spunty na zasuvky nepouzivane....ale kabely?..
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    QUAACA: série SIGNUM
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MARKYSHA: my máme z ikey takovou bílou zacvakávací plastovou bednu na kabely, vejdou se tam i trafa, zásuvky. geniální záležitost, jen to teď nemůžu najít na jejich stránkách
    ještě tam mají toto, ale to není tak dobrý http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50138302/
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MARKYSHA:
    aby se tim decko neomotalo nebo aby to neprokousalo ?
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    prosím o nějaké typy na bezpečnostní ohrádky na elektroniku, kabely a pod.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    Do dětského klubu hledáme nápad na uskladnění sportovního náčiní - hokejky, míče, sítě, palky ...jak to řešite vy doma?
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    DISONANCE: dobrý nápad!
    DISONANCE
    DISONANCE --- ---
    SINSEMILLA: vymalovala bych bíle a pokud bych tam chtěla dostat tebou zmiňované barvy, zkusila bych třeba použít slouhé pásy látky, vždy jeden dané barvy na jedné zdi. Látky se dá zbavit snadněji než přemalovávat zdi.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    SINSEMILLA: taky nemám ráda bílou a fakt bych asi zvolila jen max 2 barvy. plus to fakt chce asi něco tlumeného. protože dětské hračky jsou opravdu pestrobarevné tak ať z toho všeho pak člověku nepřechází zrak :o)
    MONKA
    MONKA --- ---
    SINSEMILLA: já bych tam tolik barev necpala

    my máme v bytě docela barevno: chodba - oranžová (je dlouhá a tmavá), kuchyň - jednu stěnu bordo (kuchyň mám kombinaci bílo-černo-bordo), obývák s ložnicí a pracovním koutem máme dvě stěny žluté a dvě zelené a syn má celý pokojíček žlutý.

    já osobně nemám ráda bílé stěny, příjde mi to tak nějak sterilizované, takže nám barevnost vyhovuje, ale co se týká synova žlutého pokoje tak bych to dělala jinak, zvolila bych asi dvě barvy žluto-zelenou
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SINSEMILLA: holky mají vymalované dvě stěny poměrně jasnou oranžovou a druhé dvě tlumenou jakoby béžovou a když se na to podívám realisticky, tak bych to dneska dala všechno bílé bo i tak je tam barev habaděj.....
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    VERONIKA22: záčínám mít právě ten dojem, že by to prostě bylo moc a akortá ho to rozptylovalo. přesně jak tu někdo psal, že ty věci pro děti se všechny dělají tak barevný, že to samo o sobě stačí..
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    SINSEMILLA: mě by z toho šly oči šejdrem a myslím, že by uplynulo 14dní a už by mě to rozčilovalo. řekla bych, že pokud se má člověk 365dní stále dívat na nějaké barvy tak je potřeba aby to bylo trochu střídmé a nezačlo to jít na nervy. každá barva něco v člověku vyvolává to se snad už obecně ví.

    a asi bych chtěla nadhodit téma diskuze - zda nějaké barvy vyvolávají víc hyperaktivity a některé barvy děti zase utlumují? protože stejně je to i s kuchyní, ložnicí.....některé barvy tam nemají co dělat aby tam organismus mohl v klidu trávit jídlo či odpočívat.
    já dodnes taky vůbec netuším jakou barvu bych dětem do pokojíku zvolila :o(
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    v březnu se budeme stěhovat do většího - obývák, naše ložnice a dětský pokoj. ,ažel by chtěl vymalovat dětský pokoj jednu stěnu červenou, jednu zelenou, modrou a žlutou (jde o barvy světových stran podle buddhismu).

    já ale po minulý diskusi tady nevím, jestli je to úplně nejlepší nápad. co myslíte? erikovi bude za chvilku rok..
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    TIMA: třeba už to před tebou napraskl někdo těžší
    TIMA
    TIMA --- ---
    KOPRETKA: Já mám 60, a když jsem na to sedla přímo v prodejně, tak to pode mnou prdlo. Ale možná už to byla jen poslední kapka po dlouhodobě nešetrném zacházení :)
    MONKA
    MONKA --- ---
    VERONIKA22: máme dva kousky a kluk je z toho nadšený, sice je to maličký, ale třeba ten regál si hodně oblíbil a krásně uklízí a přerovnává si sám hračky.....pak máme ještě tu komodu, ale použili jsme ji na knížky
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    VERONIKA22: kupovala jsem podobné přes mmibazar od nějakého truhláře...už přesně nevím kdo to byl...možná tento http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=452945 cena možná o něco nižší ale ne o moc...ruční výroba asi bude vždycky jinde než "china lidl junk"...ale zase chápu že na tech pár let je to prostě pálka...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam