• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    GORK: na ubytovnu na střední jsem nebyla dost odvážná, ale modlila jsem se, abych se dostala na VŠ a na kolej, časem jsem si našla podnájem atd. Moje sestra nicméně žila s rodiči skoro do 30, nechápu.

    SINSEMILLA: moje kamarádka bydlí s dcerou (15) a manželem v bytě cca 20 až 25 metrů? Kuchyň jako nudlička, oni spí obýváku, co je taky malinkej, dole, ona na patře.


    SINSEMILLA: je fakt, že u našich to bylo dost hrozné, taky jsem si tam nikoho nikdy nevodila, ani jsem nějak nesměla a to mám na mysli i kamarádky přes den.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    ILLUZE: jojo ikea policové cokoliv se mi moc líbí ale já bych to tam neskládala a ale mrskala :o( a vedle slušně visících dospělých bund by to byl asi hnus.
    tak jsem vymyslela, že vedle dospěláckého věšáku uděláme némlich stejný v dětském provedení - snad to bude roztomilé.
    a budou tam tedy háčky a police s košíky na drobnosti :o)

    když to bude hezký tak se odvážím vložit fotku :o)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    VERONIKA22: aktuálně to teď řeším také - bundy a mikiny na nižší věšák, šátky a čepice a rukavice jsou v proutěném košíku na botníku...
    ale zrovna včera mne napadlo, že by to chtělo do prostoru, co tam u botníku máme, něco takového a do polic proutěné koše http://www.ikea.com/...roducts/70116276/#/20116274
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    KEYA: Jo jo, bude ještě veseleji... :-))) vůbec o tom nepochybuju... Ale tak stojí to za to, ne?
    Tak to je bezvadný... alespoň, že se domluví a vystřídají se... Nebo jim to pískáte?
    Vymyšlené je to super... a velká předsíň hodně řeší...
    Tak ať se daří...
    KEYA
    KEYA --- ---
    NIENNA: Jo, někdy máme doma až tak veselo, že se toho třetího trochu děsím :). Zatím tam mají klasickou palandu a na zemi futonovou matraci z ikea na válení - teď momentálně mají období, že starší dcera nechce spát nahoře na palandě a tak se střídají na spodní palandě a futonu na zemi... :).
    Časem bych jim tam chtěla dát dolů postele do L a nad to jednu "palandovou" pro dceru... (máme vedle dveří roh, kde je 2 x 3 metry místa na postele cca. A taky chci dát pryč z pokojíku šatní skříň - máme naštěstí velkou předsíň, tak to nějak vymyslím tam... ale to je otázka tak za rok, rok a půl...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    KEYA: Tak to zní super...budete mít doma veselo.... A moc děkuju - cítím se plna optimismu...bála jsem se, že máš děti sice v jednom pokoji, ale o rozměrech haly....což by se nepočítalo...
    A máš nějakou představu, jak tam naskládáte postele a tak? Jsem zvědavá... Pokud teda nemáte stropy 3 metry....
    KEYA
    KEYA --- ---
    NIENNA: Pokoj mají 3x4,7 m a máme holku 7 a kluka 3 a to třetí bude nejspíš taky kluk, což je praktičtější varianta :).
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    VERONIKA22: sice tak uplne nechapu otazku, bo u nas bud je vec spinava a tedy leti do kose, nebo je cista, tedy je ve skrini. a ty veci jako bundy a oteplovacky, co vydrzi "sem tam maly flíček" delsi dobu, ty si mladej vesi na vesacek ve vlastnim pokojicku. my dospelaci to same ;-) jinak byhc asi vedle vesaku na zdi vyuzila i ruznobarevne kose s vikem primo pod vesackem, trebas na roztrideni veci pro jednotlive deti ;-)

    jinak k tomu bydleni, s manzelem jsme vzdycky mely velke byty, takze byla loznice, obyvak a dite psalo v postylce v loznici, bo bylo jeste malickate. pak jsem od nej odesla a mela vzdycky jen jeden pokoj pro me i dite, nakonec vlastni byt kuchyne+pokoj, kde jsme spali, jedli a zili obvykle dva dospelaci plus dite v tom jednom pokoji. me to stvalo, ale zpetne vidim, ze syn byl spokojeny. ted ma vlastni pokoj a je tam sam pouze za predpokladu, ze jeho i nase dvere jsou otevrene. my mame pokoj hned vedle nej, dvere mame v rohovem postavnei, takze od nej vidi na nase dvere a kontroluje, jestli fakt jsou otevrene...
    ale jak to tu posloucham, tak nase "nářky" ze az se narodi nase naplanovane min dve deti a budou muset bydlet s jednom pokoji a syn ( v te dobe bude ve veku 12+ ) holt se smiri s pokojem o patro níž nebo o par metru mensim, nez ma ted... jsou dost nadsazene :-D zas k pubertakovi bych skolkove deti fakt nenarvala :-D
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    KEYA: Páni - gratuluju.... a děkuju... přináší mi to jistou dávku optimismu... Můžu se optat jak velký je pokoj a jakého pohlaví jsou děti?
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    KEYA: jojo tašky, batůžky to je taky věc :o/. věším to mezi bundy. pak mi tam někdo pověsí bundu a já zase nemůžu najít na kterém háčku to visí aby to sundala :o/, nad věšákem teda máme ještě polici ale jsem mini vzrůstu a musela bych to tam házet a ona by to samozřejmě zase spadlo mě na hlavu :oD
    KEYA
    KEYA --- ---
    VERONIKA22: Na bundy, mikiny a aktuální čepice máme toto: http://www.ikea.com/.../catalog/products/45699883/ - 2 nad sebou na ten horní jim věším batůžky, když se zrovna nepoužívají a tak - prostě věci, co si sami neberou, na spodní ty mikiny, bundy, čepice. Zásoby čepic pak mám za dveřmi v krabicích - každé dítě jednu. A našpiněné kalhoty v polici kousek od toho, nad hračkami na písek. Není to ideální - hodlám to postupně uspořádat, ale momentálně je to nejlepší, co je tu možné...
    KEYA
    KEYA --- ---
    NIENNA: Tyjo - jsme taky ve 3+kk a zadařilo se třetí a myslím, že se vejdou spolu do pokojíku všichni :).
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    VERONIKA22: my máme ve skříni v zádveří udělanou ve spodní půlce část pro děti...vevnitř ve skříni jsou kolem dokola natlučené háčky....správně jsem tušila, že na ramínka mi děti bundy věšet nebudou :-) a když to pověsí kolem, tak uprostřed je pořád prostor, kam dávají mikiny, tepláky a tak....vedle je potom šuplík na čepice, šály, rukavice
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    NIAM: jéé to vypadá parádně když si to představím u nás, na liště háčky a na poličce pod tím 2 proutěné koše ať má každé dítě svoje. senzace zkusím to nějak vykutit :o)

    velmi díky za nápady!
    NIAM
    NIAM --- ---
    VERONIKA22: my máme v botníku (máme jen otevřené police) 2 proutěné koše, v jednom šátky, čepice, prostě "malé" věci a v druhém šusťáky a zapískované tepláky, co ještě nemusí do pračky. Mikiny jsou na háčcích nad botníkem.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    SWATKA: jojo dospělácké věci máme také na židli ale v místnosti kde furt spí ta menší a v danou chvíli zase chce ta starší ven :oD

    SANTAL: teda myšlenka škatule se mi dooost líbí :o)


    ANYSA: no asi přiděláme pár věšáčků
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    VERONIKA22: Mikiny, bundy - dětské stejně jako naše, na věšáku na zdi (cca 1 věc na člověka - co teď nosí) nebo na věšácích ve skříni (zásoby pro změnu počasí/dobu praní).
    Na čepice a kšiltovky a rukavice, šály, šatky - mám v předsíni na polici ve skříni 2 tematické škatule, strčím, vyhrabu, žádné komínky s tímhle neřeším. Předtím jsem měla zásuvky (to již nestačí .-) )
    Kombinézka do kočáru pro mimčo zůstávala taky v tom kočáru.

    Tepláky, trička, ponožky - to je ten koš na prádlo...
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    VERONIKA22: mikiny, bundy kšiltovky na věšáčku (zas tolik najednou toho přece našpiněného není), tepláky, gumové kalhoty atd ve skříni. Mám vyhrazenou polici na našpiněné oblečení.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    SANTAL: já myslim hlavně bundy, mikiny, čepice, kšiltovky....tepláky a trička do pračky fakt musej.
    no a pak na dítě které je nechodící a ještě v kočáře nežere křupky, tak mám teplejší a tenčí obleček a furt to musim někde na věšáku válet a střídat podle počasí :o/
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    VERONIKA22: nejsem si jistá, že je to šťastně naformulovaná otázka - tak jak ji vnímám já, zní odpověď: v koši na prádlo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam