• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy


    DĚTSKÝ POKOJ - DĚTSKÝ SVĚT

    Jak jste zařídili svému dítěti pokoj? Kde jste se inspirovali? Co jste si sami vyrobili? Jakpak jste ho vyzdobili?
    Vše o dětském pokoji patří sem: fotky, články, rady, typy, plánky apod.


    spřízněné kluby na NYXu:

    rodina: KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ + MATEŘSKÝ CIT + TVOŘÍME S DĚTMI A PRO DĚTI
    kutil: DOMÁCÍ VÝROBA ORIGINÁLNÍHO NÁBYTKU + DOMÁCÍ KUTIL + KUTÍME A VYRÁBÍME
    domácnost: DOMÁCNOST, ANEB ... + DOMÁCÍ ROZPOČET + FOTKY BYTEČKŮ A DOMŮ
    design: BYTOVÉ DEKORACE + DOMÁCÍ FLÓRA + INTERIER DESIGN + ŽIVOT NA BALKONĚ + ZAHRADY
    nábytek: BAZAR NÁBYTKU + IKEA + POČÍTAČOVÝ NÁBYTEK + EDITACE KOLEJNÍHO POKOJE


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    SRETSIS: k te knihovne - za sebe take hlasuji pro otevrene police. Jen si myslim, ze konkretne tehle tip vypada skvele na fotce v obklopeni temi dalsimi vecmi, a asi bude dobre vypadat ve vasem detskem pokoji pristich par let, ale pokud je to kvalitni prace, tak co s tim detskym designem (velmi mirnym, uznavam) budete delat za 10 let? Ja bych volila nejaky nadcasovy design, ktery se pak s ditetem nebo jinou casti rodiny muze zit i v dalsich desetiletich. Zvlast pokud nepotrebujete nejaky nabytek na miru, atp (my treba budeme zarizovat decak v podkrovi).
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    SRETSIS: v žádné knihovně, ani v dospěláckých, nemáme zavřené skříňky, všude pouze police. Nikdy jsem to nepociťovala jako problém. Jednou za čas všechno přejedu vysavačem s takovým tím chlupatým odprašňovacím nástavcem.
    KEYA
    KEYA --- ---
    SRETSIS: K té knihovně - sice se tam víc práší, ale děti mají o hračkách a knihách přehled a vytáhnou si co potřebují. To, co zavřu za dvířka je pro ty menší jako by to tam nebylo...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SRETSIS: u nás dobře do pěti let nejvíc frčel malý dětský stoleček...psací stůl jsem dceři kupovala až před nástupem do školy a i tak byl problém sehnat takový, aby šel dál hodně nízko a k tomu odpovídající mrňavou židli....holky měly dole v obýváku dřevěný a u sebe v pokoji obyč plastový, který je teď na zahradě když přijde větší návštěva
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Ahoj, zařizujem pokojíček pro tříletou holčičku a lámu si hlavu nad psacím stolem a knihovnou.

    U stolu nevím, jestli mám koupit už ten větší psací nebo nechat malý stoleček, ty rostoucí typy se skopenou deskou nechci, jen třeba posouvací nohy, ale nevím, kde hledat.

    Knihovnu bych nejraději tuhle


    ale mám obavy, že se tam bude moc prášit a lepší varianta by asi byla z více zavřenými skříňkami - co myslíte? Díky za názory a postřehy.

    Stávajícím základem je zatím bílá kovová postel z ikey a velká černá vestavěná skříň, zbytek zatím ve hvězdách.


    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    MEDVED007: to je cerstve po domalovani, holky si to preplnily. Neslo jim vysvetlit neco jako stridmost :))
    postylky jsou maly, jsou to ty rostouci.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    FOXOVA: na mě je to moc přezdobené....zeď bych vymalovala bíle a i tak by toho bylo dost a dost....ale jinak pěkné....našim holkám by se hodně líbilo mít postele takhle za sebou, mohly by lépe a radostněji kecat a blbnout :-) ale tyhle jsou asi nějaké krátké, s klasickou dvoumetrovou postelí by to bylo jak nákladní vlak :-)
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    upravila jsem holkam spaci koutek v nasi loznici, na fotce spici Emma :]]
    na stenach jsou poze moje obrazky a holek. Az na kitty, ale ta pry musi byt..
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    VERONIKA22: tak to mají stejné jako my dospělí ( za krajem fotky ) a aspoň trochu obrázků
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    ILLUZE: aháá to tak to by mi nedošlo. věšák už máme hotový a večer dám fotku :o)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    VERONIKA22: právě proto do toho chci umístit ty košíky - sice se to tam bude mrskat, ale bude to aspoň roztříděné... a děti se naučí, že se věci ukládají na určité místo
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    VERONIKA22: máme v předsíni vestavěnou skříň a v sekci hned za dveřmi jsme nechali udělat dva velké drátěné šuplíky, do kterých dávám právě dětské bundičky, kšiltovky, šály, rukavice atd.
    MERTLI
    MERTLI --- ---


    five pillow cases sewn together, insert pillows.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    VERONIKA22: věšák na roznošené věci. Jeden svůj má Janek v předsíni, jeden má v pokojíčku.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    GORK: na ubytovnu na střední jsem nebyla dost odvážná, ale modlila jsem se, abych se dostala na VŠ a na kolej, časem jsem si našla podnájem atd. Moje sestra nicméně žila s rodiči skoro do 30, nechápu.

    SINSEMILLA: moje kamarádka bydlí s dcerou (15) a manželem v bytě cca 20 až 25 metrů? Kuchyň jako nudlička, oni spí obýváku, co je taky malinkej, dole, ona na patře.


    SINSEMILLA: je fakt, že u našich to bylo dost hrozné, taky jsem si tam nikoho nikdy nevodila, ani jsem nějak nesměla a to mám na mysli i kamarádky přes den.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    ILLUZE: jojo ikea policové cokoliv se mi moc líbí ale já bych to tam neskládala a ale mrskala :o( a vedle slušně visících dospělých bund by to byl asi hnus.
    tak jsem vymyslela, že vedle dospěláckého věšáku uděláme némlich stejný v dětském provedení - snad to bude roztomilé.
    a budou tam tedy háčky a police s košíky na drobnosti :o)

    když to bude hezký tak se odvážím vložit fotku :o)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    VERONIKA22: aktuálně to teď řeším také - bundy a mikiny na nižší věšák, šátky a čepice a rukavice jsou v proutěném košíku na botníku...
    ale zrovna včera mne napadlo, že by to chtělo do prostoru, co tam u botníku máme, něco takového a do polic proutěné koše http://www.ikea.com/...roducts/70116276/#/20116274
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    KEYA: Jo jo, bude ještě veseleji... :-))) vůbec o tom nepochybuju... Ale tak stojí to za to, ne?
    Tak to je bezvadný... alespoň, že se domluví a vystřídají se... Nebo jim to pískáte?
    Vymyšlené je to super... a velká předsíň hodně řeší...
    Tak ať se daří...
    KEYA
    KEYA --- ---
    NIENNA: Jo, někdy máme doma až tak veselo, že se toho třetího trochu děsím :). Zatím tam mají klasickou palandu a na zemi futonovou matraci z ikea na válení - teď momentálně mají období, že starší dcera nechce spát nahoře na palandě a tak se střídají na spodní palandě a futonu na zemi... :).
    Časem bych jim tam chtěla dát dolů postele do L a nad to jednu "palandovou" pro dceru... (máme vedle dveří roh, kde je 2 x 3 metry místa na postele cca. A taky chci dát pryč z pokojíku šatní skříň - máme naštěstí velkou předsíň, tak to nějak vymyslím tam... ale to je otázka tak za rok, rok a půl...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    KEYA: Tak to zní super...budete mít doma veselo.... A moc děkuju - cítím se plna optimismu...bála jsem se, že máš děti sice v jednom pokoji, ale o rozměrech haly....což by se nepočítalo...
    A máš nějakou představu, jak tam naskládáte postele a tak? Jsem zvědavá... Pokud teda nemáte stropy 3 metry....
    KEYA
    KEYA --- ---
    NIENNA: Pokoj mají 3x4,7 m a máme holku 7 a kluka 3 a to třetí bude nejspíš taky kluk, což je praktičtější varianta :).
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    VERONIKA22: sice tak uplne nechapu otazku, bo u nas bud je vec spinava a tedy leti do kose, nebo je cista, tedy je ve skrini. a ty veci jako bundy a oteplovacky, co vydrzi "sem tam maly flíček" delsi dobu, ty si mladej vesi na vesacek ve vlastnim pokojicku. my dospelaci to same ;-) jinak byhc asi vedle vesaku na zdi vyuzila i ruznobarevne kose s vikem primo pod vesackem, trebas na roztrideni veci pro jednotlive deti ;-)

    jinak k tomu bydleni, s manzelem jsme vzdycky mely velke byty, takze byla loznice, obyvak a dite psalo v postylce v loznici, bo bylo jeste malickate. pak jsem od nej odesla a mela vzdycky jen jeden pokoj pro me i dite, nakonec vlastni byt kuchyne+pokoj, kde jsme spali, jedli a zili obvykle dva dospelaci plus dite v tom jednom pokoji. me to stvalo, ale zpetne vidim, ze syn byl spokojeny. ted ma vlastni pokoj a je tam sam pouze za predpokladu, ze jeho i nase dvere jsou otevrene. my mame pokoj hned vedle nej, dvere mame v rohovem postavnei, takze od nej vidi na nase dvere a kontroluje, jestli fakt jsou otevrene...
    ale jak to tu posloucham, tak nase "nářky" ze az se narodi nase naplanovane min dve deti a budou muset bydlet s jednom pokoji a syn ( v te dobe bude ve veku 12+ ) holt se smiri s pokojem o patro níž nebo o par metru mensim, nez ma ted... jsou dost nadsazene :-D zas k pubertakovi bych skolkove deti fakt nenarvala :-D
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    KEYA: Páni - gratuluju.... a děkuju... přináší mi to jistou dávku optimismu... Můžu se optat jak velký je pokoj a jakého pohlaví jsou děti?
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    KEYA: jojo tašky, batůžky to je taky věc :o/. věším to mezi bundy. pak mi tam někdo pověsí bundu a já zase nemůžu najít na kterém háčku to visí aby to sundala :o/, nad věšákem teda máme ještě polici ale jsem mini vzrůstu a musela bych to tam házet a ona by to samozřejmě zase spadlo mě na hlavu :oD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam