• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MRMNKAsijska kuchyne a recepty (thaiska, indicka, cinska ...) /cekujte nastenku - seznamy obchodu, restaurace, tipy, odkazy..
    * * * Anketa: Jaký používáte wok či pánev a jak jste s nimi spokojeni???

    Na nástěnce najdete:
    - OBCHODY - - odkazy a adresy obchodu, at uz kamenych ci internetovych, take odkazy info kde sehnat cerstve ryby
    - RESTAURACE - - odkazy a adresy restauraci
    - KUCHARKY A INFO NA NETU - - jak se starat o Wok, klice na asijske suroviny, odkazy na stranky s recepty ci informacemi
    rozbalit záhlaví
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    8BB76E1: AUDIAC: já roky spokojeně používám rýžovar druhého typu, jen mi začíná odcházet teflon na povrchu nádoby, tak uvažuju co koupit jako nový
    takže je to asi o tomto? AUDIAC:
    další názory a teorie vítám (krom toho "vyprdni se na rýžovar")
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    MOIRAIN: jinak rýžovar je (možná mi to dokonce říkal před lety někdo tady...) jako varná konvice - i ten nejobyčejnější splní svůj úkol dobře.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    MOIRAIN: tenhle má topná tělesa ze všech stran, ty obyč jen zespoda. počítám, že výsledkem bude to, že nebude na dně vznikat tenká krusta připečené rýže jako u toho obyč, plus lepší režim udržování teploty
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    MOIRAIN: jako pokud chceš opravdu některý z těch jednoduchých, tak je skoro lepší ten se skleněným víkem, protože se to lépe čistí..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Má ten asijský typ rýžovaru - tj. tento styl http://handaum.cz/cs/cuckoo/332-ryzovar-1l-6-osob-cr-0632-ce-8809019401691.html (ne nutně tento konkrétní)
    nějaké výhody oproti tomuto jednodušeji vypadajícímu typu?
    SENCOR SRM 0600WH - Rýžovar | Alza.cz
    https://www.alza.cz/...IARIsAM-A6-0mltsY4CpwbuhnigAb48ZqYfHrS2h50eNApsd2Sdqa8aLWk7te79UaAnbhEALw_wcB
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    NOIZER: sorry za zdrzeni, tady mate konecne pojmenovana ta jidla:)

    1] 菜花炒鱿鱼 - Fried Squid with Cauliflower
    2] 豆角炒豆 - Fried Beans with pork
    3] 回锅肉 - Twice cooked pork
    4] 凉皮 - Liang Pi (nudle a klicky)
    5] 口水鸡 - Saliva chicken
    6] 鱼香茄子 - Yuxiang Eggplant

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: normálně v Coutnrylife kup amasake, nařeď ho vodou a nech ho stát až trošku nakysne. Mám to tady doma, dělá tam kouzlo, jen teda základní je sladký, tak jsem to trošku kyselila citronem. Asi to půjde nahradit troškou hodně světlého misa.

    Největší objev na tom je ten rybo-kachní vývar - mám kapro kachní a je to fakt hodně dobrý. jako vepřové doporučuju spíš plecko, zase taková bomba ten pošírovanej bůček není.

    Respektive nechce se mi do Sapy zaolu omáčku a rýžové víno a následnou marinádu z toho nedělám ani já, v té by ten bůček byl asi fajn, ale jinak je to na evropana hodně mastný.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: jako do fermentace ci co to je te ryze jsem si rikala, ze by to jeste slo.. pak jsem to vzdala jako no go projekt :D
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ZUZKAOU: Chtel bych to na Vanoce, to abych pomalu zacal varit...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Mysleli jste, že rámen má složitou technologii výroby?

    :-D

    Suzhou Big Meat Noodles (苏州枫镇大肉面)
    https://www.youtube.com/watch?v=W7AlKcF_H0o


    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Tak jsme to prubli a otevreno :) kolegove ten byli poprvy na jidlu vubec a spokojeny :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    LEENVECKA: zkus tam zavolat. Mam ulozene 775 927 980 uz delsi dobu, tak snad bude aktivni.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Ahoj, jak je to ted v Sape? vari tam normalne? konkretne bych chtela do Phuong Lien jestli mate nekdo info.
    Diky
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    SARTH: To vypada skvele. Co jsi ochutnal?
    SARTH
    SARTH --- ---
    Budapest Chinatown + ChinatownTerasz Food Night Market - minireport :)
    Předminulý víkend jsem poprvé zavítal do největšího středoevropského Chinatownu: Monori Center Wholesale Market, kam jede bus/tram 9 z centra za 15 minut.
    - Lze je sledovat na FB: https://www.facebook.com/ChinatownBudapest
    - Skvělým zdrojem informací o jednotlivých podnicích je: https://www.offbeatbudapest.com/budapest-city-guide/chinatown-budapest-restaurants/ + https://www.offbeatbudapest.com/top10/best-chinese-restaurants-budapest/ - dle toho si lze předem vybrat a pak už jít najisto :)
    --
    V podstatě jde o čínskou obdobu pražské Sapy včetně příšerného umístění a architektury :D. Navíc tam teď v létě ale mají tu akci se street trhy - v obrovském stanu máte asi 10 stánků, které zastupují vybrané podniky z Chinatownu. Takže lze i různě kombinovat, co si kde objednáte. Kolem deváté večer bylo nejvíc plno, ale ještě furt byl jeden dva stolečky volné, osazenstvo je tak 50/50 bílé/asijské. Domluvit se dá snadno anglicky - vždycky je tam někdo mladším navíc menu mají obrázky.

    Jídlo je samozřejmě extrémně autentické, navíc z kvalitnějších surovin oproti Číně. :D Všechno ochuceno omáčkami vlastní výroby a tak. Cenově je to snad i levnější než v Sapě, dá se řídit tou stránkou offbeatbudapest. Bistra se většinou zaměřují na specifickou kuchyň, od mongolského severu po úplný jih/ Hong Kong s oklikou přes Taiwan :)

    Supermarket - Duna panda - jen tam jsem strávil skoro 3 hodiny :D Opět téměř výhradně zaměřen na čínskou kuchyň, v porovnání s Tamda foods je mnohem více asijský, ale velikostně srovnatelný. A v porovnání s pražskými čínskými obchody v Sapě/Štěrboholech - je mnohonásobně větší, spousta velmi exotických produktů, co jinde nejsou, navíc čerstvé suroviny (mořské příšery, zelenina, nudle, wonton wrappers..). Na google mapách je hodně fotek https://goo.gl/maps/ATJAYiFWeKQiXwsP9

    Za mě určitě doporučuji, jen nejtěžší je vybrat podnik, co kterého se vypravit. Já dal asi pět bister během dvou dnů, ale i to byla v podstatě jen ochutnávka :D
    PS: pro moraváky to vyjde pomalu nastejno jako jet do Prahy :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MATEJICEKKK: omlouvam se za prodlevu, ale zapomnel jsem na to. Tu je recept, co jsem nasel, ale bohuzel to neni asi to, co jsi hledal.

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Jaktože jsem ho objevil až teď?

    Clueless White Guy Orders in Perfect Chinese, Shocks Patrons and Staff
    https://www.youtube.com/watch?v=njn6krU3tQ8


    White Guy Orders Takeout in Perfect Chinese, THIS happened…
    https://www.youtube.com/watch?v=OvBFo8h_0MI
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    NOIZER: pls zjisti ideálně v čínské textové formě "mohl bych si objednat ty a ty jidla" ať to můžu ukázat v mobilu :)
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    SARTH: jo, to jedine.. kdyz vis, co si objednat:)
    SARTH
    SARTH --- ---
    NOIZER: tož přes wechat. To zvládne s překladačem každý :)
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    SARTH: ptal jsem se cinskejch kamaradu, jak to delaj a prej si zavolaj dopredu a objednaj si co chtej, protoze nekdy nemaj ingredience na vsechno.. coz teda pro cinsky nemluvici neni cesta moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam