• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem
    MISERY
    MISERY --- ---
    MUTATOY: ja to delala, ze kamarad co delal v kine sefa projekce me tam vzal na zkousku, protoze jednak nekoho shanel a ja jsem si tohle chtela vzdycky minimalne alespon zkusit, tak jsem tam nejdriv chodila to zkouset pod dohledem no a pak me normalne zamestnali a samozrejme porad pod dohledem jsem se vsechno naucila a pak zkousky zaplatil zamestnavatel no... :-)

    HOOKER: existujou 2 knizky (alespon o kterejch vim), ale sehnat je je docela stesti...ja je mam pujceny od kolegy a na jednu jsem narazila na aukru, ale bohuzel dva dny po ukonceni aukce a kdyz jsem psala tem lidem co to vydrazili, jestli by to neprodali (vydrazili to za 1,- kc), ze za to dam temer cokoliv, tak se mi ozvali ze mozna a pak uz ne...
    MUTATOY
    MUTATOY --- ---
    FUJI_ITA: diky:)
    HOOKER
    HOOKER --- ---
    MARTASTAIN: reseni pry je...staci koupit fotoodpor a ten nastelovat na misto toho kremiku a zapojit primo do predzesilovace na gramec.)

    jinac muj poklesly vykon je zrejme zpusoben tim,ze mi odesel kondenzator, ktery dela falesnou treti fazi na motoru...nemam u sebe merak...takze to nemuzu potvrdit na 100proc., ale podle toho jak se to chovalo,tak to tomu docela dost napovida.
    HOOKER
    HOOKER --- ---
    kdyz jsme u toho skoleni. nemate nekdo nejaky skripta???...docela bych se podival do teorie.)
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    MUTATOY: bojim se ze sem ti chopnej odpovedet jenom na tu druhou otazku :). Pokud vim v Brne na stredi elektrotechnicky to stalo neco pod ctyri tisice(tam sem je delal ja) ale myslim ze uz je nedelaj. Primo u kinotechniky kolem deseti tisic s tim ze je v tom asi dvou az tri tydeni intenzivni kurz a nebo se obratit na (opet :) pana Haskovce (viz. zahlavi) kterej ma certifikat i na udelovani prukazu. kazdopadne idealne kdyz si je delas pod zastitou nejakyho kina kde promitash ad a) potrebujesh pro ukonceni zkousky potvrzenou praxi nejmene 100 hodin odpromitano ad b) je zahodno jit do kurzu s nejakymaznalostma z praxe (asi jako v autoskole.
    MUTATOY
    MUTATOY --- ---
    a taky na kolik to vijde ? :)
    MUTATOY
    MUTATOY --- ---
    přemejšlim ze bych si udelal ty promitaci zkoušky... ale zas si řikam jak dlouho se ještě bude promitat v kinech z materialu?
    MISERY
    MISERY --- ---
    MUTATOY: dik :-))
    MARTASTAIN
    MARTASTAIN --- ---
    Pokud se ti nejak podari vyresit ten zvuk, budu povdecen za rady. Mam stejnej problem.
    HOOKER
    HOOKER --- ---
    bylo to trafo k zarovce co sviti na tu kremik. fotonku /snima zvuk/, takze jsem celej zvuk odstrih:)...netreba.)
    ted mam problem s motorem...ztratil vykon. presto, ale kdyz se mu pomuze tak se rozotci...s filmem, ale posouvat nedokaze..nema silu.
    safr...to je vic opravovani nez promitani:)))
    HOOKER
    HOOKER --- ---
    MURHAAYA: hmmm rada nad zlato")....jeden master mi rikal, ze to trafo je na zvuk, kterej uz asi stejnak nerozchodim /kvuli elektronkam a nejake kremikove fotonce/.
    takze doporucil celou vetev zesilovace odstrihnout a ten kremik nahradit klasickym fotoodporem a vystup z nej poslat do predzesilovace pro eld. prenosku.
    ...zkusim to vykuchat.)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HOOKER: zkus najit jinou, plne funkcni promitacku a zjistit stitkovy hodnoty toho trafa tam, predpokladam nejaky teslacky, ktery by melo jit dohledat a potom sehnat novy s co nejpodobnejsima parametrama
    HOOKER
    HOOKER --- ---
    hmmm....tak jsem si vcera trochu zapromital s tou op 16 a nejak mi tam asi vyhorelo trafo:/...sht
    nemate tuseni kde by se dalo sehnat schema???


    01
    02
    MUTATOY
    MUTATOY --- ---
    ....OK šoupnu do nazvu aj 35mm s tou sedumdesátkou to zatim nebudu přehanet :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    FUJI_ITA: Nj, ja mam zase averzi k vesnickejm dedkum, kteri si ani neumi seridit masiny a film je zadelanej od prolinacek treba 3 metry od sebe (a nejhorsi je, ze ty prasata to pak ani nemuzou setrit benzinem, takze ja tu pak jak blazen pucuju film, aby se nam to nezamotalo do platteru). A to uz vubec nemluvim o vyskrabany emulzi na filmu za ucelem zviditelneni znacky a tak dale a tak dale...
    Ale je fakt, ze treba na takovy multiplex Ladvi tady nadavame taky (po kterym kdyz neco hrajem, je uplnej srot). Kolega tam delal mesic a zdrhal odtamtad svinskym krokem, protoze co tam vyvadej, to je prej neskutecny.
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    ehm pro dnesek koncim:> ale kdyby tahle akce nekoho zaujala natolik ze by tam chtel jet autem z prahy, klidně se asi přidám a samozřejmě přisěju na benzin
    nejvíc mě odrazuje ta vzdalenost Krnova.
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    Vážení přátelé dobrých filmů,

    srdečně vás zveme na přehlídku 70mm filmů, jejíž 3. ročník proběhne 18.

    - 20. dubna v Krnově. Tuto událost byste si rozhodně neměli nechat
    ujít,
    neboť vidět film ze sedmdesátimilimetrového pásu je velmi neobyčejným
    zážitkem a krnovské kino Mír 70 je jediné v zemích visegrádské čtyřky,

    které je schopné tento jedinečný formát promítnout na plátno.

    Filmovou přehlídku, která patří mezi ojedinělé akce v rámci České
    republiky i Evropy, zahájí v pátek 18. dubna americké válečné drama
    Bitva v Ardenách a zakončí v neděli 20. dubna projekce filmu Amadeus
    Miloše Formana. Na přehlídce můžete zhlédnout i stále populární muzikál

    West Side Story, historický film Kazimír Veliký, východoněmeckou
    historickou komedii Hejtman Florián, Trnkův Sen noci svatojánské nebo
    historické velkofilmy Spartakus a Lawrence z Arábie. Možná jste uváděné

    filmy již viděli v televizi, ale věřte, že zážitek ze sedmdesátek je
    nesrovnatelný. Účastníci budou mít také možnost navštívit promítací
    kabinu a na vlastní oči vidět používanou projekční techniku či
    vyslechnout si přednášku o širokoúhlých formátech vedenou dánským
    odborníkem Thomasem Hauerslevem.

    Akreditace na 3 dny vás bude stát 490,- Kč, přičemž studenti mají slevu

    50% a členové filmových klubů po předložení průkazu slevu 30%. Veškeré

    informace o akreditaci a ubytování naleznete na stránkách:
    http://www.70mmfilm.wz.cz/

    Akci organizuje Městské informační a kulturní středisko Krnov ve
    spolupráci s Městem Krnov a Asociací českých filmových klubů za podpory

    Ministerstva kultury České republiky a Státního fondu pro podporu a
    rozvoj české kinematografie. Na akci spolupracuje rovněž Polska
    federacja dyskusyjnych klubów filmowych. Mediálními partnery jsou Český

    rozhlas 3 Vltava, Respekt, Houser, kult.cz, filmový měsíčník 25fps.cz a

    kulturní týdeník A2.

    Kromě této jedinečné akce vás chceme upozornit i na dnes začínající
    mezinárodní festival dokumentárních filmů Křižovatky Evropy, který se
    koná v polském Lublinu a kde mají členové filmových klubů také slevu.
    Více informací na www.rozstaje.ack.lublin.pl
    www.rozstaje.ack.lublin.pl
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    MISERY: jeje, ja sem to nemyslel na tebe, jakoze bys byla diletant to sic je mozny, ale nemuzu to tvrdit kdyz te vubec neznam vid :) mozna z toho myho prispevku bylo cejtit trochu averze ver, ze se tykala ryze zminenyho diletantstvi a je pravda ze mam v sobje podil prirozenyho odporu vudci multiplexum, a vim ze leckde promita casto i brigadnik kterej nema absolutne anung o veci. Na druhou stranu musim uznat (sic nerad) ze sou na strane multiplexu i pozitiva mezi ne rozhodne patri tebou zminovany platter ktery bezprostredne snizuje opotrebeni filmu promitanim ale prr to sou temata na dlouhy debaty do kterych uprime nemam moc chut.
    dekuji tobe i tvojim kolegum ze IZOLEPU nepouzivate :>
    MISERY
    MISERY --- ---
    FUJI_ITA: ja jsem nepsala, ze to je stejny, ja jsem jenom psala, ze to tak VYPADA, aby si lidi, ktery to vubec neznaj, mohli udelat predstavu, samozrejme, ze rozdil je OBROVSKY a nenavadela jsem tu nikoho, aby pouzival na lepeni filmu IZOLEPU.
    Lepidlem jsem nikdy nelepila, ono by to stejne ani moc dobre neslo pri tom poctu slepek, ktery tady behem jednoho dne udelame.

    A treba 70mm film se lepi taky uplne jinak a navic se pry kazda slepka eviduje :-) (alespon tedy pro IMAX)
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    btw. k bodu za urcitejch okolností chápu (aby někdo neměl pocit že si protiřečim) těma okolnostma myslim především to když nadšenec chce lepit doma vlastní film (nevim kde na krámě, ale min. přes p. haškovce viz. záhlaví lze sehnat adhézní pásku určitě) já osobně mam doma hezoučkou osmočkovou střižnu s prosvětlovačkou a zabudovanou lepičkou pro mokrou cestu, ale prakticky sem ji použil jednou a osmičky lepim na lepičce pro šestnactky 16-kovou páskou. ale pravda že vesměs sem rezignoval na ortodox střih a lepim hlavně natočený cívky dohromady posléze přepisuju a střih dělam v počítači (trochu se stydim :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam