• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem

    tenhle klub by se měl snažit vzkřísit půvaby projekce filmu na kotoučích. Pomoct začátečníkům s hafem problému se starejma promítačkama spojenejch a vypátrat jestli nahodou někdo nevlatni Vinetoua na půdě. ++++++8mm + super 8 recording+++++

    Hints

    tel: 235 300 801 čislo na tipa co sežene skoro všechno. PRAHA/ Pan HAŠKOVEC
    NEW SUPR! knizka o promitani v DIGITALNI FORME
    pořízení a vyvolani filmového materialu KODAK
    super8 normal8 (eumig)
    jednoduchý ale docela obstojný návod jak ty projektory pracujou
    super8aid.net
    filmantik/
    super8aid.net
    rozbalit záhlaví
    ERROR
    ERROR --- ---
    OTAKAR_KUBIN: 4K za příplatek
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    OTAKAR_KUBIN: a mate tu nabídku nekde verejne?
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    ZWOOKY: v Národním filmovém archivu přepisujeme rodinné filmy do Full HD/2K zdarma, původní nosiče ukládáme do depozitáře.

    Kdyžtak mi napiš do pošty.
    ZWOOKY
    ZWOOKY --- ---
    Ahoj, tak bych se taky připojil..máme po babičce hromadu 8 mm filmů a rád bych to digitalizoval. Koukal jsem na 8mmfilm.cz, ale to by vyšlo na víc jak 10 000kč. To už se skoro dá koupit třeba https://www.megapixel.cz/reflecta-skener-super-8-normal-8-scan
    Ale na to jsem četl špatné recenze. Nebo nemá tady někdo 8mm promítačku? Že bych to prostě natočil kamerou.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    HYPNOGEN: pokud to jeste resis tak se muzu zkusit zeptat v CT a zjistit ti vic podrobnosti...
    LUCCASH
    LUCCASH --- ---
    HYPNOGEN: O tom ČT mi už říkalo víc lidí. Zkusil bych to asi tam.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    HYPNOGEN: ahoj, nemam s tim zkusenosti. Napsal bych tu: https://8mmfilm.cz/ nebo popr. fotoskoda. Ja to budu resit tak (moje predstava): promitacka, platno a nahraju to na digi fotak nebo pres prosvetlovaci pult nafotim policko po policku, hodim do premiere a bude, akirat toto je casove dost narocne. :(
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    ahoj, kde ted za rozumnou cenu ve slusne kvalite digitalizovat super 8?
    v CZ Kodaku jsem dostal 3 tipy:
    www.andecfilm.de - vyvolaji a naskenujou (nechapu z toho, jestli je to sken nebo telecine)
    www.upp.cz - ti umi i sken i telecine, neuvadeji ceny
    a pak prej levnej by mohl bejt nejakej pan Hala z CT

    je to pro amaterske pouziti.. tedy par kazetek S8, zadna profi filmarina
    mate zkusenosti?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    CUNESK8: paráda :) ale to je velka klika ja na ten svuj za rozumnou cenu čekal snad vic nez rok.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    MILAZAJICEK: na paladixu jsem mel do ted inzerat a sehnal jsem novy tank Lomo upb1 za 750kč s poštou. ;) to jen tak pro zajimavost, ze netreba vyhazovat 5500kč na ebay. :)
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    SN0WCRASH: meoptu nezam. Fujinon jsem kdysi uvazoval, ale byl drazsi a na nataceni jsem chtel 1.2 svetelnost a za par kacek z ebay jsem sehnal novy Avenir 12mm/1.2. Na 1.2 je to soft, od cca clony 2 uz v poho. Pouzivam na Pentaxu q7. Jinak kvalitni jsou Pentax (Cosmicar) c-mount objektivy.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    zdar, otazka do plena: Premyslam nad nakupom c-mount objektivu niekde okolo 12mm ohniska. Chcem to na digitalny senzor o uhlopriecke 7.9mm (nova Raspi kamera) Zamyslal som sa nad nasledovnymi dvoma objektivmi:
    Meopta Lagor 12.5/1.8
    Fujinon TV 12.5/1.4

    Poznate niekto tieto skla? Co si o nich myslite? Pripadne alternativy?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    CUNESK8: u toho loma je spis problem aby byl kompletni.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    MILAZAJICEK: Ja jen tak, jestli se nekdo nechce nahodou neceho zbavit. :) v dnesni dobe za litr asi Lomo tank ne jak tak koukam. :( nechce se mi davat za kus plastu 4000kc. To tech par filmu necham u nekoho vyvolat. Jeste jsem videl na aukru Coloreta tank do 700kc, tak mozna se nekde casem neco objevi. :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    CUNESK8: https://www.ebay.com/itm/174223964050 ta cena neni nijak hrozná. Za litr to nesplasis.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    CUNESK8: me se zadarilo na ebay.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    Nevite nekdo, kde sehnat vyvolávací tank Lomo UPB-1 za nejakou rozumnou cenu?
    ARFEA
    ARFEA --- ---
    Ahoj, možná jsem tu trochu mimo, ale nevěděl byste někdo, jestli je někde v Praze místo, kde by opravili starou promítačku na diáky?
    ERROR
    ERROR --- ---
    ERROR: ID NEUROKMOTR btw
    ERROR
    ERROR --- ---
    TADEK:jasne..jinak franta tymal si "volal" 70mm v koupelne, tak ten by mohl mit par uzitecnejch tipu.
    viz jeho Navrat dinosauru:
    František Týmal: Dinosauři
    https://www.pifpaf.cz/cs/frantisek-tymal-dinosauri
    Návrat dinosaurů | Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
    http://old.ji-hlava.cz/database/movie/22327%7CNavrat-dinosauru
    TADEK
    TADEK --- ---
    ERROR: jojo, do Fotokemu jsem se uz dostal. a nikdo tady nemluvi o feature filmu...
    ERROR
    ERROR --- ---
    TADEK: vzhledem k tomu ze 70mm print feature filmu stoji cca 15k usd, myslim ze by se ti v budgetu mohlo najit par tisic (korun) na vylet do fotokemu v LA kterej je jeden z mala kdo to dela..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam