• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    GALTHEA: Klid, nenech se rozhodit. Mám mooncup už nějakej ten pátek, vařím na intenzivním plameni 10 minut a víc (včera se mi povedlo asi 16) a jen v obyčejným plecháčku. Nic se mu nestalo, funguje správně:o)
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    tak teď jste mě trochu znejistili, já mám mooncup a taky je tam že nechat 5-8 min. vyvařit. ale já to taky vařím běžně v kastrolku a tak se to holt stěn dotkne tu i tam. tak jak na to? abych ho nezničila?
    LAIRE
    LAIRE --- ---
    DA_NIELA: asi mám lepší kastrůlek, nebo je LadyCup extra odolný:))
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LAIRE: zvláštní. Mně se to vážně speklo i ve vodě :)
    LAIRE
    LAIRE --- ---
    DA_NIELA: tak to nevím, mně se dna dotýká v kastrůlku běžně a nic nepozoruju.. co vím o zničení kalíšku, tak to dotyčné vařily tak dlouho, až to vyvařily a seškvařily:)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    GALTHEA: To nejde o délku vaření, ale asi o teplotu... Znám to z vyváření dudláků a odsávačky na mlíko. Stačí, aby se silikon někde doýtkal stěny kastrolku, nebo se vypařila voda ve špatně zavřeném sterilizátoru, a okamžitě se deformuje.
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    PROMETHEA: a víš že ani ne? (ok, 16 hodin trošku). já v práci vlastně taky sedím kolem 5-6 hodin... hm... ale zatím pohoda. tak uvidíme.

    ale pořád mi nebere hlava jak se vám to holky (já už nevim kdo to sem psal:)) povedlo vařit tak dlouho, až se to zničilo:)))
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    GALTHEA: myslela jsem po 16 hodinach, kdy je tvoji hlavni cinnosti sezeni (normalne toho clovek v prubehu 16 hodin stihne hodne...sprcha, jidlo, cesta do prace, sport...)
    a po 4 hodinach, kdy jsem treba ani na ten zachod nesla (normalne chodim castejc), a vopravdu se nepohla ani po pokoji =)

    ale jak rikam, to byl trochu extrem
    LAIRE
    LAIRE --- ---
    BOUCNER: tak to pak jo, to souhlas:)
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    LAIRE: tak takhle jsem to rozhodně nemyslela.-) že by to měla povolenými svali,ale jde přesně o to uklidnění,nic nedostaneš ven,když si stažená a "histerčivá"ať máš svaly jaký chceš
    MOUNTBATTEN: jen prostě jsem myslela,že zrovna ty patříš mezi ženský,co svojí holku mají v dokonalé kontrole,tak mě překvapila pinzeta;-)
    LAIRE
    LAIRE --- ---
    MOUNTBATTEN: klídek, byla jsem na tom podobně (teda na pinzetu naštěstí nedošlo:D) a ještě mi tu pak některé místní dámy přidaly na seběvědomí, že mám určitě úplně povolené svaly a jestli chci někdy rodit, tak bych se nad sebou měla zamyslet:)) Stačilo to přestat řešit, najít vhodnou polohu při vytahování a za chvilku bylo po problémech.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Tak ono je to davno a navic, to neznate? Kdyz se clovek stresne, tak proste nezatlaci!! Musi se nejak... uvolnit!
    (a my hysterky hned berem pinzetu:-D )
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    já nevim, co blázníte, zatlačim a jedu ne? :D
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    MOUNTBATTEN: hele to zní strašně s tou pinzetou, začínám litovat že jsem to ustříhla... nepomáhá ani "zatlačit" ?

    PROMETHEA: počkej, teď jsem to nepochopila, to až po 16 hodinách, nebo už po 4?
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    MANIFEE: mám lady cup, tak asi ne,.. ten je měkkej..
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    BOUCNER: jojo, stalo se mi, ze jsem sedela fakt dlouho bez zvednuti...a tak po 16 hodinach sezeni, a treba po 4 hodinach kdy jsem se ani nezvedla na zachod se kalisek posunul uplne dozadu, mlasknul, preklopil se, a vytek :)

    nikdy jindy se mi to nestalo, jen po takhle extremnich sedicich casech
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    MANIFEE: to je asi blbost
    imho zalezi na svalech, a ne na tuhosti kalisku
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    no já nevim,myslím,že když 12 hodin sedím na zadku kromě 30 minut,zajel by mi každej:-(ale když jsem doma a hejbu se najdu ho na správným místě,což je špičkou u kraje
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    neni mozny ze zajizdi jenom nejakej typ kalisku, treba kvuli tomu ze je tuzsi?
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GIRAFFKA: ale na záchodě byl někdy každej, ne?;)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    BOUCNER: ..tak někdo třeba rodit neumí,viď..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam