• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    BESSAYA: já si právě kalíšek koupila až po porodu, takže mám tu větší velikost a přišlo mi to fakt v pohodě, i teď mám pocit, že sedí jak má a je pěkně "přilepenej" tak vůbec nechápu kudy to vlastně protýká a nevím jak to řešit :(
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    ORIKA: No já nikdy dřív k němu nepotřebovala ani slipový vložky, fakt fungoval skvěle. Co jsem tady tak filtrovala, tak ucpaný ty otvůrky nejsou aby nefungoval podtlak, tak nevím. Ale je to dost nepříjemný běhat každou půlhodinu kontrolovat jestli není něco špatně. Mám sice tu menší velikost, ale je mi 25 a žádná změna neproběhla (jako porod a tak :-) ) Takže se mi do většího jít zatím nechce, i tenhle mi připadá dost velký.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    BESSAYA: mám stejnej problém - mám ladycup, cca půl roku, první 3 měsíce pohoda neuvěřitelná, pak mi začal při ms velice decentně protýkat (stačila na to slip vložka) a teď při poslední ms už teče docela fest...přitom se nic nezměnilo, způsob zavádění stále stejnej, místo usazení "uvnitř" taky stejný...vůbec nevím co s tím :/
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    Ahoj, používám kalíšek Lunette už dva roky, pořád to bylo v pořádku, ale během posledné menzes mi stále protékal, i když byl skoro prázdný... Netuším co se mohlo stát najednou :-/ Stalo se někomu něco podobného? A čím to může být? :-/
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    KETHAMINA: Holky tam na to píšou, že je to vtip a ještě k tomu pěkně starej..
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    LICINDA: Já to taky nechápu...
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    KETHAMINA: asi se na mně podepisuje zkouškové, ale nechápu - beru to jako fake,... nechápu.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    LICINDA: mentalita žen, které existují?

    toto mi velmi evokuje dívky, které mi při diskuzích o kalíšku nebo nuvaringu říkaj - fuuuj, ale věřím,že kdyby jim někdo tento "modní trend" představil, tak do toho půjdou hned ...
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    KETHAMINA: ... souvislost...?
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    tak jo, já jsem klidná. jenom se ptám - pro jistotu. ale stejně už budu vařit na menším plameni:)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Tak jsem si myslela, že po porodu zůstanu u malého mooncupu, 2 dny úplně v pohodě, 3. den mě to pěkně vytrestalo, poprvé v životě mi přetekl kalich, a to během asi 4 hodin :-( Jdu do toho většího...
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    mě se to taky nespeklo a stěn se to dotýká...
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    GALTHEA: Klid, nenech se rozhodit. Mám mooncup už nějakej ten pátek, vařím na intenzivním plameni 10 minut a víc (včera se mi povedlo asi 16) a jen v obyčejným plecháčku. Nic se mu nestalo, funguje správně:o)
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    tak teď jste mě trochu znejistili, já mám mooncup a taky je tam že nechat 5-8 min. vyvařit. ale já to taky vařím běžně v kastrolku a tak se to holt stěn dotkne tu i tam. tak jak na to? abych ho nezničila?
    LAIRE
    LAIRE --- ---
    DA_NIELA: asi mám lepší kastrůlek, nebo je LadyCup extra odolný:))
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LAIRE: zvláštní. Mně se to vážně speklo i ve vodě :)
    LAIRE
    LAIRE --- ---
    DA_NIELA: tak to nevím, mně se dna dotýká v kastrůlku běžně a nic nepozoruju.. co vím o zničení kalíšku, tak to dotyčné vařily tak dlouho, až to vyvařily a seškvařily:)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    GALTHEA: To nejde o délku vaření, ale asi o teplotu... Znám to z vyváření dudláků a odsávačky na mlíko. Stačí, aby se silikon někde doýtkal stěny kastrolku, nebo se vypařila voda ve špatně zavřeném sterilizátoru, a okamžitě se deformuje.
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    PROMETHEA: a víš že ani ne? (ok, 16 hodin trošku). já v práci vlastně taky sedím kolem 5-6 hodin... hm... ale zatím pohoda. tak uvidíme.

    ale pořád mi nebere hlava jak se vám to holky (já už nevim kdo to sem psal:)) povedlo vařit tak dlouho, až se to zničilo:)))
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    GALTHEA: myslela jsem po 16 hodinach, kdy je tvoji hlavni cinnosti sezeni (normalne toho clovek v prubehu 16 hodin stihne hodne...sprcha, jidlo, cesta do prace, sport...)
    a po 4 hodinach, kdy jsem treba ani na ten zachod nesla (normalne chodim castejc), a vopravdu se nepohla ani po pokoji =)

    ale jak rikam, to byl trochu extrem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam