• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    LUCHUB
    LUCHUB --- ---
    BRUSINKA: myslíš tuto tabulku? https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Au0CHDekQEIEdFQ0Vkk2Z0djc1N3SV93TWZKcDVWS0E&hl=en#gid=0 tu jsem přečetla, spíš mě zajímala ta pravděpodobnost viz JULYZ:
    a taky zkušenosti typu kalíšek ten a ten mi nevyhovoval z toho a toho důvodu a proto jsem pořídila jiný druh..
    Jestli tu už byla podobných dotazů spousta tak se omluvám, ale nechce se mi pročítat všechny příspěvky..
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    LUCHUB: zatím jsem teda jen po jedné MS s kalíškem, ale pohoda. Myslím, že jsem zvolila dobře.
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    LUCHUB: taky jsem se rozhodovala mezi Mooncupem a LadyCupem, nakonec zvolila LadyCup. Oba mi přišly dobré, i podle té tabulkyspokojenosti, kterou jsem si tu prostudovala. Přiznám se, že nakonec vyhrálo to, že je to český výrobek a že má tolik barevných kombinací. Měla jsem pocit, že víc snesu pohled na tu krev v lososovém kalíšku než v transparentním :-). Prostě my ženské se (často) rozhodujeme podle barvy :-).
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    JULYZ: pravda:)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    GALTHEA: to jo, ale ak nejaký typ kalíšku sedí väčšiemu počtu žien, je väčšia pravdepodobnosť, že bude sedieť aj nejakej ďalšej :o)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GIDDY:
    v pohodě;)to byl jenom takový nápad, že by to mohlo usnadňovat právě i to rozhodování, aby člověk měl nějakou představu a pak se ptal, nebo tak
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    BRUSINKA: ok, vydrz, ted uz du spat
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    LUCHUB: to je hodně těžký, protože každá jsme jiná a tak co sedne jedné holce té druhé může vadit tak, že si rovnou pořídí nový. to by spíše byla statistika který kalíšek se strefilo nejvíc žen:) víš jak to myslím:).
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    nešel by ten odkaz na tu tabulku dát někam viditelnějc? Nebo třeba tabulka rovnou na nástěnku?
    to není nic proti
    LUCHUB: , ale takové dotazy jako "kdo kterej a jak to jde" jsou docela častý, nechci samozřejmě odrazovat od ptaní se, ale pár kolovrátků by se tím ušetřilo;)
    LUCHUB
    LUCHUB --- ---
    Ahoj, nemáte tu nějakou statistiku se spokojeností u jednotlivých druhů kalíšků?
    Jsem rozhodnuta kalíšek pořídit, ale nevím který typ a jakou velikost... U některých se uvádí podle věku a případného porodu, některý podle síly menstruace.. Podle čeho jste se právě vy rozhodovali, jak jste nakonec vybrali a jste spokojené? Zatím se mi nejvíc pozdává Mooncup a LadyCup...
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    JAMEELA: taky mam ten dojem :D
    ale vzhledem k tomu ze na tu hranu taky nedosahnu tak mi nic jinyho nezbyva nez tahat

    Mate nekdo tu MeLunu? jaka je? jak se s ni manipuluje? sedi dobre?
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    TAMARIX: musím prstem nahmátnout okraj a trochu to "odcucnout", jinak mám dojem, že bych si mohla příslušná místa obrátit naruby :-)))
    XAJA
    XAJA --- ---
    GIMEL: ale tak práve to zmačknutie podtlak zruší, nie?

    aspoň ja mám ten pocit.

    a tiež obdiv tým, čo používajú napriek bolesti. tiež ho ani necítim, nehovoriac o bolesti - to by som asi nedala a nepoužívala.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    GALTHEA: Tak ho vytahuju bez zrušené podtlaku, ale občas si říkám, abych si přitom nevycucla vnitřnosti.. :-))
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    GIMEL: hm, to je zvláštní, já bych ho bez zrušení podtlaku nevytáhla... (pokus byl jenom jeden a rychle mi to došlo, že tudy cesta nevede:))
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    já ho ani necítím, natož aby mě něco bolelo. Nechápu, jak je to možné a respekt těm, co teda tohle překonávaly či stále překonávají.
    Jinak já ho vyndavám jen tím, že ho prostě popadnu, zmáčknu a začnu tahat.
    Občas spíš bolí tohle, protože vzniká podtlak, ale není to až tak nepříjemné, takže rušit ho tím, že strčím prsty podél kalíšku mi připadá zbytečné.
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    me to nastesti nikdy nijak nebolelo
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Jo,tak to sem rada,ze nektere taky boli, kdyz kalisek vyndavaji... mivam ho taky dost hluboko, stopku sem neodstrihla a sem rada - uvolnim-zarodim.chytnu stoopku-poposunu-zmacknu dole a uvolnim tak podtlak - vytahnu.
    No a obcas to cejtim,no.

    Jinak ja predpredloni (nebo kdy:-) )kalisek nas***ane vyhodila -stopka ufiknuta,vytahovani bolelo,bolelo ho mit v sobe a navic sem ho dvakrat lovila v sobe pinzetou (=hystericka reakce):-)))...tak sem ho vztekle vyhjodila. Ja husa:-))))
    No, na jare sem se k nemu vratila (ne, nevyhrabala sem ho z popelnice,ale koupila:-))) ), fakt lepsi, nez tampony!
    XAJA
    XAJA --- ---
    GIDDY: :D a to ja som si kúpila rovno dva - nevedela som sa totiž rozhodnúť, akú veľkosť potrebujem, tak som si zobrala obidva:) ale teraz som rada, mám rezervu. a čo sa veľkosti mooncupu týka, aspoň som zistila, že mi sedí aj väčší aj menší - fakt v tom rozdiel nevidím.
    XAJA
    XAJA --- ---
    GIMEL: priamo v príbalovom letáku mooncupu sú odporúčané tri spôsoby sterilizácie: vyváranie 5-7 min, parný sterilizátor alebo v roztoku min. 5% chlórnanu sodného - a to je napríklad práve to savo. a aj milton tablety - len budia viac dôvery, lebo marketing a ich určenie pre kojencov:))

    a savo okrem toho (keďže ideš zrejme mimo civilizácie) možno využiješ aj na pitnú vodu:))

    čo sa týka následného oplachovania, a tak: do nejakej pol hodiny po vyschnutí zostane na kalíšku len trochu čistej klasickej soli, čo je jediný výsledný produkt savovania.

    pravda, myslím savo originál, nie nejaké tie kúpeľnovo záchodové variácie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam