• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    GIDDY: měla jsem ho asi pět let a přestal fungovat, tak jsem si koupila ten větší, no. Nějak jsem neviděla důvod proč ten starý schovávat..
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    BESSAYA: prosimte, a proc si ho vyhazovala??
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    XMARGE: co se dá dělat, hafana za to bít nebudu :-D Aspoň vím že si mám příště dávat bacha :-))
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    BESSAYA: Konečně příběh "kterak jsem zničila kalíšek" na jiné téma než, že ho spálila při vyvářce:o))
    Ne promiň, mě by to taky naštvalo, kor když ho máš takovou chvíli nový...
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    BESSAYA: aspoň můžeš pořídit třetí typ a pak nám poreferovat:)
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    Tak jsem večer umyla kalíšek a položila na roh vany... zapomněla jsem ho uklidit a šla si lehnout. Asi za dvě hodiny si říkám, co to mám v posteli, a ejhle - moje milovaná jezevčice Besinka se jala kalíšek zlikvidovat. Zbylo z něj asi dvacet kousků :-(((( Buéééé, mám dva měsíce nový, a blbka jsem ten starý vyhodila :-(
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    Rozhodně zavádím mokrý, na sucho si to představit ani neumím, v mokrém kalíšku bych žádné problémy nehledala.
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    GIDDY: tohle mám taky, den předtím/nebo v noci křeče, tak to už vím že je čas jít na toaletu:)))
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    ja ho zavadim take mokry a v pohode

    a k tomu smradu, podle me je to opravdu hormonalnima zmenama, nemuzeme prece vedet presne, co v nasem tele zrovna probiha, zejo..mozna i viroza na to muze mit vliv, kdovi, ale dle mych zkusenosti se dycky neco delo (teda smrdel mi jen jedno obdobi, a to kdyz sem menstruovala pri kojeni, pak to naraz zmizelo), jinak nemel proc smrdet

    ja si nemuzu stezovat, neberu HA, ale menses mam celkem pravidelne (i dyz ted se mi nevim proc porad zkracuje cyklus) a nkdy to nedostanu v noci, jen pres den, a zacnu citit mirne boleni (naznak kreci) a to uz mam naucene, ze je to ono, zacnu to citit, du na zachod (je to treba otazka hodiny), uz sleduju ruzovy vytok, dam kalisek a pak to zacne, supr:)
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    KETHAMINA: no já už mám den předtím křeče -takže to ja takový budíček - to rovnou na noc zavádím kalíšek pak:D
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    GALTHEA: já ho teda zavádím i někdy několik dní předem. Nejlépe večer při sprše a žádný problém jsem nezaregistrovala. odpadají m istresy s očekáváním a nošením intimek při prvním špinění.


    _IF_:

    do- to- ho :)
    _IF_
    _IF_ --- ---
    Slečny drahé a milované!!! Děkuji vám za rady!!! Obzvláště se mi líbí odkaz od XAJI a když jsem to zkoušela složit trošku jinak, hned to šlo o něco lépe!
    Kalíšek zkouším mimo menzes, ale navlhčuji. To jsem už někde slyšela, takže jsem se tím řídila.
    VŠEM VELKÉ DÍKY A JÁ SE JDU DO TOHO PUSTIT S NOVOU VERVOU!!! :D
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    ach jo, já si to nevšimla - ale já někde četla že jen tak "na sucho" je to prý těžší zavést, protože žena se při menstruaci dole hodně změní a že to pak de líp...
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    no vzhledem k tomu ze _IF_ psala ze to zkousela mimo menzes tak to bude mozna ten problem. zkus to s lubrikantem
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BRUSINKA: no já nevím který máš ty, ale já i když ho opláchnu tak je tam maximálně pár kapek, takže... třeba by pomohlo - jestli máš tu možnost ho zavést v sprše, nebo někde kde máš možnost se u toho ještě omýt... zní blbě, ale právě kvůli tomu špinění... ale to pak nepřetéká, to je jen to co je mimo kalíšku už když ho zavádíš... takový ten zbytek:D
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GALTHEA: vidíš, já mám pocit, že jak kalíšek pořádně neusuším zvenku, tak to jakoby nabere ten výtok po stěnách a víc špiním, ale možná je to blbost:)
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    jo apropos - víte že MeLuna má teď speciálni edici? "gliterry" - asi vánoční nabídka:))) ale to už mi přijde trochu moc - http://meluna.eu/menstruationsbecher/melunasoft/meluna-sonderedition.html
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BRUSINKA: ne, proč? to nesouvisí - vevnitř to taky je vlhké, jenom takhle se ti to líp zavádí. (já ho omyju vodou a rovnou dám dovnitř, takže v podstate jěště úplně mokrý a pohoda.)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GALTHEA: ale když ho navlhčíš, tak pak v podstatě stopro špiníš, ne?
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    _IF_: páni, ty máš skvělého tatínka!
    a k tomu zavádění... - koukni všechny způsoby jak se dá poskládat, taky třeba pomáhá když ho omyješ vodou a nezavádíš "nasucho" (hloupé slovo při menstruaci, žejo...:))
    a pak prax. mně to šlo taky až po druhém, nebo třetím cyklu. chce to přijít na ten gryf....
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Jen k tomu zasmrádnutí - taky se mi stalo, při první poporodní MS, umyla jsem ho antibakteriálním mýdlem a smrděl ještě víc, vyvařila jsem, nepomohlo, ale během dalšího cyklu zápach zmizel. Od té doby se mi to už nestalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam