• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    LICINDA: mně se teda dostane voda do kalíšku skoro při každym koupání, proto ho vymývám těsně před i po koupání. stačí, že se prohnu a namočím si vlasy nebo nějaký takový pohyb a je to. co by z toho mělo být?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LICINDA: a co by jako z toho mělo byt?:)
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    no, nová zkušenost,....

    Po tom, co jsem si neuvědomila kalíšek (už teda na konci menstruace!) a potěšila své libido ve vířivé vaně se do něj dostala voda.. :-\ doufám, že z toho nic nebude (ještě jsem tam blbec měla vonnou tabletku :)), každopádně toto příště ne-e :)
    XAJA
    XAJA --- ---
    PROMETHEA: aj mňa to pobavilo. ale tak čo už, no:D

    bola som ale prekvapená, lebo to je také menšie mestečko - martin, bývam síce ďaleko, ale operovali ma tam vo fakultke a chodila som na kontroly. a práve tam mali v čakárni tie letáky a keď som mala chvíľu čas, šla som do tej drogérky. inak, klasická teta drogéria. no a kalíšok ako normálny sortiment:)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    XAJA: privazanej k regalu :)
    ale dobry
    XAJA
    XAJA --- ---
    LAIRE: tak ja som mooncup kúpila aj tu normálne v drogérii - bol vedľa tampónov. dokonca vedľa krabičiek bol jeden vybalený, predierovaný dierovačkou a cez tú dierku priviazaný k regálu, aby to zákazníčky mohli vidieť aj bez obalu:)
    a dozvedela som sa o tom v ambulancii gynekológa, kde mala predajňa propagačné letáky.
    takže asi to ide, záleží skôr na obchodníkoch.
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    XMARGE: az prijde doba, kdy ma dcera bude mit menstruaci nevim jak to budu resit, mozna nejdriv eko tampony a pak po styku (esli mi to rekne:D) kalisek..
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    SIKY: to je vtipny :)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    LICINDA: První zavedení asi bude znamenat porušení panenský blány (pokud se to vůbec povede).. Já nevím, jestli bych jako panna do kalíšku šla (a jestli bych ho tam vůbec nacpala).
    IGNIS_FATUUS
    IGNIS_FATUUS --- ---
    LICINDA: asi je to dost individuální, ale já si to představit neumím, že si jako 14ti letá panna do sebe nacpu kalíšek, ale já nepoužívala ani tampony... asi bych řekla že nejde o věk, ale o sex :) přecejen, člověk potřebuje prostor ve vchodu - rozhodně větší než u tamponu i pro nejmenší kalíšek...
    SIKY
    SIKY --- ---
    PROMETHEA: Hehe, to jo. Loni na Colours of Ostrava přišla na kalíšek řeč ve frontě na záchod:"Ty jo, neslyšely jste o tom menstruačním kalíšku náhodou? Co to jako je? Jaký to je?..." Tak jsem si připadala skoro jak členka sekty, když jsem řekla: "Jo jo, já to používám." Slečnám se úplně zaleskly oči :) Jen nevím, kolik z nich si ho po mém nadšeném výkladu pořídilo...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    GIDDY: u nás je z toho tajná hra jen pro vyvolené :DD
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    LANTHAL: aha, dík, nenapadlo ma pozrieť :o)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    JULYZ: na nástěnce je tabulka s průměry kalíšků ...
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    LICINDA: problém bych viděla akorád možná v zavádění...
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    ktorý kalíšek je výrazne väčší ako ladycup S? myslím spíš priemerovo ako objemovo.
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    zajimava informace, ze kalisky sou v anglii v regalu vedle tamponu, super, dyby to takle bylo i u nas, hned se o tom dozvi mnohem vic zenskych a zacnou se vic zajimat..no ja fakt nevim, proc neudelali vyrobci kalisku u nas nakou reklamu, tak hrozne by je to snad nezruinovalo
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    LICINDA: proč ne, když je to pro holku pohodlné - ale spíše menší...
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    co si myslíte o používání kalíšku v brzkém věku - třeba rok po menarché? 13, 14 let....
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    MARGARITKA: to jo, viz takovou MeLunu, tam máš potíž si vybrat...
    LANTHAL: tak s tou krví bacha - nejčastější důvod co jsem dostala proč kalich kamarádky nechtějí ani zkusit - protože tak krev je taková "nechutnáááá"...
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    IKA: tak to rozhodně :) mě si kalíšek včera totálně získal
    IKA
    IKA --- ---
    LANTHAL: to je pravda. nastastie mame k dispozicii silny marketingovy nastroj - kazda to moze vysvetlit vsetkym svojim kamaratkam a znamym.
    (a trendovo tomu budeme hovorit "word of mouth". ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam