• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    me zase rekla doktorka v souvislosti se zanetama mocovejch cest, ze nemam pouzivat ani tampony ani kalisek, nic co zadrzuje krev...ale kalisek pouzivam porad a ty zanety jsem mela stejne vzdycky mimo kramy. mozna taky proto, ze jsem na sebe vic opatrna, ale stejne si nemyslim ze by to mohlo mit extra vliv.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    IGNIS_FATUUS: aspon te moji se nelibi vubec pritomnost ciziho telesa, je fakt, ze je zde urcite riziko zavleceni infekce a nasledne endometriozy....
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PROMETHEA: no jak pro koho :) já si ráda vyslechnu víc názorů, zatím je to jedna jedna ... myslím, že otlak klidně může způsobit i něco, co máš na těle jenom den a to, že by se tam moc pohyboval, no nevím ...
    Ale jestli je to pro tebe tímto vyřešený, tak jen dobře :)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    LANTHAL: to uz by se skoro dalo rict, ze "problem" otlaku je vyresen, ne? :))
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    BRUSINKA: hm, no vidíš, tak další zajímavý názor ... dík :)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    ptala jsem se dneska na gyndě na ty otlaky a prý je to blbost, jednak kalíšek netlačí pořád na to samé místo, pohybuje se, a jednak ho má člověk v sobě pár dní, že prý když ho v sobě bude mít někdo pár měsíců, tak by se o tom dalo začít přemýšlet, ale takhle ne
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    na nějakém fóru - už nevím kde - jsem četla že jedna holka měla problém s tím, že byla pořád od krve jak chtěla kalíšek vyměnit - že pak začala používat taky ty mořské hubky nebo co to je (sea sponge). prostě to vloží do kalíšku. přijde mi to jak dvojité řešení a hodně zbytečné, ale tak si říkám - slyšeli jste už o tom někdo?
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    Ahoj, ruším blokuju svůj účet na nyxu. Díky, že jsem se od Vás dozvěděla o téhle skvělé věcičce. Tohle je jedno z mála auditek, které mi něco dalo:) Kdyby byl nějaký zájemce o kontakt, funguju na lici.k@hotmail.com třeba když se bude dělat nějaká kampaň :). Mějte se hezky, licinda:)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LANTHAL: endometrium v děloze a poševní sliznice je dost veliký rozdíl.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    nehledě na to,že srovnávat tuhý tvar držící tampon s "gumovým dudlíkem"který se ohne do spirály...atd
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    ANABEL_LEE: to je zajímavý,protože moje je třeba doporučovala...vagína má extrémě flexibilní svalstvo,kalíšek je měkký a zakulacený...naopak,pokud na kalíšek zatlačím,přizpůsobí se taky,je to jako když na sebe budete tlačit dvěma balonky,ale když zatlačíš na brýle,ty tvar nezmění XD tlačíš pevným předmětem a ještě ke všemu na kost
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    osobně bych se otlaků nebála - v pochvě je povrchová vrstva buněk, které jsou odolné na mechanické poškození (oproti třeba výstelky střev), nehledě na to, že se neustále obnovují. Takže i po týdenním nošení má celé tři týdny na to dát se do kupy....

    navíc materiál tělíska (jaké znám) a kalíšku je těžko srovnatelný a maj úplně jiné umístění (výstelka dělohy má úplně jiný charakter)... se znalostmi, které mám, bych v tom problém neviděla... :)
    LILY
    LILY --- ---
    LANTHAL: jo tak to mě nenapadlo. Je fakt, že třeba známá měla jednou zánět, než si ustřihla stopku, že ji nějak dřela či co.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    LILY: tak google říká na nebezpečí otlaků toto:
    Zánět dělohy ... Jiným způsobem vniknutí infekce je zanícení otlaků a okolí odumřelé tkáně, která vzniká při používání nitroděložního tělíska. (http://nemoci.vitalion.cz/zanet-delohy/)

    Nicméně nechtěla jsem tady tím rozpoutat nějakou negativní kampaň :)) Jestliže to tady používá třicet ženských a nikdo se s tím za celou dobu nesetkal, tak to asi nebude právě akutní problém ... možná něco jako u tampónů toxický šok, či jak se to jmenuje ...

    Zajímaly by mě názory i dalších gynekologů, tak kdybyste se třeba někdy taky ptaly, tak bych byla ráda, za další "expertní názory" ...
    LILY
    LILY --- ---
    PROMETHEA: taky jsem si říkala. Navíc i kdybych měla brýle čistě teoreticky víc dnů, tak si myslím, že by se nic hrozného nestalo.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    MAUTUSKA: ale ciste logicky...pod brejlema mas kost/nos, a pochva je preci jenom tkan, jeste k tomu extremne flexibilni
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    me to taky neprijde jako blbost. kalisek se dotyka jednoho mista nepretrzite x dni. kdyz si sundam vecer bryle mam taky otlaceny nos... spis de o to jestli to necemu vadi (nebo bude vadit v budoucnu) a jestli je to misto schopny se zregenerovat.
    IGNIS_FATUUS
    IGNIS_FATUUS --- ---
    ANABEL_LEE: A co se jim nelíbí? Taky otlaky?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    BOUCNER: no tak oni gynekologove nijak neskacou nadsenim ani z venusinych kulicek...
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BOUCNER: off topic - ale dar vizualizace je v tomhle fóru prokletí:))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam