• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BUBLANINA: já jen jestli je to ten z těch tuhších, nebo jemnějších:)
    tak gratuluju, ať se daří dál, já už si to s vložkou nebo tamponem taky neumím představit.
    (ještě tak soft tampons, když s přítelem nemůžu odolat a nechci do sprchy:))
    TABO
    TABO --- ---
    MANIFEE:
    BUBLANINA: Já psala o radu ja s tím ven zkušenější kamarádce. :D Teď už to jde taky samo. :)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    MANIFEE: To ráda slyším, já už to taky pomalu dostávám do ruky:)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    GALTHEA: To víš, že můžeš:) Mám Ladycup, objednávala jsem ho z těch jejich stránek. Vzala jsem ten větší i když jsem ještě nerodila a je mi 25. Když jsem ho viděla poprvé, byla jsem vykulená z té velikosti a říkala si, že jsem asi přestřelila a měla si vzít ten menší. Ale pak jsem to zkusila a už si ho nechala:) Zatím je to všechno v pohodě, tak doufám, že už mě nic nepřekvapí:)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    prvni vyndavani je fakt sileny. ja sla malem na gyndu at mi ho vyndaj jak jsem byla zoufala :))) druhy uz bylo uplne v pohode, a po tretim jsem dokonce ustrihla stopku uplne uplne. Ted uz nechapu, jakto ze mi to poprvy tak neslo :)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    UHLIK: Moc díky za video:) Teď podruhé jsem ho zkoušela jak říkáš "porodit" a pak ho zmáčknout, jak radila Xmarge a šlo to krásně. Jupíí, mám z něj hroznou radost:) Vypadá to, že jsem se konečně zbavila neoblíbených vložek a tampónů:)
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BUBLANINA: a kterou značku máš jestli můžu bejt tak smělá?
    ale ono opravdu pomáhá ho jemně poskládat už vevnitř. a prax, na začádku to byl taky porod, teď už ani nevím.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    KETHAMINA: a první dva dny kdybych nevylívala kalíšek tak po max. 10 hodiných, tak by jistě přetekl. Po těch 8-10 hodinách je téměř plný..
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    KETHAMINA: snažím se dodržovat to, abych neměla kalíšek bez vyprázdněný zavedený déle než 12 hodin. Neříkám, že ke konci není i po 12 hodinách poloprázdný, ale raději ho ráno a odpoledne vyjmu, vymenu a zandám zpět, než ho tam nechávat dva dny.. Rekord, kdy jsem měla kalíšek zavedený, je 18 hodin a po týhle době trochu smrděl.
    UHLIK
    UHLIK --- ---
    BUBLANINA: Uz to tu bolo...tu je to vidno vyborne http://www.youtube.com/watch?v=qLPBZz3uJEg
    JA osobne to robim tak, ze ho vytlacim (akoby porodim :-)) uplne na kraj, potom ho akoby naklonim stopkou dole a ked sa horna hrana dostaneuplne na okraj prstami klisok podopriem odspodu, palec vsuniem medzi kost a kalisok a akoby ho "vylupnem" von (ako na konci videa). Myslim si, ze najdolezitejsie je to "vyposunovanie" a to sa da, aj ked je pricucnuty. A je to celkom fajn cvicenie ;-)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    XMARGE: 2-3x denně? Já vyndavam jednou a ke konci spíš by stačilo 1x za dva dny, kdybych se nemyla-tak na to kašlu :)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    XMARGE: To by mi nevadilo, budu si to prostě muset osahat:) Teď jsem si ho dala podruhé a řekla bych, že je to zase lepší než prve. Tak uvidíme:)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    BUBLANINA: No já měla oděrky i týden po skončení menzes (přeci jen 5 dní MS a 2-3 denně vyndavání kalíšku mi daly zabrat. Naštěstí mě to napadlo zavčas a začla jsem ten kalíšek ještě vevnitř svinovat a pomohlo to. Jen si víc zaprasím u vyndavání ruce, ale to mě zase tak moc netrápí.
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    XMARGE: Právě, ještě hodinu potom mě to brnělo:) Příště zkusím, děkuji.

    FANAE: Tak na to už se těším, teď to byl vážně porod:)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    BUBLANINA: já kalíšek ještě vevnitř skládám do podobného tvaru jako když ho dávám dovnitř. Když jsem ho vytahovala rozložený, tak jsem si skoro pokaždé pohmoždila poševní vchod.
    FANAE
    FANAE --- ---
    BUBLANINA: To chce zkusenosti. Prvnich nekolik pouziti jsem pro vyndavani musela mit vyhrazenou vanu a pomalu hodinu, proste to neslo. Ted nedelam nic jinak a pohoda:)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    Ahoj, tak jsem si také pořídila kalíšek, dnes jsem ho měla poprvé a celkem dobré. Jen to vyndavání budu muset natrénovat. Máte nějaký tip, jak ho nenásilně a šetrně vyndat?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Ahoj, tak při četbě tohohle klubu zjišťuju, že nejsem sama, kamu kalíšek funguje různě během jedné menstruace!
    Asi před dvěma lety jsem si pořídila malej ladycup a po prvním vyzkoušení jsem ho málem vyhodila - protýkal a stupňoval křeče. Po pár měsících jsem tomu dala druhou šanci v druhé půlce menstruace - a úplně v pohodě, malý zázrak a absolutní spokojenost. Na začátku další menstruace další rozčarování a šílený křeče. Po pár měsících experimentování jsem to ustálila na prvních cca 6-10 hodin s tampónem, potom kalíšek, a od té doby spokojenost maximální!
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    já dostala s mooncupem...
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    PABLINKA: ne, holky tady před nějakou dobou vyráběly propagační nálepky na kalíšek obecně
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam