• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    GIRAFFKA: jakou jsi měla velikost? mi třeba před časem začal protýkat mooncup S a poté co jsem ho vyměnila za Ladycup L tak pohoda
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    GIRAFFKA: vlastně šest měsíců... v druhý půlce cyklu kalíšek seděl,ale v první půlce,kdy bych ho ocenila nejvíc protejkal,i když jsem ho zkoušela zavést milionem způsobů,vždycky až do odření vchodu,takže o nějakym phodlí fakt nemohla bejt řeč.
    i když jsem si vědoma všech pozitiv kalíšku,tampony jsou mi prostě pohodlnější a jsou pro mě větší jistota.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    PIPLA: první pokus znamená čtyři měsíce,kdy jsem se fakt snažila a po kterejch mě to přestlo bavit..
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    GIRAFFKA: co znamená první pokus?
    já jsem prvních pár dní s ním neuměla pořádně zacházet a docela to bylo krušné. Ale pak jsem na to přišla a naučila se to a už o něm ani nevím a nedám na něj dopustit. Když bych to vzdala při prvním pokusu, jestli to tak myslíš.... tak bych nikdy nevěděla, o co přicházím. Naštěstí jsem to nevdala. UF.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    přemejšlim,že bych po letech dala kalichu druhou šanci, tentokrát už koupim větší jen zas váhám jesti vybrat nějakýho extra měkejše nebo ladycup,u kterýho mi první pokus zatim nevyšel..
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    MERMAIDA: kdyz ti to smrdi, tak to vdesinfikuj poradne, ty citlivej nosicku;) a kdyz si koupis novej, za 600, tak myslim, ze kalisek trosku ztraci svou ekonomickou vlastnost:)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    a ladycup ma tech barev asi 12?! no ja zasnu, to jsem fakt nevedela...to je super, to se musi mnohem lip propagovat nez ty sterilni bily...to snad poslu kamoskam odpurkynim :)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    zrovna koukam na Lunette, ze maji novy stranky a uz maj asi 4 barvy a kazdej se nejak jmenuje! pecka, asi si koupim novej, i kdyz ho zatim nepotrebuju :)) i kdyz zase ho pouzivam uz 4 rok, jestli spravne pocitam
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    MERMAIDA: zkus, já tablety nezkoušela (jenom jsem to někde četla), sluníčko drobet pomohlo u fleuru co mám já...
    jinak holky, pořád prodávám ten novej mooncup, zabalenej i všechno - co si tehdy nevyzvedla kámoška... tak kdyby někdo. (pošlu poštou, nebo tak.)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Touhu po novem kalisku hodlam brzo vyresit nakupem nahradniho. Tim se me oniomanicke touhy uspokoji a budu mit dabla trvale v cestovnim neseseru. Shaneni kundafacu (nebo luksusneji spuntu do pindy) v ukrajinskych horach byl zazitek sam o sobe, navic ten vejlet prezit na tamponech, kdyz uz je clovek zmlsanej pohodlim kalichu....
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    GALTHEA: tx tablety mam.. a nikterak tomu nepomohly... to slunce zkusím..
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    MERMAIDA: sluníčko tomu hodně pomáhá jinak (dát na celej den na slunce), nebo takové ty milton tablety dezinfekční.
    FANAE
    FANAE --- ---
    Já jsem suchar, já bych se bála kupovat jinej než LC:)
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    BRUSINKA: MERMAIDA: ke vsemu samozrejme nevim zda jit do barevneho LC nebo treba do jineho kalisku treba do MeLuny
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    BRUSINKA: :-) no prave.. trosku je to jen o tom pocitu, ze se mi ty barevny libej vic.. a ze po nejakem barevnem touzim, na druhou stranu mechanicke poskozeni nema.. jen mi prijde "ze memu frnaku trosku zavani" no :-/
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    MERMAIDA: imo je to hlavně o pocitu.. jestli nemá žádný mechanický poškození, tak asi není nutný ho měnit, ale jestli se ti něčím "znelíbil" a zároveň zvážíš, jestli ho máš už natolik dlouho, aby se to vyplatilo, tak asi není důvod, proč ho nepořídit. já jsem po 3 letech koupila novej, barevnej, a chrochtám spokojeností:)
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    máte nějaký typ - po jak dlouhé době kalíšek vyměnit - zakoupit novej..? teoreticky se tu myslim diskutovalo o tom, ze kalisek je celozivotni, max treba vymena z Ska na vetsi velikost po porodu, pokud ho holka/zena - ma jeste pred porodem..? jinak je to na vlastni úvaze/potřebě?.. nebo by se teoreticky třeba po pěti letech vyměnit měl?..
    přijde mi že už tak nějak zapáchá, že to už nejde ani vyvarit .. za ba naopak, se to spis ten pach do toho kalíšku zažírá?.. máte někdo takovou zkušenost?
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    SPUNT: chapu strach, ale Xkrat lepsi, nez tampony!

    Ja sem neuvazene vyjela bez kalisku (mela sem to dostat po navratu) a juch! Prvni noc nad mestem a...:-( Nastesti jsme sli kolem turbazy, kde v sortimentu meli i tampony. Jak jsem si rikala, ze s kalichem by to bylo Xkrat lepsi! Hygiena je potreba +- stejna, mozna o deci vody a jeden kapesnicek pre intimnu hygienu narocnejsi, ale vydrzi dyl a nemusim resit, kam to v lese zahrabu:-))
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    Ahoj, tak po cca roce používání kalíšku poprvé vyzkoušen na čundru - trochu jsem se toho bála, přece jen v lese ta hygiena není taková - ale prošel na 110%.
    Jsem moc ráda, že jsem ho objevila!!!
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    Nepotkal jste někdo webovku pro bulharsko, srbsko nebo podobný stát?
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    GABBIANO: mám dobrou zkušenost s větším yuki - jsem na tom stejně jako ty a tohle je opravdu dostačující "kýbl" :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam