• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    GALTHEA: proč se na to ptám: měla jsem malý moon a byl tuhý (pro mě vyhovující), po porodu jsem koupila velký lady a oproti moonu je děsně měkký, tak jsem výhodně přes net zakoupila velký moon a v porovnání s velkým lady je tedy o dost měkčí... tak mě to zarazilo.
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    IBERIA: fleur jěště víc než moon, můžu potvrdit.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    A ktery kalich je obecne nejtuzsi, mela jsem za to, ze moon?
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    kdyby to někoho zajímalo, tak znova opakuju, že meluna má i "střední" velikost, která je na objem jako velký kalíšky a na průměr o pár milimetrů větší než malý kalíšek (třeba ladycup), navíc je tvrdej, takže jestli měl někdo problémy s tím, že mu malej měkkej kalíšek, jako je právě třeba ladycup, protejkal, tak by tohle mohlo být řešení;) aspoň u mě bylo, chrochtám blahem
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    RENNFRI: měla jsem Sko a bylo mi hloupý kupovat si valikej,teď,když je mi 25 přemejšlim právě o druhý šanci pro velkej kalich:-)
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    GIRAFFKA: jakou jsi měla velikost? mi třeba před časem začal protýkat mooncup S a poté co jsem ho vyměnila za Ladycup L tak pohoda
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    GIRAFFKA: vlastně šest měsíců... v druhý půlce cyklu kalíšek seděl,ale v první půlce,kdy bych ho ocenila nejvíc protejkal,i když jsem ho zkoušela zavést milionem způsobů,vždycky až do odření vchodu,takže o nějakym phodlí fakt nemohla bejt řeč.
    i když jsem si vědoma všech pozitiv kalíšku,tampony jsou mi prostě pohodlnější a jsou pro mě větší jistota.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    PIPLA: první pokus znamená čtyři měsíce,kdy jsem se fakt snažila a po kterejch mě to přestlo bavit..
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    GIRAFFKA: co znamená první pokus?
    já jsem prvních pár dní s ním neuměla pořádně zacházet a docela to bylo krušné. Ale pak jsem na to přišla a naučila se to a už o něm ani nevím a nedám na něj dopustit. Když bych to vzdala při prvním pokusu, jestli to tak myslíš.... tak bych nikdy nevěděla, o co přicházím. Naštěstí jsem to nevdala. UF.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    přemejšlim,že bych po letech dala kalichu druhou šanci, tentokrát už koupim větší jen zas váhám jesti vybrat nějakýho extra měkejše nebo ladycup,u kterýho mi první pokus zatim nevyšel..
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    MERMAIDA: kdyz ti to smrdi, tak to vdesinfikuj poradne, ty citlivej nosicku;) a kdyz si koupis novej, za 600, tak myslim, ze kalisek trosku ztraci svou ekonomickou vlastnost:)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    a ladycup ma tech barev asi 12?! no ja zasnu, to jsem fakt nevedela...to je super, to se musi mnohem lip propagovat nez ty sterilni bily...to snad poslu kamoskam odpurkynim :)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    zrovna koukam na Lunette, ze maji novy stranky a uz maj asi 4 barvy a kazdej se nejak jmenuje! pecka, asi si koupim novej, i kdyz ho zatim nepotrebuju :)) i kdyz zase ho pouzivam uz 4 rok, jestli spravne pocitam
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    MERMAIDA: zkus, já tablety nezkoušela (jenom jsem to někde četla), sluníčko drobet pomohlo u fleuru co mám já...
    jinak holky, pořád prodávám ten novej mooncup, zabalenej i všechno - co si tehdy nevyzvedla kámoška... tak kdyby někdo. (pošlu poštou, nebo tak.)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Touhu po novem kalisku hodlam brzo vyresit nakupem nahradniho. Tim se me oniomanicke touhy uspokoji a budu mit dabla trvale v cestovnim neseseru. Shaneni kundafacu (nebo luksusneji spuntu do pindy) v ukrajinskych horach byl zazitek sam o sobe, navic ten vejlet prezit na tamponech, kdyz uz je clovek zmlsanej pohodlim kalichu....
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    GALTHEA: tx tablety mam.. a nikterak tomu nepomohly... to slunce zkusím..
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    MERMAIDA: sluníčko tomu hodně pomáhá jinak (dát na celej den na slunce), nebo takové ty milton tablety dezinfekční.
    FANAE
    FANAE --- ---
    Já jsem suchar, já bych se bála kupovat jinej než LC:)
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    BRUSINKA: MERMAIDA: ke vsemu samozrejme nevim zda jit do barevneho LC nebo treba do jineho kalisku treba do MeLuny
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    BRUSINKA: :-) no prave.. trosku je to jen o tom pocitu, ze se mi ty barevny libej vic.. a ze po nejakem barevnem touzim, na druhou stranu mechanicke poskozeni nema.. jen mi prijde "ze memu frnaku trosku zavani" no :-/
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    MERMAIDA: imo je to hlavně o pocitu.. jestli nemá žádný mechanický poškození, tak asi není nutný ho měnit, ale jestli se ti něčím "znelíbil" a zároveň zvážíš, jestli ho máš už natolik dlouho, aby se to vyplatilo, tak asi není důvod, proč ho nepořídit. já jsem po 3 letech koupila novej, barevnej, a chrochtám spokojeností:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam