• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    GIDDY: no, ono to nejde jen z lidi, ale predevsim z chovu skotu, kde se bohuzel hormony pouzivaji ve velkem...
    JANIEN
    JANIEN --- ---
    TUILE: jo, to bezne delam, a na jak dlouho zalezi kolik je ty vody, chces aby se chvili varila. Mam k tomu cca 250 ml plastovou nadobku s dirkou ve vicku a davam to na 5 minut, a taby chces, aby kalich celou dobu plaval, nedotykal se dna.
    TUILE
    TUILE --- ---
    XAJA: super, jen v nasich vodach bohuzel zadny cisty savo, jen navoneny cosi.
    jeste me napadla mikrovlnka. muzu v plastovy misce s vodou hodit kalich na cas do mikrovlnky? a na jak dlouho by to melo stacit?
    TUILE
    TUILE --- ---
    a jeste mam jeden dotaz tykajici se velikosti kalisku.
    mam mooncup B. Prvni dva dny musim vylejvat jednou za dve az tri hodiny, coz me nuti k tomu nosit jeste vlozku. Zvazuju nad nakupem neceho vetsiho. Co myslite, ze by mohlo bejt optimalni?
    TUILE
    TUILE --- ---
    nemam moznost vyvarit kalisek a potrebovala bych ho vydesinfikovat.
    do lekarny se nedostanu, ale do nejaky drogerie jo.
    ci byste doporucily? nejakej chlor? nevim, jakejm chemikaliim se vyhnout, ybch ho neposkodila...
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    hura, nekdo to konecne resi, ale esli to uspeje...farmaceuticke firmy se zlobi, svine
    EU chce čistit vodu od hormonů z antikoncepce. Rybí samce mění v samice | zpravy.ihned.cz -
    http://zpravy.ihned.cz/c1-56021360-eu-chce-cistit-vodu-od-hormonu-z-antikoncepce-rybi-samce-meni-v-samice
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    RYBKA:
    LADUSE: Aha.....ok.
    LADUSE
    LADUSE --- ---
    MORGAIN: V látkových vložkách není plast, ani jiné umělé materiály takže o dost lépe větrají. Nelepí se, kam nemají. A netvoří zbytečný odpad. To jsou hlavní plusy pro mě. Jednorázovky nesnesu, ale látkové mi jsou v rámci možností příjemné. Osobně to střídám - přes den kalíšek a na noc vložku.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MORGAIN: Určitě ne tolik, látkové jsou prodyšné, jednorázové mají nějakou nepropustnou vrstvu.
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    MONIA: No jo, ale to neodpovídá na mou otázku, čím jsou látkové vložky lepší než jednorázové, nebo jo?
    Opruzeniny se dělají i pod látkovýma, ne?
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    QUORRA: Ja asi tak pet tydnu, pak tyden dva slabsi a pak s novou intenzitou, tak jsem se divila, co to je a ona uz menstruace. :-// Pri plnem kojeni.
    LILY
    LILY --- ---
    QUORRA: ono to je pak čím dál slabší. TAky jsem si po nějakých čtyřech týdnech myslela, že už to brzo přestane.
    LILY
    LILY --- ---
    GIDDY: já jsem krvácela lehce přes 8 týdnů
    MONIA
    MONIA --- ---
    GIDDY: já taky celé šestinedělí a celou dobu poměrně silně...pak to přešlo během pár dnů v lehké špinění a konec. já se mazala sudocream (poradila sestřička v nemocnici) a vážně to pomáhalo
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    GIDDY: krvácela jsem celý šestinedělí. Ke konci už to bylo spíš silnější špinění na cca 3 intimky za den, ale trvalo to fakt šest týdnů:o(
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    MONIA: ano, ja si prdel zasypavam uz pudrem, hnus nejvetsi, konecne to vypada ze prestavam krvacet, ale ja to mam dycky nadlouho..nebo esli se tu muzu ptat, jako dlouho po porodu este krvacite? ja uz ctvrty tyden, u poslendiho porodu si to nepamatuju, ale to mohlo byt klidne pet tydnu:(
    MONIA
    MONIA --- ---
    MORGAIN: já třeba nesnesu dlouhodobé používání vložek,mám z toho opruzeniny nejvyššího stupně. proto je prakticky nepoužívám,teď po porodu bohužel nebylo moc na výběr a musím říct,že jsem si opět prošla peklem.
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    tak sem v tom sestinedeli ten kalisek preci jen zkusila, ale drel me a nechtel jit hloubs, byl furt na kraji a citila sem kazdy vroubek:( me sere
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    CHANA: V čem ti přijdou látkové vložky pohodlnější, než jednorázové?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam