• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    LILY
    LILY --- ---
    Navíc menstruační krev se používala akorát v černé magii, co jsem tak slyšela, jinak to obvykle bylo bráno jako něco nečistého. A holky by to chtěly konzumovat. :o)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    ALONSY: dobre posahanej clanek :) uf..
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    ALONSY: bože... Ještě než jsem se dostala do konce, tak jsem si říkala, že to snad musela být jedna holka co znám, dočtu k fotkám - a taky že jo. Zní to docela děsivě.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tak se omlouvám všem, které kalíšek znechucuje.
    Po přečtení tohodle článku je naprosto chápu.
    Taky by to mohl propagovat někdo trochu normální.
    Číst tenhle článek bez osobních zkušeností, taky bych si vytvořila docela negativní názor.

    Menstruační kalíšek je praktická a ekologická věc, říká studentka
    http://www.munimedia.cz/prispevek/menstruacni-kalisek-je-prakticka-a-ekologicka-vec-rika-studentka-1394/
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MOLLY: Aha, já si myslela, že byla odsud z nyxu, ale tyhle to nebyly :) Bylo to jmenovitě na mooncup s hláškou něco jako "menstruace bez vložek a tampónů!", ale jsou to fakt roky, takže nevím... ovšem tyhle samolepky bych si pamatovala :)
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    ORISKOVANUTELA: Byť se mi principiálně samolepky líbí, tak bych s jejich lepením byla asi opatrná.... rozlepovat to ve vlacích po zrcadlech je v podstatě vandalismus... a spousta lidí to tak může vnímat a už jen kvůli tomu mít pak na kalíšek negativní konotaci...
    LILY
    LILY --- ---
    ANABEL_LEE: jo ták. Znáš to, nežeru maso, nechápu vtip.. (teda ne, že by to s tím prasetem bylo vtipné)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    LILY: asi kdyz to rika prasatko tak to dava smysl .)))
    LILY
    LILY --- ---
    ORISKOVANUTELA: to by mě zajímalo, co má znamenat samolepka "nechci být řízek" :))
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Ty letáčky nebo co to je sou skvělý, dát to někde třeba ve vlaku na zrcadlo...:D
    Jak občas potkávám samolepky "nechci být řízek (filé, svíčková...) tak tohle by byl taky zajímavej úlet:D
    LILY
    LILY --- ---
    ANNNA: ona to viděla právě v nějakém lékárnickém časopise, co nám občas chodily do práce. Ale tam to prezentovaly jakože je to zejména pro plavkyně, sportovkyně a tak, což já jsem se být necítila, ale když kámoška pak říkala, že to můžou nosit i "normální" lidi a že je to lepší, než tampony, tak jsem neodolala. :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    LILY: Já jsem kdysi někde na záchodcích zahlídla samolepku kalichové kampaně, ale jak tam nebylo moc informací, tak jsem si řekla "Co je zase tohle za blbost?!" a myslela jsem si, že to bude nejspíš zase nějaká kampaň na užívání antikoncepce x měsíců v kuse. Když jsem se později dostala k více informacím, přišlo mi to zajímavý a začala jsem se zajímat. Chvilku čistě teoreticky, komentáře uživatelek se mi zdály příliš nadšené, ale pak se objevil Ladycup (já v té době tvrdě preferovala české výrobky), tak jsem si řekla, že přinejhorším vyhodím pár stovek...
    LILY
    LILY --- ---
    MARGARITKA: já jsem nevěřila, že to může fungovat, když se tehdy kámoška zmínila, že na to viděla reklamu. Ale když si ho pak koupila a říkala, že nic neprotýká, tak jsem si ho taky pořádila.
    LAURA
    LAURA --- ---
    MARGARITKA: Ja to teda chapu, mne to prislo fakt nechutny, ta predstava manipulace s krvi.. Samozrejme jsem si na to rychle zvykla a ted mi prijde nechutna predstava ze bych se vratila ke klasickym hyg potrebam, ale tomu prvotnimu odmitani kalichu rozumim ;)
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Jo a dávám tak 1/10 tablety do skleničky od přesnídávky, takže to budu mít fakt možná i na dudlíky:D
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Já je koupila v dmce, balení stojí kolem stovky. jmenuje se to myslím milton a maj to mezi dudlíkama a tak. jen to hrozně smrdí po savu. jedna tableta je na cca 5litrů vody, tak to budu mít snad nadosmrti:D ale občas si kousek tablety nadrobím do termosky aby tak nesmrděla.
    ale když mám víc času, tak kalich vyvařím ve vodě s octem, tolik to nesmrdí, a řekla bych že to i líp pouští... ale na cesty nebo když není čas/sporák/... tak super věc
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    MOLLY: ja to stejne nechapu, kdyz mne o nem kamaradka poprve rekla, byla jsem nadsena a bez vahani do tydne koupila!
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TABO: v drogerce či lékárně.
    TABO
    TABO --- ---
    Já kalíšek za dvě měsíce beru na Srí lanku. tak jsem zvědavá, jak to půjde. :)

    ORISKOVANUTELA: Sterilizační tablety na dudlíky znějí jako super nápad!! kde se to pořizuje?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam