• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    vyzkoušela jsem dle článku čištění kalisku tak, že ho náplním vodou - zakryji druhou rukou a zmacknutim proplachnu, super vychytavka.

    pro zasmati: včera jsem zaukolovala přítele, aby mi kalich vyvaril a on mi říká, že bych si vzhledem k barvě (tak trochu mooncup zhnednul) zasloužila nový po těch 5ti letech. Tak jsem svého celkem znalého chlapce musela poučit i o funkci ekologické, že dokud ho nepripalim nebo neznicim, že vydrží snad ještě jednou tolik :) a hoch mi říká, ať si to moc nemaluju, že po porodu mi bude plandat a koupí mi větší :)
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    LILY: Taka si bych to tam nelila koncentrovaný. ;-) Ale už to rozmazávat radši nebudeme..
    LILY
    LILY --- ---
    TAMARIX: no já nevím. Viděla jsem podobný "pokus", byť teda s rostlinou zcela nemagickou, a chudince kytce to vůbec dobře neudělalo.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    ALONSY: Tak to je mazec.. Už jsem slyšela, že jedna holčina zalívala krví rostlinu marihuany, aby měla více magické účinky. Proti tomu fakt nic nemám a v podstatě mi to přijde i sympatický (krev poslouží jako hnojivo a neskončí v záchodě), ale tohle už je teda fakt moc.. Teda samozřejmě ať si každej dělá co chce, pokud tím neohrožuje živý bytosti nebo životní prostředí, ale přesně jak píšete, nedělá to moc dobrý obraz a běžný lidi to spíš odrazuje.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    ALONSY: jsem to viděla na FB, předčítal mi to přítel a dělalo se mi blivno a pak jsem to sem zapomněla hodit..
    LAURA
    LAURA --- ---
    ALONSY: já ani nemám odvahu si to přečíst.. podle vašich reakcí asi stejně bude lepší to nedělat :)
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    ALONSY: Hustý článek.. a je škoda, že tam pořádně nezazněl žádný pozitivní a normální argument, proč ho používat a jen jsou tam popsané ujeté nápady nějakých dvou holek... to mu se říká objektivní informování medii...
    TUILE
    TUILE --- ---
    ALONSY: ja neziskala negativni nazor na kalisek. ja ziskala negativni nazor na menstruaci :)
    imho za to mzze autorka, ktera z vypraveni techto dvou divek vybrala ty dve nejnechutnejsi veci a o nejakym uvodu nejak zapomnela cokoliv napsat..
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    Já jsem nadšená uživatelka kalíšku, ale po přečtení toho článku mám chuť ho vyhodit z okna a s takovými individui nemít naprosto nic společného. Děvčata by měla svou krev vypít a značně se z ní podělat, aby je přešlo takový myšlenky ventilovat na veřejnost.
    Chápu, že nerozhodný lidi tenhle článek odpudí...
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Nejsem proti ničemu, když mi to ta osoba fakt nevnucuje. ráda si něco přečtu, poslechnu, rozšířím si obzory, ale jsou věci, co by si měli lidi nechávat pro sebe, a jak píšeš, díky podobným lidem a mediím si dost lidí utvoří zvrácený představy o daný věci.

    viz kalíšek - kámoška si někde přečetla, že by musela mít kališky dva - jeden v sobě a druhej v desinfekci...
    LILY
    LILY --- ---
    To je holt asi ten typ lidí, díky nimž si veřejnost dělá představu např. o ženách, co chtějí rodit doma, o lidech, co nejí maso apod. V každé skupině se najde pár podobných individuí, kteří by udělali lépe, kdy své názory prezentovali jen v úzkém kruhu blízkých. :)
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Kalíšek je super, ale ostatní mi příjde dooost nechutný. Ikdyž proti gustu...
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    ať si to konzumujou, ať si malujou na chlapa, ale ať o tom nemluvěj (a nepíšou). možná jsem úzkoprsá konzerva, ale podle mě je to nevkusný.
    LILY
    LILY --- ---
    Navíc menstruační krev se používala akorát v černé magii, co jsem tak slyšela, jinak to obvykle bylo bráno jako něco nečistého. A holky by to chtěly konzumovat. :o)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    ALONSY: dobre posahanej clanek :) uf..
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    ALONSY: bože... Ještě než jsem se dostala do konce, tak jsem si říkala, že to snad musela být jedna holka co znám, dočtu k fotkám - a taky že jo. Zní to docela děsivě.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tak se omlouvám všem, které kalíšek znechucuje.
    Po přečtení tohodle článku je naprosto chápu.
    Taky by to mohl propagovat někdo trochu normální.
    Číst tenhle článek bez osobních zkušeností, taky bych si vytvořila docela negativní názor.

    Menstruační kalíšek je praktická a ekologická věc, říká studentka
    http://www.munimedia.cz/prispevek/menstruacni-kalisek-je-prakticka-a-ekologicka-vec-rika-studentka-1394/
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MOLLY: Aha, já si myslela, že byla odsud z nyxu, ale tyhle to nebyly :) Bylo to jmenovitě na mooncup s hláškou něco jako "menstruace bez vložek a tampónů!", ale jsou to fakt roky, takže nevím... ovšem tyhle samolepky bych si pamatovala :)
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    ORISKOVANUTELA: Byť se mi principiálně samolepky líbí, tak bych s jejich lepením byla asi opatrná.... rozlepovat to ve vlacích po zrcadlech je v podstatě vandalismus... a spousta lidí to tak může vnímat a už jen kvůli tomu mít pak na kalíšek negativní konotaci...
    LILY
    LILY --- ---
    ANABEL_LEE: jo ták. Znáš to, nežeru maso, nechápu vtip.. (teda ne, že by to s tím prasetem bylo vtipné)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam