• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MERMAIDA: Stačí ti v nejsilnějších dnech tampony mini? Jestli ne, tak by ti podobně jako mně mohl prostě protéct, na ty dny jsem si brávala normal. Mně třeba dneska ráno dobře sedla MeLuna S, ale k večeru už mně protékala, takže jsem vyměnila na LadyCup S a vše OK, nevnímám ho.
    FLOE
    FLOE --- ---
    MERMAIDA: Je to asi hodne na kazdym. Mam MeLuna s kulickou a nechapu, jak si to nekdo dokaze vyndat bez zadnyho uchytu. Kulicka netlaci ani neni nijak nijak citit stejne jako samotny kalisek.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    NEVENA: nemyslela jsem velký, že by tlačil, ale spíš objemově...tím, že krvácení je slabé. Proto jsem si říkala, že by S Meluna mohl stačit...
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MERMAIDA: Trochu ho cítím 1. a 4. den. Ne že by tlačil, ale prostě vím, že tam je. Třeba mám těsně po zavedení falešné nutkání na močení. Taky se trochu hůř vyndavá. Nedávno na na kalicek.cz četla o slečně, kterou LC dva roky trochu tlačil a vůbec ji nenapadlo, že to není v pořádku, prostě byl velký, i když si koupila v 24 letech S...
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    VRATENKA: zřejmě na tom budu dost podobně, mám velmi slabou mestruaci, většinou 3dny, max 4.
    Ale budu teď v prosinci na gyndě možná řešit změnu prášků, tak netuším, zda se mi krvácení nějak nezmění :( no snad ne...

    NEVENA: já poslední rok měla pocit, že i LC S byl někdy zbytečně velký... jinak s ním problém nebyl, měnila jsem ho ráno, večer...
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    VRATENKA: mně je 30. LadyCup S mně v krajních dnech nesedí, proto kupuju tu MeLunu. I u té si myslím, že bude stačit ji vyndat ráno a večer
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    MERMAIDA: ale ja mam docela slabou menstruaci, takze kapacita staci, a velikost mi sedi dobre, spis se uvadim jako priklad, ze neni nutny zavrhnout Sko jenom proto, ze uz jsme podle tabulek na Sko stary.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    VRATENKA: takže Sko je v pohodě i když nám táhne na třicet?... :-)

    NEVENA: u LC jsem měla tu šťopku ustříhnutou skoro do konce, měla jsem tam tak 2mm - to bude asi kulička větší nebo ne? ale asi bych zkusila Melunu s kuličkou...
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MERMAIDA: Ty rýhy dole jsou docela výrazné, řekla bych, že na rozdíl od LadyCupu nebude spodek prokluzovat a kuličky se obejdeš. Ale ta kulička se vždycky dá ustřihnout, kdyby ti vadila, nepřiplácíš za ni, tak proč ne. Taky jsem si teď pořizovala Sko s kuličkou, je mi to nejsympatičtější... Mně na tom LC vadí konec stopky (široká dutá), ta kulička by snad měla být OK
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    MERMAIDA: pouzivam MeLunu S s kulickou, a ta kulicka je neco, ceho se teda nechci vzdat, pri vyndavani hodne pomaha a nijak neprekazi, a kdyby prekazela, tak se da taky ufiknout, a Sko je fakt mrnavy, ale me uplne staci i kdyz uz mi skoro tahne na tricet, takze ta velikost bude asi fakt hodne individualni. Mam doma jeste mensi variantu Luno a to mi prijde obrovsky, ma asi tak trojnasobnej objem.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    MARGARITKA: děkuji za info :-) tak to vypadá že jsem rozhodnutá pro MeLunu M - a teda asi bez ničeho... Ikdyž s tou kuličkou mi přijde - já nevím asi hezčí :-D
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    MERMAIDA: MeLuna je fajn, ta klasicka je tvrdsi nez LC (kupovala jsem v dobe, kdy nebylo vice variant tvrdosti), ze zacatku jsem si na to musela zvyknout, ale oproti LC se diky tomu lepe a rychleji rozvinula a nezajizdela mi tak hluboko, mela jsem s kulickou a vyndavani v pohode, ale jakekoliv zakonceni mi prijde zbytecne, jedine co fakt pomaha pri vytahovani jsou vroubky, ktere LC a myslim ani ta stara MeLuna nema... Sko jsem kupovala dceri od zname a prislo mi to smesne pidi male, doporucuji M - je o fous sirsi a lepe drzici nez LC Sko.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    CAMKA: možná jsem to dělala automaticky a jen si to neuvědomuju, je fakt že kdybych ho nezmáčkla, že by vyndavání zřejmě dost bolelo

    NEVENA: jestli je S ještě měkší než LadyCup, tak to raději M, nebo znovu do vyzkoušeného a ověřeného LC S
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MERMAIDA: MeLuna má varianty Soft a Classic, ta Soft je měkčí, S mně přijde ještě měkčí než LC (ale S je obecně měkčí než ostatní velikosti)
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    MERMAIDA: eh, vůbec si dokážu a ani nechci představit, jak sis ho mohla vyndávat bez zmáčknutí-zrušení podtlaku...
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    CAMKA: LadyCup jsme si zakončení zratila asi na takový kus jako je to kolečko na fotkách, a nedráždilo ani nebolelo, ani v leže ani v chůzi. S kalíškem jsme normálně spala, nikdy nevytekl.
    Ale je pravda, že občas jsem si zmáčknutím kalíšku, za jeho dno při vytahování pomáhala...
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    MERMAIDA: doporučuju bez jakéhokoli zakončení, to opravdu dráždí a bolí (hlavně v leže), stejně to za to zakončení nevyděláš, protože musíš kalíšet zmáčknout a zrušit tak podtlak. Má naspod drážky a velmi dobře se vyndává. Mám velikost M (24let, nerodila jsem) a vyhovuje mi.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    CAMKA: a můžu se zeptat na velikost?... já jsem přemýšlela o tom S s kuličkou
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    MERMAIDA: melunu mám, tvrdá není vůbec (dobře se s ní manipuluje, dobře se rozvine) a jsem s ní moc spokojená
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam