• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    ROSE_T
    ROSE_T --- ---
    Jak byste řešily kalíšek na několikadenní festivalu?
    Asi nahradit vložkama, co? :-/ Děsivá představa...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LEJIMADA: Vždycky při prvním poporodním cyklu, ale já měla štěstí, že to bylo vždycky nejmíň 9 měsíců po porodu.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    opět se po letech zeptám na to samé :).. jak dlouho po porodu jste zase najely na kalíšek? tentokrát jsem měla problém se zavinováním dělohy a tak si nějak nejsem jistá...díky
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    RYBKA: a jo vlastne, vidis to! To jsem si neuvedomila. Hm, hmmm asi ten prasek bude problem.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    FRENNET: Já prala těsnění od takové zacvakávací krabičky na 40, mnohokrát, a nic se tomu nestalo. Kalíšek jsem nezkoušela, ale když se vyváří, teplota tomu asi vadit nebude. Spíš možná ten prášek?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    S tou prackou/myckou vs silikonem, neni v tom problem? U lahve avent je silikonovy ventilek a zaroven tesneni a to se do mycky davat nema. Snad kvuli teplote vody, ze by ho mohla zdeformovat. Nevim presne, je to moje domněnka. No a vy tady píšete o prani silikonu v pračce...hmmm hmmm
    Nestalo se nic? Na kolik stupnu jste prali?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CMLKA: doporučuju ten 3%peroxid .. klik na článek dole TEEAK:
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TEEAK: milton mi vubec ale s tou barvou nic neudela...na to nestaci
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CAMELLA: jasně .. na tohle "větší" čištění používám Miltony a nebo 3% peroxid .. prostě praní v pračce už mi přijde trochu moc, stejně tak mytí v myčce nádobí .. tableta je přecijen určená pro lidské tělo (byť na rovnátka a jinej materiál)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TEEAK: To zas neříkám, ale jinak by mel byt maximalne inertní a kdyz ho vydesinfikujes tabletou na rovnátka a oplachnes, tak tam nema co ulpet. Mastnota je něco jiného
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CAMELLA: aha .. užitečná informace, díky :) .. já mám z té chemie prostě tak nějak obavy .. a po mýdle oplachuju dvakrát - studenou, a pak i teplou vodou, tak doufám, že když to mýdlo (je to gel) vymýšleli, tak počítali s tím, že se takhle bude používat :)
    .. silikon asi nenatahuje nic do sebe, ale třeba olejové věci (typu kokosák, esenciální oleje) se na něm drží jak klíště .. to mi zase neříkej, že ne
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TEEAK: silikon už z podstaty materiálu nic nenatahuje a paradoxně zbytky mýdla mohou být pro mikrofloru pochvy horší, než naložení do roztoku chloru, kde většinou na povrchu i kdyby člověk kalíšek pořádně neopláchl zůstane jen NaCl - kuchyňská sůl.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    mně na to pomáhá hlavně vylévat častěji než za 12 hodin (max 10 hodin nechávám - spíš osm) .. a jednou denně během cyklu (většinou večer) používám mýdlo přímo pro kalíšky od Lunette .. jakoukoliv chemii bych se bála použít, aby to ten silikon nenatáhnul a neměla jsem z toho pak nějakej problém .. :/
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Mohlo by taky pomoct párkrát vyprat v pračce normálně s prádlem. Podařilo se mi takhle odsmradit silikonové těsnění z krabičky na jídlo, které smrdělo od nafty. Asi po 10-15 pracích cyklech to konečně vyčichlo.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    _ARTEMIS_: všecko - varit a vařit, corega tablety (manžel nosí rovnátka tak mu na ně chodím, je to desinfekce), přes noc v octu, vařit ve vodě s citronem......cca týden a každý den jedná procedura, po každém zásahu to smrdelo i trochu min až to zmizelo
    _ARTEMIS_
    _ARTEMIS_ --- ---
    SOLEI: a co pomohlo? Já mám aktuálně stejný problém :-(

    Jinak chlad asi obecně pomáhá proti smradu. Kamarádka si dává taneční kožené boty do mrazák, aby přestaly smrdět a funguje jí to.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    FRENNET: v tom případě by to měla být spíš tepla voda - zrychlení pohybu částic u těkavých látek a tím jejich rychlejší únik. Studená to asi méně pustí do prostoru, ale nevím, radši se mě ptejte na biochemii než na fyziku.

    Ale už je to dobré.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    IKA: ve vseobecnosti na smrad pomaha studena voda. Teda cokoliv co potrebujes zbavit smradu je potreba omyt studenou vodou.
    Fyzikalne to snad bude souviset se snizenim pohybu castic v mrizce a tedy i s nizsim rozptylem smradu a jeho uvolnovanim. Jestli je duvod jiny nevham se poucit.
    IKA
    IKA --- ---
    SOLEI: Vraj pomáha oplachovať ho studenou vodou, nie teplou (ale neviem, ako to asi môže fungovať, tak možno je to rada na úrovni magického zariekania alebo tak nejak.:)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    SOLEI: Jednou mi hrozně zasmrád, trvalo dost dlouho, než vyčichl, od té doby zas pohoda, vůbec netuším, čím to bylo. Minulý měsíc zase, ale doufám, že tentorkát to bylo proto, že jsme tu měli náročný večer a já na kalíšek úplně zapomněla a místo večer ho vymývala až ráno...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam