• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    KLAIR: Moje slova! Ty porodnický jsou ještě dobrý, ale já jednou v nouzi zpracovávala balíček klasických menstruačních s nepropustnou vrstvou, to jsem teprve lezla po stěnách. A to to ani nebyly ty nejhorší s umělým povrchem. Brr.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Já sem jdu jen zanechat zprávu - po asi sedmi letech s kalíškem jsem otěhotněla, porodila a teď nosím vložky kvůli očistkům.... to je fakt zlo. jak s tím mohou některé ženské fungovat celý život?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    ORISKOVANUTELA: používala jsem, ale kalíšek mi uživatelsky vyhovuje víc .. nicméně zkus zaexperimentovat s různými střihy kalhotek .. umí to udělat fakt divy .. případně už se začínají objevovat dostupné a slušně šité "menstruační kalhotky" kde už je zašitá absorpční vrstva a nejsou to "vycpané plíny"
    Menstruační kalhotky Meracusky
    https://obchod.kalisek.cz/menstruacni-kalhotky/

    .. případně se dá zalovit v zahraničí u velmi vychvalovaných THINX
    THINX | Period Panties For Modern Women
    https://www.shethinx.com/
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    Znate to nekdo? Zaujalo me to ted u jedne eko/bio youtuberky, ma to zajimavy tvar, ze by se nemusel posouvat
    Amazon.com: Sckooncup Eco Made in USA - FDA Approved. Organic Cotton Menstrual Sckoon Cup Pouch. Harmony Size A Small: Health & Personal Care
    https://www.amazon.com/Sckooncup-Eco-Made-USA-Approved/dp/B00GQIFY7E
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    ORISKOVANUTELA: Kamarádka používá, kalíšek jí hrozně protýká a klasický vložky prej taky nikdy víc. Co vím, tak má Anavy a nic jí nikam nejezdí :-)
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Měla bych dotaz - používáte někdo látkový vložky? Mám slipovky s patentkama, jsem jak v bavlnce, jenže často mi vložka popojíždí a nebo uplně zmizí a pak ji lovím v kalhotách :D používám kalíšek, ale občas bych prostě radši vložku, a tohle fakt nedávám...
    (kalich jsem zabordelila při stěhování, tak jsem chvíli používala obyč vložky a nikdy více... Lepí se to, jsem citlivá, takže jsem byla i podrážděná ze sraček čím jsou vložny napuštěný...+ množství odpadu...)
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    ANNNA: Naopak právě! :) Asi to tak udělám, no.
    Díky za odpověď
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: Aha, já tak nějak pochopila, že protéká když vylézá. Ale jak to čtu, promítám si do toho vlastní zkušenost ;) Každopádně větší a střídat zní jako dobrý plán.
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    ANNNA: No vadí to tomu, že protéká! :D
    No prostě si koupím větší a budu je střídat :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: a vadí to zalezeni něčemu? :) Mně taky zalejzá, ale funkci to nijak nenarušuje, tak neřeším, na nákresy nehledim

    Stejně tak s teorií o vhodné velikostí... Je to vodítko, ne dogma... Hlavně aby to fungovalo tobě. Malej Ladycup je fakt malinkej i v porovnání s jinými malými. A za nemnoho let budeš potřebovat větší i dle tabulek ;)
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    ANNNA: A taky se projevuje tím, že spousta žen si šťoupku zkrátí nebo úplně odstřihne a já bych ho kolikrát bez ní prostě nevyndala...
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    Mě právě přišlo divný, že bych potřebovala jiný (respektive větší), když bych dle teorie měla potřebovat ten, co mám, vzhledem k věku a tomu, že nemám děti...
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    ANNNA: No projevuje se to tím, že vlastně čím déle ho tam mám (na konci, po těch třeba 8 hodinách), tím více zalézá dovnitř...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: Jestli na kraji samovolně vylejzá, není tam ten podtlak, a tudíž to netěsní a protejká. Zkusila bych jiný.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: Jak se projevuje zalezení moc vysoko? Mně taky zalejzá docela vysoko, ale krom trošku náročnějšího vyndávání to preferuju před nižší pozicí, kde ho občas cejtim a spíš začne protejkat... Že by samovolně zalezl mimo čípek se mi nestalo...

    Jinak podle toho, co popisuješ, bych to viděla na pořízení většího kalíšku. Malej Ladycup je snad ten úplně nejmrňavější, co existuje ;)
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    Ahoj,

    jenom krátký dotaz - protékání se tu už řešílo hodněkrát, ale to moje je poslední dobou nějaký drastický
    - používám menší Ladycup a během prvních dvou dnů mi prostě protéká a poslední dobou snad i víc než jindy. Četla jsem o tom už víckrát, ale zajímalo by mě, jestli si myslíte, že je řešení koupit si větší (nebo jinou značku?) a nebo je to ochablými svaly pánevního dna?
    Vím, že by měl být hodně nízko, ale pokud ho mám fakt na kraji, tak vyleze (což moc nechápu, prostě se neudrží na tom místě..) :D a pokud ho dám tak, že nevylejzá, tak mi zase zalézá moc vysoko. :D
    Díky za odpověd..
    P.S. : Děti nemám a 25 mi nebylo.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MERMAIDA: Já je mám teda občas i teď, ale furt to za to stojí. :D
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    IKA a ANNNA - díky, informaci predam dal....


    Já dnes sáhla po MeLuna S a zase se mi správně nerozevrel a protekl :-/ Ale to je moje blbost ze jsem si po zavedení nezkontrolovala... Hlavně, že mám v policce hned vedle LadyCup, se kterým se mi nikdy nic takového nestalo!! Achjo!! :(
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    ALONSY: Já teda žádný stres na začátku nemela .... :-D
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    NIGHTFURY: neni zac. No jak jsem na nej koukala, tak mi prislo, ze je tvarove stejny jako Yuuki, jenom mekci. Planuju ho po druhem porodu koupit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam