• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    BILAKOBRA: Tady u toho bych byla opatrná. Zase, mám dlouhodobější zkušenosti spíš ze zacházení s látkovejma plenama než menstruačníma kalhotkama, každopádně nechávat oblečení dýl namočený se výrazně nedoporučuje kvůli tomu, že se ve vlhkym prostředí daleko rychlejc a víc množej bakterie. Naopak je dobrý věci po namočení nechat proschnout, pokud se hned důkladně neperou.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    XMARGE: Na odsmradění prádla bývá skvělý roztok kyseliny citronové. Mám to vyzkoušeno z látkových plen pro děti.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    JANISKA: Kdo? Lindex nebo M&S? Ty M&S jo, mela jsem
    je v ruce na Vaclavaku
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    CMLKA: Nedávno na mě vyskočila jejich reklama. Nevíš, jestli je maj v ČR i v kamennejch prodejnách? Už jsem se několikrát napálila, když jsem tam pro něco vyrazila, a ono se ukázalo, že smůla, jen přes eshop.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Mimochodem kalhotky dělá už i Lindex a Marks a Spencer, tkerý je teď má i v docela velké slevě, takové balení po 3, takže jestli někdo váháte, tak je vyzkoušejte.

    Menstruační spodní prádlo | Spodní prádlo | Marks and Spencer CZ
    https://www.marksandspencer.com/cz/l/spodn%C3%AD-pr%C3%A1dlo/v%C5%A1echny-kalhotky/menstrua%C4%8Dn%C3%AD-spodn%C3%AD-pr%C3%A1dlo/
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    já je nechávám namočené do praní, kdy průběžně měním vodu a při praní místo aviváže používám desinfekci denkmit z DM
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    CAMELLA: ten sanytol mě napadl... koupím ho a vyzkouším.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    XMARGE: dělám jak ty a cca jednou za dvě až tři praní vyperu se sanytolem desinfekcí na prádlo.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    Mám otázku na uživatelky menstruačních kalhotek - jak s nimi zacházíte než je vyperete?
    Já je vždycky přemáchnu ve studené vodě, dokud z nich neteče téměř čirá voda při vyždímání, pak je většinou nechávám proschnout a peru je po 3-4 kusech v gelu na jemné / sportovní prádlo a nechávám uschnout na věšáku. Nejčastěji sahám po Lunacare kalhotkách, ale bohužel je mám půl roku a teď jsem zaznamenala, že většina z nich smrdí zatuchlinou - a to jak za mokra, když je vytáhnu z pračky, tak po uschnutí.
    Takže otázka je, jestli nedělám něco blbě - nemám je třeba nechat namočené dokud je nedám do pračky? A jak je odsmradit? Chci vyzkoušet nechat je namočené v octovém roztoku a následně vyprat znovu a nebo vyzkoušet desinfekční prášek na praní (ale nezničím je tím??). Jinak jsem s nima spokojená, ale abych je musela měnit po půl roce, to se mi nelíbí...
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    BESSAYA: Díky, jsem v situaci, kdy jsem přišla o oba kalíšky (používala jsem velký i malý LadyCup) a na jaře jsem měla nějaké urogynekologické problémy, které povolily, když jsem vyřadila velký kalíšek a na část menstruace byla jen s mens. kalhotkami bez kalíšku.

    Tak řeším, co dál.
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    MOLLY: Ahoj, ne přímo tuhle značku, ale používám už několik let nixit disc, a funguje to na jiném principu než kalíšek - nedrží to podtlakem. Je to ale super a narozdíl od kalíšku mi nikdy neproteklo a nemám s tím kvůli tomu podtlaku bolesti. Takže za mě spokojenost.
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    Máte někdo zkušenost se Ziggy Cup? Díky.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Dceři nakonec nejlíp sedly kalhotky Jessa z DM, cenově velmi příznivé, takže spokojenost na všech stranách.
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    dnes mi přišlo do pošty - sleva 250,- při nákupu nad 1000, - na snuggs.cz promokod: DNES250
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    kalhotky ve výprodeji za 199,- (jsou na konci) https://www.ecomodi.cz/menstruacni-kalhotky-ecomodi_k7/
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    RYBKA: Já jsem nejvíc spokojená se snuggs, na zkoušku jsem si ještě koupila kalhotky od sayu a love luna a snuggs prostě vedou.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Filtrovala jsem si příspěvky o menstruačních kalhotkách, prosím, kdo je používáte, jaké jsou vaše zkušenosti po delším používání? Které vydrží a fungují a které naopak nebrat?
    IKA
    IKA --- ---
    ALONSY: skúšala si aj rôzne spôsoby zloženia?
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    ALONSY: ani kdyz je jakoby obkrouzis prstem? Na youtube jsou pry ruzny tutorialy, ale na to jsem nemela odvahu :))
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Je nějaký trik na ty měkčí kalíšky?
    Mně prostě nefungují. :-( Mám asi tři a můžu stále používat jen LadyCup. Zbytek se neotevře ani kdybych se na hlavu stavěla :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam