• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PETGRIDUSwww.facebook.com - komunitní server
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    OFFINKAA: jo, takhle se pred casem nekteri mi znami taky dohodli a jeste si na tenhle status odpovidali hvezdickama :)) lidi, co se pak nachytalo, bylo docela dost. nastesti to bylo jen pro srandu, ale nekdy tu duverivost nekterych taky nechapu.
    OTZ
    OTZ --- ---
    GHOSTSTALKER: každý systém je silný přesně tak, jako jeho nejslabší článek..svět se vždycky přizpůsobuje slabším, ach ta lidskost..

    OFFINKAA: neznám moc případů, kdy by TV nebo rádio zneužilo něčí osobní informace..snad kromě totalitních režimů. já nic nedémonizuju, to nebezpečí tam prostě je, vem si kolik služeb FB spojuje (mail, chat, fotky, videa, odkazy, statusy, nedivil bych se kdyby začal suplovat i skype) a jak (ne)jsou ty služby zabezpečeny..každá ta jednotlivá služba má svoje bezp. rizika, které dohromady pod jednou "střechou" roste exponenciálně..hlavně je to nezměrné lákadlo pro hackery a jim podobné, tolik informací na jednom místě. a to mi nevymluvíš..
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Resp. nevím, proč by se svět měl přizpůsobovat debilům, co jsou schopni si do statusu dát svoje heslo...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    DED: to by se asi server posral, hashovat každé slovo jakéhokoliv FB contentu :)
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    a kdyz budou ty hashe stejny, tak se uzivateli smaze ucet, protoze je proste moc hloupej
    DED
    DED --- ---
    TARMAQ: mohli by to hashovat behem toho jak pises a porovnavat s hashem tvyho hesla kterej je ulozenej ?
    TARMAQ
    TARMAQ --- ---
    HURDA: No pokud takovou featuru zavedou, bude to znamenat ze maj ulozeny nezahashovany hesla uzivatelu a tomu se mi moc nechce verit..
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    prip. este ctrl+w na spristupnenie premiovych funkcii ;)
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    XMARGE: jo!
    HURDA
    HURDA --- ---
    XMARGE: já bych věřil že FB tuhle featuru bude mít, právě protože jsou lidi blbý...
    (zatím ji tedy nemá, ale časem ji tam udělaj, už jenom kvilu temhle statusum)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    OFFINKAA: To jsou lidi fakt tak blbí?
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    Musela jsem se teď zasmát sama sobě:
    Kamarád dal do statusu:
    "Čumím jak puk! Normálně můžete napsat své facebookové heslo do statusu, nebo komentáře statusu a on vám to automaticky vyhvězdičkuje! ******** Úlet!"
    Jak si myslíte, že to dopadlo? :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    Facebook beží stále na PHP a MySQL - DownloadingBirds
    http://downloadingbirds.blogspot.com/2010/06/facebook-bezi-stale-na-php-mysql.html
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    OTZ: Proto bych zavedla mediální výchovu už na základní škole :-), víš ono s tou (diskutabilní) potřebností a zneužíváním informací je to dost podobné u TV nebo radia...medií obecně, si myslím. Mohli bychom na tohle téma vést nekonečné rozhovory, fakt že jo, budu ale vždy na opačné straně, protože mi není sympatické nekonstruktivní démonizování čehokoliv. Peace!
    OTZ
    OTZ --- ---
    OFFINKAA: No, kdybys třeba vykřikovala, že nemáš kalhotky, procento by se asi podstatně zvýšilo:)) Ale i ty 3% jsou dost, když si vemeš, kolik kolem toho projde lidí.. ale tady jde celkově o prolínání virtuálního a veřejného prostoru, o mazání hranice mezi virtualitou a realitou, o ztrátu soukromí (FB podmiňuje registraci uvedením pravého jména, sice to nemá jak ověřit, ale to neznamená že ho tam lidi neuvádějí..), o spoustu paralel s velkým bratrem (rozdíl je ovšem v tom, že na FB se lidi odhalují dobrovolně), o zneužitelnost informací.. Nebrojím nějak extra proti FB, se svojí jednoduchostí je to nástroj pro každého, otázkou je, nakolik je potřebný a užitečný..a hlavně komu a k čemu. Podle mě skýtá víc nebezpečí, než si jsou lidé, hlavně ti nedospělí, schopni uvědomit..
    PSYLA
    PSYLA --- ---
    HADIAK: diky!!
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    PSYLA: ide; nemas to schovane? ja ich nepouzivam, mal som ich vlavo v menu pod "More".
    PSYLA
    PSYLA --- ---
    v novem profilu na fb nelze delat poznamky?
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    OTZ: tebe třeba nebo koho?? :-) Myslím, že by ani nikoho nezajímalo, kdybych je vykřikovala v poledne na náměstí z mikrofonu (to by byla mimochodem fajn performance), myslím, že by se lidi možná zastavili, chvilku by se dívali a pak by šli dál, někteří by si klepali na čelo a tak 3% by možná zajímali podrobnosti. Většina z nich bych 99% procent mých "statusů" zapomněla. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam