• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAINLOADWorkflow and Process Management
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    MICTECH: zadny do posty, kdyz to neni nic privatniho, tak at je to v klubu.. me to taky celkem zajima

    a klidne sem nahod neco z tech Lotusu, ja o tom furt slysim od kamosu ze skoly, ktery delaji v jinych firmach, ale nikde jsem to nevidel... jediny na co jsem narazil je, ze to udajne potrebuje tlustyho klienta
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    BRAINLOAD: dobre ty!
    BRAINLOAD
    BRAINLOAD --- ---
    jinak jsem teď psal další článek kde je popsaný kompletní postup tvorby jednoduché business mashup aplikace. Vyjde to v červencovém Inside. Kdyžtak pak můžu nalinkovat pdf verzi...
    BRAINLOAD
    BRAINLOAD --- ---
    MICTECH: přečti si ty články, je tam základní info obsaženo. Ten návrh formulářů není tak podstatná věc, spíše tam jde o workflow - viz třetí obrázek.
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    BRAINLOAD: to me hodne pripomina lotus notes, alespon teda tim navrhem toho formulare

    mohl by jsi me do toho produktu trochu vic zasvetit, klidne do posty?
    BRAINLOAD
    BRAINLOAD --- ---
    jinak pokud je někdo ochoten ujmout se nástěnky a záhlaví tak dejte vědět, já na to nemám čas.
    BRAINLOAD
    BRAINLOAD --- ---
    A ještě dodatek: toto není reklama, nikomu nic nenutím a už vás s tím nebudu otravovat, slibuju :o)
    BRAINLOAD
    BRAINLOAD --- ---
    Zde je nějaké čtení v češtině, jehož jsem spoluautorem:
    http://www.lbms.cz/Nastroje/TeamTrack/pdf/0805-IT_Systems-Nov%E9%20mo%9Enosti%20automatizace%20workflow.pdf

    a ještě:
    http://www.lbms.cz/Nastroje/TeamTrack/pdf/0803-ITS-SM,JS-Mashup_Revoluce%20ve%20v%FDvoji%20aplikac%ED.pdf
    BRAINLOAD
    BRAINLOAD --- ---
    RESTINPEACE: registrace je otázka 2 minut a stojí to myslím za to:

    Návrh workflow based aplikace v Composeru:






    Výsledek v prohlížeči:


    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    BRAINLOAD: register to download
    nahod spis screenshoty
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    spíš jsem jen chtěl říct, že i v UML to jde. Jen si na to člověk musí zvyknout...
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    SUPERMARIO: tak stovky provázaných procesů nemáš na jednom diagramu, že...

    Jasně, že to jde líp, UML je dost těžkopádné. Já taky často končím u tužky a papíru a to jen proto, že pohled z perspektivy, kterou potřebuju nikdo obecně neřeší...
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    JENIIK: pouzitelne ano, ale spis zda to de delat elegentneji a lip... pokdu mas stovky provazanejch prcesu tak k je to k nicemu

    RESTINPEACE: o tohle mi slo... je to zajimavy
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    treba Skoda Mlada Boleslav ma celou B2B infrastrukturu postavenou na WASu (WebSphere Application Server) a IBM ji jen neustale rozsiruje a vymysli kde se da jeste pouzit, ja jsem delal 2 projekty, ktere ted ve Skodovce bezi na WPS a tyhle pridavny produkty se pro analyzu a vyvoj urcite hodi
    imho jde IBM tou spravnou cestou
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    RESTINPEACE: ten modeler vypada pekne
    btw: mozna delaji websphere robustni a hyperfunkcni platformu, ale jeste jsem nikde nevidel jak takova hyperfunkcni platforma v podani websphere vypada :-)
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    ted jsem zacal hledat nejaky obrazky WebSphere Integration Developeru abych vam ukazal v cem delam a narazil jsem na strankach IBM na vyborny demo dalsiho modelovaciho nastroje WebSphere Business Modeller
    libi se mi jak to maj zpracovany a jak delaji z ty WebSphere celkem robustni a hyperfunkcni platformu
    check it out: http://demos.dfw.ibm.com/on_demand/Streamed/IBM_Demo_WebSphere_Business_Modeler-1-Mar07.html
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    podle me je posledni dobou stale vice vyuzivany ARIS, taky jsem uz jednou dostal zadani pro implementaci workflow zadanou v ARISu
    vypada to nejak takle (kdo nezna) http://www.ids-scheer.com/set/6466/thumbnails/itil_en_03_EPC.jpg.505782.jpg

    jinak kdyz jsem delal nejaky diagramy do diplomky, tak jsem zkusil activity diagram z UML a zjistil jsem, ze je to dost nepouzitelny
    v tomhle smeru by se asi daleko lip hodilo BPMN, coz se da pouzit coby plugin do EA, ale nemam s tim zkusenosti a do ty doby nez bude BPMN uznan jako prumyslovy standard se do toho asi ani nebudu poustet
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    SUPERMARIO: state diagram, případně activity diagram nejsou použitelné?
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    JENIIK: ale jiste ze... de mi spis o to, ze alespon UML neni k tomuto primo urceny a o UBL by se dalo imho take s uspechem pochybovat.

    Tedy zda existuji nastroje, jak pri samozrejmem pochopeni cele veci zaznamenat jednotlive procesy tak, aby se dali najit kriticke cesty, definovat pravidla a casy jednotlivych stavu a dalsi pochody tak, aby vse bylo srozumitelne jak pro zakaznika, tak pro vyvojare, architekta, projektaka atd...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam