• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    :) jj ta chajda za to stoji
    dik
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: no.. byla to blbost makleře.. měl přemyšlet o dusledku.. tak hodně štěsti.. a ať si chajdu užijete:)
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    Tuhle otazku sem si taky kladl.. ale nechci to zatim takhle hrotit. Aktualne to vypada, ze maj zajem cenu menit..
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: dik.. za info..
    v tedlech nedorozumněních doporučuju obratit se na nadřízenýho.. něco jako oznámení stavu věci a důsledky plynouci tajiztech nedorozumneni..
    osobne takhle obcas mapuju trh.. zajímá mě jestli maj normální nadřízený pod sebou kretény a nebo jsou sami kreténi..
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    ps: nejde o Dům Realit ale o Realitní Dům
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    jj moje chyba, ze sem si nepotvrdil cenu uz pri prohlidce.
    Tu smlouvu somozdrejme vypovidam na zaklade nedodrzeni hypo. Ostatni je irelevantni, vzhledem k tomu, co je na papire.
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: chapu a souhlasim s tebou.. na Dum realit to neni prvni stižnost..
    S těma provizema je to těžký.. nejlíp se ptát přímo na místě při prohlídce s majitelem.

    Naši, když prodávali byt, tak se dohodli s makleřem na ceně a provizi a když to nakonec dokazal prodat ještě za víc, dostal z toho procenta..

    Ve tvym případě asi makléř viděl možnost dvojitý provize..
    si bych vážně tu smlouvu vypověděla, ale ne z duvodu ceny ale z duvodu nedodrzeni podminek hypo..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    SOUMRAKOSVIT: Tohle se nedělá. to je prasárna.
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    No ale ja tu smlouvu uzavrel na zaklade lzivich informaci. Majitel je na ne pekne nasranej, protoze ho premluvili k ponizeni ceny s ideou, ze za nizsi cenu to prodaj drive, pak to prodavaj ofiko za 480, ale od nas chtej 540. Majitel to nevidi a oni se napakujou. Jenze ted to majitel uz vidi a me deli od koupe zrovna ten rozdil 60k (diky nizke hypo).
    OK je to "obchodovani", ale pokud chtej hrat timhle zpusobem, tak musej pocitat s tim, ze jim bude oplaceno stejne. Ja muzu tu smlouvu bez problemu vypovedet (diky jejich zavazku o vysi hypo, ktera je v podminkach smlouvy).

    To neni vztekani.. jen tu osvetluji situaci (a obcas sjizdim do sebeobhajoby) a mimo nyx hraju spinavou hru s rk (kde si sami zacli urcovat pravidla).
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    COWBOY:
    jo :D
    Prvni (neceli) mesic stravili prutahama kvuli dovolenym..
    Nejdrive to melo byt hypo v plne cene - to se nepovedlo..
    Pak z toho udelali 85% to se jakoze povedlo .. udelali prvni odhad - fajn "muzem vam poskytnout uver na 459k"..
    Shanel jsem zbylich 25%, nakonec se mi to povedlo, ale to prisli (ne tak uplne oni, ale jejich partneri na vyrizovani hypo Gepard Financi) s tim, ze byl udelan druhy odhad (jako ze kontrolni od banky) a ze nam muzou poskytnout uver pouze na 413k (s tim ze nam poskytnou pujcku na zbytek.. tj mnohem vetsi procenta).
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: jo.. ale pak musíš ten měsíc počkat.. otázka je, zda majiteli natolik věříš, že na tebe počká.. Když mu rk řekne.. "hele, dokazali jsme to nakonec prodat za vic, tak vam z toho jeste neco dame..(defakto tu puvodni cenu).. co udela majitel..? za vic penez, vic muziky..
    a kdyz uz jsi slozil zalohu za vyžší cenu a pak se z5tně dozveděl, že makleř je obchodník.. to je trochu pozdě na vstekání.. makléř jedná podle situace..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    SOUMRAKOSVIT: Dva měsíce ti vyřizují hypo?
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    Ano. tu zalohu sem slozil uz pred dvouma mesici. cekam jestli se rk umoudri a srazi cenu tam kde ma byt (jedna se o tom). jinak smlouvu vypovim, vemu si svou zalohu, pockam mesic do vyprseni smlouvy prodavajiciho a uzavru s nim obchod bez rk.
    jsou tedy dve moznosti: pujdou s cenou zpet na puvodnich 480k a koupim chatu prez ne, nebo to neudelaji a ja je obejdu.
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: řikal jsi, že majitel má s rk uzavřenou smlouvu ještě zhruba na měsíc..
    trochu se v tom ted stracim.. uz jsi složil zálohu na chajdu v realitce? ted chces prachy z5 a pujdeš se domluvit s majitelem za jejich zády?
    chápu to dobře?
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    OASHI: Jak píše DAMIAN: těch 40.000,- Kč/m2 je reál, u větších bytů možná i méně. Záleží na mnoha faktorech. Jak moc spěchají, jestli DR nebo OV, jak moc vybydleno, jestli plast okna,...
    DAMIAN
    DAMIAN --- ---
    OASHI: 40 tisíc za m
    T_Y_L
    T_Y_L --- ---
    OASHI: Pro nástřel by mohlo pomoci toto:
    http://cenybytu.idnes.cz/cbkalk.asp

    Ale nevím nakolik to odráží realitu (to by možná mohli říci lidé přímo z oboru).
    OASHI
    OASHI --- ---
    Jeste pro zdurazneni: ja jim na predrazene novostavby na provarenem Barrandove kaslu,
    me jde o stary panelak na Proseku: a tam jsou jedny z nejstarsich panelovych sidlist vubec.
    OASHI
    OASHI --- ---
    Poradite mi s aktualni situaci na trhu?
    Jde mi o nastrel, jak si asi mam predstavovat byt ke koupi:
    * Praha
    * u metra
    * stary panelak, zatepleny (asi nejak investovali)
    * byt v puvodnim stavu (umakartove jadro)
    * prizemi
    * rikaji 87 m plochy, ale protoze je to jen 3+1, asi do toho zapocitali i balkon, komoru a sklep! ;)

    => hypotecni maklerka mi vyhrozovala, ze se dnes novostavby dostanou i pres 70 tisic za m! (pry "obycejny?" novy panelak na Barrandove)
    ...no to si ze mne snad strili?!

    O co mi jde: neco jako "pomer cena / vykon": ...za jakou cenu se dnes da pri trose stesti v Praze sehnat takovy stary panelakovy byt? Za jakou cenu m plochy?
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    COWBOY:
    Zalohu sem slozil. Ale ve smlouve o rezervacnim poplatku se zavazali, ze mi sprostredkuji i hypoteku v min hodnote 490 000 (tu castku sem si tam vynutil dopsat), coz se jim nepovedlo (sehnali hypo na nizsi castku). Takze smlouvu muzu v poho vypovedet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam