• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    ::všechny zkusenosti a reference sem..::
    k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
    určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšilo



    aneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


    *************POZOR***POZOR***POZOR******************
    Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
    nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
    *************POZOR***POZOR***POZOR******************


    ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

    Diskuze podobného tématu:
    Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
    rozbalit záhlaví
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    WEN: Je to všechno o domluvě. Ale těch případů je minimum.
    WEN
    WEN --- ---
    COWBOY: no.. tim spíš.. (ale poškozenej by se cítit mohl)
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    WEN: V některých případech ani na tu prohlídku nechodí.
    WEN
    WEN --- ---
    ANTALSTASEK: záleží v jaký fázi kupující odstoupil.. prodávající se může bránit, že mu mezi tim utek jinej kšeft a mohl by chtít poměrnou část z rezervace.
    jinak si keše nechá realitka.. navíc majitel (prodávající) s tim defakto žádný náklad nemá.. tedy kromě času, který strávil na prohlídce..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    ANTALSTASEK: Čím si nejsi jistý?
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    ANTALSTASEK: Ale náklady má spíš ta realitka než majitel.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    ANTALSTASEK: Většinou si to nechává realitka, pokud není záloha vyšší než provize. Ale to poznáš podle "rezervační" smlouvy.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    zdravim,

    chci se zeptat na tuto realitku:
    http://www.orangeconstruction.cz/
    v podstate me spise zajima jako poteniconalni zamestnavatel pro otce, ale pokud by se chovali jak.. k zakaznikum, taky to chci samo vedet .]
    OASHI
    OASHI --- ---
    T_Y_L: Jeje diky! Ted vidim, ze uz jsem tu vlastne nekdy drive i byl... :) Jako inspirace super. ...i ja doufam, ze maji data aktualizovana, a ze maji aktualni data pro ten svuj model cenove mapy.
    http://cenybytu.idnes.cz/cbkalk.asp

    DAMIAN: ano 40 odpovida i mym zkusenostem, ta poradkymne me fakt vydesila.

    COWBOY: Tohle se teprve v pondeli uvidi... Snad: uz mi to odlozili, ze pry "jede pani pryc", tak aby ten byt uz nebyl pryc... :(
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    :) jj ta chajda za to stoji
    dik
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: no.. byla to blbost makleře.. měl přemyšlet o dusledku.. tak hodně štěsti.. a ať si chajdu užijete:)
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    Tuhle otazku sem si taky kladl.. ale nechci to zatim takhle hrotit. Aktualne to vypada, ze maj zajem cenu menit..
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: dik.. za info..
    v tedlech nedorozumněních doporučuju obratit se na nadřízenýho.. něco jako oznámení stavu věci a důsledky plynouci tajiztech nedorozumneni..
    osobne takhle obcas mapuju trh.. zajímá mě jestli maj normální nadřízený pod sebou kretény a nebo jsou sami kreténi..
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    ps: nejde o Dům Realit ale o Realitní Dům
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    jj moje chyba, ze sem si nepotvrdil cenu uz pri prohlidce.
    Tu smlouvu somozdrejme vypovidam na zaklade nedodrzeni hypo. Ostatni je irelevantni, vzhledem k tomu, co je na papire.
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: chapu a souhlasim s tebou.. na Dum realit to neni prvni stižnost..
    S těma provizema je to těžký.. nejlíp se ptát přímo na místě při prohlídce s majitelem.

    Naši, když prodávali byt, tak se dohodli s makleřem na ceně a provizi a když to nakonec dokazal prodat ještě za víc, dostal z toho procenta..

    Ve tvym případě asi makléř viděl možnost dvojitý provize..
    si bych vážně tu smlouvu vypověděla, ale ne z duvodu ceny ale z duvodu nedodrzeni podminek hypo..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    SOUMRAKOSVIT: Tohle se nedělá. to je prasárna.
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    No ale ja tu smlouvu uzavrel na zaklade lzivich informaci. Majitel je na ne pekne nasranej, protoze ho premluvili k ponizeni ceny s ideou, ze za nizsi cenu to prodaj drive, pak to prodavaj ofiko za 480, ale od nas chtej 540. Majitel to nevidi a oni se napakujou. Jenze ted to majitel uz vidi a me deli od koupe zrovna ten rozdil 60k (diky nizke hypo).
    OK je to "obchodovani", ale pokud chtej hrat timhle zpusobem, tak musej pocitat s tim, ze jim bude oplaceno stejne. Ja muzu tu smlouvu bez problemu vypovedet (diky jejich zavazku o vysi hypo, ktera je v podminkach smlouvy).

    To neni vztekani.. jen tu osvetluji situaci (a obcas sjizdim do sebeobhajoby) a mimo nyx hraju spinavou hru s rk (kde si sami zacli urcovat pravidla).
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    COWBOY:
    jo :D
    Prvni (neceli) mesic stravili prutahama kvuli dovolenym..
    Nejdrive to melo byt hypo v plne cene - to se nepovedlo..
    Pak z toho udelali 85% to se jakoze povedlo .. udelali prvni odhad - fajn "muzem vam poskytnout uver na 459k"..
    Shanel jsem zbylich 25%, nakonec se mi to povedlo, ale to prisli (ne tak uplne oni, ale jejich partneri na vyrizovani hypo Gepard Financi) s tim, ze byl udelan druhy odhad (jako ze kontrolni od banky) a ze nam muzou poskytnout uver pouze na 413k (s tim ze nam poskytnou pujcku na zbytek.. tj mnohem vetsi procenta).
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: jo.. ale pak musíš ten měsíc počkat.. otázka je, zda majiteli natolik věříš, že na tebe počká.. Když mu rk řekne.. "hele, dokazali jsme to nakonec prodat za vic, tak vam z toho jeste neco dame..(defakto tu puvodni cenu).. co udela majitel..? za vic penez, vic muziky..
    a kdyz uz jsi slozil zalohu za vyžší cenu a pak se z5tně dozveděl, že makleř je obchodník.. to je trochu pozdě na vstekání.. makléř jedná podle situace..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    SOUMRAKOSVIT: Dva měsíce ti vyřizují hypo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam