• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    ::všechny zkusenosti a reference sem..::
    k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
    určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšilo



    aneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


    *************POZOR***POZOR***POZOR******************
    Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
    nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
    *************POZOR***POZOR***POZOR******************


    ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

    Diskuze podobného tématu:
    Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
    rozbalit záhlaví
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    KEMAL: Nerad bych se dohadoval o slovíčka, ale z tvých předchozích prohlášení to tak vypadalo.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    COWBOY: to já přeci taky ne. Koneckonců, ani všichni autobazarníci jistě nejsou jenom zlatokopové.

    Ale rozhodně je potřeba je důsledně prověřovat.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    KEMAL: Za ostatní nikdy nic nevysvětluju. Ale prostě nevěřím, že všechny RK jsou jenom zlatokopové.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    COWBOY: zejména když úplně cokoliv vysvětlíš vždycky jenom za sebe, ne za ostatní realitky ...
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    KEMAL: Není třeba se omlouvat. Prostě někdo nemá rád rk a vysvětlovat cokoliv nemá smysl.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    COWBOY: pokud jsem se dotkl tvé stavovské cti tak se omlouvám, není třeba zacházet do osobní roviny. Jen jsem chtěl zde přítomné upozornit na detail, že vztah klient - realitní agent je spíš podobný vztahu klient - prodejce v autobazaru, nikoliv vztahu klient - lékař nebo klient - advokát. A to zejména z důvodu viz KEMAL:
    VITEKK
    VITEKK --- ---
    CIA: uff no to si mi udelal radost, ja jim prave poslal zalohu, ale vsechno jsem "doublecheckoval" a snad by to melo byt v poradku, dam vedet.
    CIA
    CIA --- ---
    VITEKK: KOVA alias 1. Zbraslavská? Noo.. Je to asi dva roky. Našli jsme u nich v nabídce inzerát na byt 5+kk, novostavba, plovoucí podlahy atd... OK, zavolali jsme, domluvili si prohlídku a vyrazili do Davle (z Prahy 9, takže cesta žádných 5 minut metrem). Přijeli jsme na místo, dorazil jiný makléř, chvíli hledal dům, ve kterém byt měl být. Pak ho našel a ukázalo se, že to není novostavba, ale nově nastavěné patro na cca 30 starém baráku.
    Byt nebyl 5+kk, ale jen 3+kk. Na dotaz, kde jsou ty další dvě místnosti, nám odpověděl: "Je možnost se domluvit se spolumajitelem půdy nad bytem (vám patří půlka té půdy), že byste ji od něj odkoupili a tam si udělali další dvě místnosti."
    A proč jsem zmiňoval plovoucí podlahu? Protože to byla brutalita - člověk vešel do místnosti a viděl, jak se podlaha zavlnila...
    Pro nás to byla neuvěřitelná ztráta času a těmto pánům a dámám již nehodlám věřit ani nos mezi očima. Ani se neomluvil, že nás táhli prohlídku na naprosto jiný popis, než odpovídal skutečnosti... NEBRAT!
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    KEMAL: No pokud snahu na druhém urvat co se dá považuješ za normální obchodní jednání, pak máš spíš problém ty.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    WEN: rk není důvěryhodným partnerem. rk, dle mých dosavadních poznatků, s typickým klientem vede normální obchodní jednání, kdy se každý snaží na druhém urvat co se dá.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    WEN: No sebe doporučovat nebudu, ale když budeš něco potřebovat konzultovat, tak to můžeš zkusit.:-)
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    WEN: Nesmíš na ně pospíchat a vysvětlit jim to. Když jim to nevysvětlíš máš smůlu. Lidi jsou vystrašení, no a co. Tak je musíš uklidnit.
    WEN
    WEN --- ---
    KEMAL: to se ti pak vyplatí spolupracovat s rk.. to je fakt začarovanej kruh..

    co nějaký doporučení.. dobrou rk? to nemáte?
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    WEN: v tomto případě mám dojem že "vystrašený" znamená "zachovávat míru nutné opatrnosti". Realitky skutečně odrbávaj kde můžou a bez právníka bych kontakt s nimi nikomu nedoporučil
    WEN
    WEN --- ---
    hlavně lidi jsou už předem vystrašený... " Prodáváš byt? tak bacha, nic nepodepisuj, nebo tě realitka obere.. a možná ještě skončíš na dlažbě.." tak to je pak těžký
    WEN
    WEN --- ---
    COWBOY: ze svých kdysy zkušeností lidi nechtěli podepsat ani tohle..
    mám totiž pocit, že neuměj číst.. možná to přečtou, ale obsah pak nějak postrádaj..
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    WEN: no když realitka tupě trvá na exkluzivitě :)))
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    WEN: To je pravda, ale pokud prodávajícímu oznámím, že mám kupce a ten chce vidět, že jsem oprávněný ten byt nabízet, tak není problém podepsat zprostředkovatelku.
    WEN
    WEN --- ---
    COWBOY: pokud nějakou maji žejo.. lidi nechtěj podepsat vůbec nic..ani oprávnění ke zprostředkování
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    ANTALSTASEK: Termín platby je závislý na požadavku prodávajícího. Nech si ukázat zprostředkovatelskou smlouvu, kterou mají s prodávajícím uzavřenou.
    WEN
    WEN --- ---
    ANTALSTASEK: necméně na schůzku bych určitě šla.. pak budeš moudřejší
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam