• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    ::všechny zkusenosti a reference sem..::
    k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
    určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšilo



    aneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


    *************POZOR***POZOR***POZOR******************
    Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
    nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
    *************POZOR***POZOR***POZOR******************


    ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

    Diskuze podobného tématu:
    Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    GREVE:
    prubeh jednani - dost strucne, krome nedele to vsechno nebylo najednou, ale postupne

    nedele:
    on: poplatky chci 3k
    ja: budu tu sama, snizme to
    on: ok, ted to snizime na 2,5 a v cervnu to upravime podle aktualni spotreby jeste presneji

    ja: rano vam dam vedet, kdy se muzu nastehovat, nejpozdeji ale k 1.2.
    on:ok, ja vam v pondeli reknu, jestli beru vas nebo ty druhe

    pondeli:
    ja: tze sice me majitel nepusti, ale od 1.2. budu platit najem a zarucuju vam tri roky najem (na zaklade propadnuti me kauce, pokud to vypovim driv)
    on: ti druzi ale chteji od pulky ledna (tze cca 8,5 tisice by mu dali navic nez ja)
    ja: no dobre, dam vam za leden pet tisic, i kdyz tam nebudu, a oni vam ten najem dlouhodoby nezarucuji (propadnutim kauce)
    on: ja bych jim dal taky sanci, aby to nabidli, tak ja se jich zeptam, jestli mi zaruci taky ten dlouhodoby najem a reknu vam v utery
    ja: ... (co jsem asi mela delat, ze)

    utery: on nic

    streda:
    on: tze ja to dam vam, ale poplatky 3 tisice a pak to snizime
    ja: ok (dyt je to jedno, stejne by pak doplacel on, ne ja)
    makler: tze uzavreme tu rezervacni smlouvu, kde pani slozi vysi jednoho najmu
    on, ja: ok

    za dve hodiny
    on: ja chci kauci hned (domluva byla az s najmem)
    ja: ok, ale nemam ted v okamziku penize proste hned na vsechno (provize, najem, kauce, delalo to cca 50 tisic, ktery ted po jednom velkem necekanem vydaji cca 40 tisic proste nemam)
    makler: tak mi provizi date pristi tyden a ted panovi zaplatite kauci
    ja: ok

    za hodinu:
    on: na najemni smlouve chci notarsky overenej podpis
    ja: podle me se se zblaznil, ale je to jeho problem, mne overi podpis kolega advokat, on bude muset k notari a penize nedostane, dokud to nedonese podepsane

    ja chvili na to: zjistila jsem z katastru, ze je to v sjm a je tam vecne bremeno - chci videt vypis z katastru
    on: co je to za formalismus, advokatni vymysly, nemam, nedonesu, nebudu platit, nebudu tim ztracet cas
    ja: dobre, ja si ho poridim sama,ale je to nestandardni

    on: posilam najemni smlouvu
    ja: totalni smatlanina - predelavala jsem ji cca 1,5 hodiny, pze a) neobsahovala co mela dle dohody (zejmena garaz v cene apod.) b) byla nekde nezakonna (2 mesice vypoved, okamzite odstoupeni bla bla) - predelavala jsem ji i presto, ze jsem mela v praci strasne moc veci plus nam zacal audit velkejch podniku, fakt jsem uz nemohla (pan uci nekde na SS) - upravy byly opravdu jen dle dohody + zohledneni zakonnosti netk. ustanoveni + zpresneni veci, co by mohly delat problem, ale ne v jeho neprospech - proste jen jsem to detilaneji upravila

    on ct rano v reakci na me upravy : co to psalo za grafomana, ja to cist nebudu, nebudu s tim ztracet cas, mam v praci prilis prace (to me fakt pobavilo)
    makler: tak se potkame a probereme to na jednani
    on: ok, v pondeli muzu o pul jedne

    a v tu chvili jsem se na to vykaslala
    predstava, ze jeste po vikendu nebudu vedet, na cem jsem a do budoucna, ze s timhle clovekem mam "bydlet" dalsi tri roky - ne diky
    GREVE
    GREVE --- ---
    KASUMI: Můžeš prosím specifikovat, v čem byl problém s majitelem?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    + kapital reality
    pan Justich od tama se mnou prosel nelehkym vyjednavanim s panem majitelem, ktery se ukazal nakonec jako totalni kokot
    kdyz jsem nakonec odstoupila od jednani (nemeli jsme podepsanou rez. smlouvu, pze pan majitel trval na kauci, tak jsme se snazili rovnou podepsat najemni smlouvu, ale to majitel nakonec totalne znemoznil), jen mi rekl, ze to cekal, ze obdivoval moji trpelivost a ze snad najdeme neco jineho...
    musim rict, ze se fakt snazil a vlastne zadarmo a bezvysledne (ac byt byl 100% co jsem chtela, proste se to s tim majitelem nedalo)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    prosim o radu:
    1) ktera realitka funguje dobre pro stredni cechy/kutna hora/?
    2) jak moc obtizne je prodat byt s hypotekou?? (budu rada za jakekoli zkusenosti, reference)

    thnx
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DAMIAN: dostali sme plany nemovitosti - pudorys s rozmerama a pohledy na nemovitost ze vsech stran
    DELVIT: tam to zkousim taky :)
    GREVE: abych rekl pravdu tak si myslim ze vinu na tom maj oba, realitku si prece clovek bere aby nemel zadny problemy a ona by mela vse prolustrovat a zaridit aby to bylo v poradku a nesprostredkovat prodej cerny stavby a prodavajici by mel dle me teda informovat kupujiciho ze na pozemku stoji uplne neco jinyho nez je na urade, ona ta zastavena plocha sedi +- s katastrem ale chybi tam kuchyn ktera je pod urovni a pokoj kterej je nad urovni..
    DAMIAN
    DAMIAN --- ---
    POHODAVOLE: a jaký plány přesně jste dostali na obecním úřadě ?
    GREVE
    GREVE --- ---
    POHODAVOLE: Nejdřív informuj o vadě prodávajícího a realitku a požádej o vyjádření, potom je žaluj. Spíš teda ale prodávajícího.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    POHODAVOLE: tohle patri nejspise sem [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ] (pravni poradna nyxu)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Prosim o radu. Koupili jsme pres realitku nemovitost. Chceme ji zrekonstruovat, tak sme dosli na obecni urad pro plany budovy abychom meli z ceho vychazet. Po obdrzeni dokumentu sme zjistili, ze na nasem pozemku se nachazi uplne jina nemovitost s jinymi rozmery. Jak byste se zachovali vuci realitce a vuci prodavajicim? V rezervacni smlouve sme podepsali ze sme si nemovitost fyzicky prohledli a ze sme se seznamili s jejim pravnim i faktickym stavem. Ve stejne smlouve je ale napsano ze se realitka zavazuje poskytnout nabyvateli veskere informace o nemovitosti zpusobile ovlivnit rozhodnuti nabyvatele o uzavreni kupni smlouvy a smlouvy o smlouve budouci kupni (o nicem takovem nas nikdo neinformoval) a v kupni smlouve je napsano ze prodavajici prohlasuji ze si nejsou vedomi zadnych pravnich vad predmetu prevodu.
    Diky moc!
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    GREVE: HWD Partners, ale je to jenom další jméno.
    SIAN: stejně to jsou pijavice ;)
    GREVE
    GREVE --- ---
    LITTLELI: Poděl se o podrobnosti a o jméno realitky.
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    bože kam se poděl Holywoodský princip? to jsou hovada, to jsou hovada, au.
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    Realitky to jsou takoví běžci, co běží na 100m trať sprintem, ale ve 100m jim dojde, že to je vytrvalostní trať na 1.500m. já bych opravdu každému doporučil, aby udělal vše proto, aby se realitním kancelářím vyhnul.
    Pokud to možné není, tak trvat na tom, že provizi dostanou až po úspěšně sjednaném a vyřízeném obchodu.
    Já to teď snad už doklepu sám, ale přístup, že v den podpisu smlouvy stále ještě nevím nic, protože se mnou nikdo nekomunikuje mě za sjednané peníze moc netěší. Asi to dobře dopadne, takže to řešit nebudu, ale jinak bych se klidne o tu tzv. rezervační jistinu klidně soudil.
    opravdu podniká v tom každej debil a podle toho to tak vypadá - jak v banánové republice.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MARWIN: no v nasem pravnim systemu nevim, jak to dopadne. Normalne by nemeli mit sanci s tou zalobou.
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    WEN
    WEN --- ---
    FAITHLESS: jasně, prodávající má nejspíš hypo
    GREVE
    GREVE --- ---
    FAITHLESS: Proč by nemělo, to je přece úplně běžná situace?
    FAITHLESS
    FAITHLESS --- ---
    Myslite, ze ma vubec smysl jednat o koupi nemovitosti, na kterou je uvaleno zastavni pravo smluvni?
    BE_RRY
    BE_RRY --- ---
    BE_RRY: DEFIRE nebrat! banda sulinu, ani se neobtezovali, zaobirat se nami upravenou smlouvou (jejich rezervacni smlouva byla dost vtipna - tak jsme se domluvili, ze ji lehce predelame), stejne tak se neotezovali dat vedet, ze rezervaci nekdo podepsal. Opravdu jednani hadr../
    FAITHLESS
    FAITHLESS --- ---
    Ahoj, mate nekdo zkusenosti s Flexi reality?
    BE_RRY
    BE_RRY --- ---
    hojte, nenajde se tady nekdo se zkusenosti s realitkou DEFIRE group, s. r. o. ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam