• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    KEMAL: A čemu se divíš? V tomhle oboru je fakt celkem běžný, že z 26 jich 20 nefunguje, jsou to jen fluktuanti a jména do počtu, kteří v životě žádný obchod neudělají. Vážně mi nepřijde divný, že kancelář v prvním roce svého provozu udělá obrat jedenačtvrt mega. Naopak, pokud to byla opravdu realitka, která nějak začínala (tzn. nevznikla třeba fúzí nebo odtržením od jiné firmy), tak mi to přijde jako celkem slušnej úspěch.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    furt je to na úrovni superhrubé mzdy běžného ředitele divize v nějaké středně velké firmě
    FINSON
    FINSON --- ---
    Ach jasně, díky.
    GREVE
    GREVE --- ---
    FINSON: Něco ti uniká. Na 1,2 milionu museli prodat tak 30 garsonek.
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    FINSON: Uniká. Kupní cena neteče přes realitku, nemůžeš ji počítat do obratu.
    FINSON
    FINSON --- ---
    1,2M obrat realitky? To jako že prodali za rok jednu nebo dvě garsonky (podle stavu / lokality), nebo mi něco uniká?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KONOPASLIK: obrat toho člověku nic moc neřekne, když nemusí bejt pravidlem, že by danili každej obchodní případ..
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    TEKKIT: Tím nic nezkazíš, když nic jiného, tak bude mít firma možnost si na základě toho dohlédnout na kvalitu svých spolupracovníků. Já jako majitel RK bych takovou zpětnou vazbu uvítal.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KONOPASLIK: my právě docela uvažujeme že pošlem na tu realitku aspoň mail...nám už je to fuk, ale spíš kvůli těm co přijdou po nás.
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: Mají 360 nemovitostí v portfoliu a 26 makléřů, to mi přijde jako dost nízký obrat. Obrat 1,2M bych viděl jako rozumnou kvótu na jednoho makléře. Otázka je, kolik jich bylo před dvěma lety. A samozřejmě předpokládám, že z těch 26 jich bude 20 nefunkčních, jak už to tak bývá. Takže jestli během prvního roku svého provozu měli 1-3 makléře, tak proč ne, celkem nevybočující čísla imho.

    Jednání konkrétního makléře je vždycky spíš chyba toho konkrétního člověka, bohužel to dělá špatné jméno celé firmě. A je na každé firmě, jak se s tím popere.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KEMAL: :DD hele nedivim se...každopádně si myslím že pokud majitelka s tou realitkou něco podepíše, tak ty jako zájemce tu realitku nemůžeš obejít. To samý majitelka...alespoň po dobu vypršení exkluzivity kterou v té smlouvě pravděpodobně má.
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    KONOPASLIK: že s takovým jednáním udělají takový obrat?
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    KEMAL: Co že je konkrétně na tomto zvláštní?
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    TEKKIT: hm, firma funguje jako realitka už přes rok a v roce 2011 (poslední uložená účetní závěrka) udělala obrat celých 1,2 miliónu. Hustý.
    DENI
    DENI --- ---
    Máte někdo prosím zkušenosti s CZECH POINT 101 s.r.o. ?
    Děkuji
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KEMAL: psal jsem, ze tam mame info z 2010 a ze mi prijde divny, ze by u nas bylo neco spatne, kdyz se se vsim serem :)
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    POHODAVOLE: no, za rok 2011 by měly u standardních s.r.o. být účetní závěrky založeny od 30.7.2012 (následujícího účetního roku, pokud se ten kryje s rokem kalendářním, což tak zpravidla bývá)

    nicméně já ale nelustroval vás ale až následně tu realitku Bohemia či co
    to že účetní závěrky nezakládáte jsi sem psal přeci ty :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POHODAVOLE: ne, CSU s tim nema nic spolecneho, to je jina povinnost
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KEMAL: kaslat tri roky? Mame tam 2010 a 2011 tam ma byt dle terminu nejpozdeji do cca 30.07.13 ne? Rekl bych, ze je tam max chyba na strane osoby, ktera to pridava na net. Proto mi to prave prislo divny, pze jak jsem psal, kazdej prd se resi s pravnikem / ucetni / porasdcem. Nevim, jestli ma tato agenda neco spolecneho se statistickym uradem, ale z praxe vim, ze nas pravidelne urguje kvuli jistym udajum (nevim presne jakym) na ktere ma jinou lhutu nez ucetni zakon, takze to sef z principu bojkotuje a posila v terminu dle ucetniho zakona. Je to i tim, ze nema rad zbytecnou praci / statni agendu navic, coz zas chapu..
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    povinnost je mekka do te doby, nez zacnou mit soudy cas to resit
    pac kdyz to zacnou resit, muzou vas i zlikvidovat, pokud to nesplnite ani v dodatecne lhute :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam