• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    ::všechny zkusenosti a reference sem..::
    k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
    určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšilo



    aneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


    *************POZOR***POZOR***POZOR******************
    Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
    nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
    *************POZOR***POZOR***POZOR******************


    ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

    Diskuze podobného tématu:
    Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
    rozbalit záhlaví
    GREVE
    GREVE --- ---
    PETEKKA: Nějak dost neurčitě asi zavázaný bude, co konkrétně z toho pro něj vyplývá, ti může za pár let sdělit místně příslušný soud :-)

    SVJ: http://www.novinky.cz/...-katastr-koupe-bytu-nezapise-nejsou-li-v-domech-spolecenstvi-vlastniku.html
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    GREVE: když přestane spolupracovat, tak je nějak vázaný smluvně k bance a k nám´nebo ne?
    co je to nezaložené svj??
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jestli uz ste to podepsali, tak vam preji at to dobre dopadne. vic se asi udelat neda
    GREVE
    GREVE --- ---
    PETEKKA: V případě, že má KÚ problém, tak se řízení přeruší a je možno chybu napravit, pak se samozřejmě musíš smířit s měsícem čekání navíc. Můžou ovšem nastat dva problémy:

    1. Prodávající přestane spolupracovat, nepodepíše opravné podání, a pak jsi tak trochu v pasti.
    2. Není ve tvých silách chybu napravit, a pak jsi úplně v pasti. Například ten známý problém s "nezaloženým" SVJ.
    ATRON
    ATRON --- ---
    Problém je v tom, že už jsme podepsali smlouvu o notářské úschově, kde je jasně daný, že jakmile bude plomba, posílá se část peněz majiteli.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    dneska jsem mu jí dala ke zkouknutí. se situací jsem ho seznámila a říkal, že při prodeji /nákupu nemovitosti si obě strany nejsou nikdy rovni, vždycky je to nastaveno trochu v něčím neprospěch. ale teprve čekám na jeho vyjádřření
    IF_
    IF_ --- ---
    PETEKKA: Co vam na to rekl vas pravnik? Tu smlouvu predpokladam videl?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    IF_: to se lehko řekne ale hůř udělá, když jde do tuhýho:(
    IF_
    IF_ --- ---
    PETEKKA: Tlacit do kouta bych se urcite nenechala...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    IF_: jasně, takže se to přeruší a podá znova, ale jak to bude pak časově nedokáže nikdo říct:( my jsem byli s mužem právě dost zatlačeni (termíny)do kouta a nakonec jsme jim na tohle kývli - a podepsat to máme zítra.
    IF_
    IF_ --- ---
    PETEKKA: Kdyz je tam chyba tak se to jen prerusi ale znovu upozornuju ze ted tam casovy limit pro vyrizeni neexistuje...je tam pretizeni a totalni chaos.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    GREVE: a když se vyskytne nějaký zádrhel, jaký je další postup? musí se podat nová, opravená žádost a katastr má zase x dní na to, jestli to schválí nebo ne?
    GREVE
    GREVE --- ---
    PETEKKA: Zdá se mi to dost nebezpečný, KÚ může vklad z mnoha důvodů neprovést (stačí špatně napsaná čárka ve jméně - vlastní zkušenost) a ze dne na den budeš v situaci, kdy byt nemáš, řízení o převodu je zastaveno a část peněz už jsi zaplatila.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    IF_: my to tak taky původně měli domluvené, ale nakonec že chtěj část peněz už když tbude na katastru plomba...
    IF_
    IF_ --- ---
    PETEKKA: My jsme peníze posílali až po přepsání na katastr - takto je to standartní a bezpečné - mezitím byly peníze v advokátní úschově. Rizika ti samozřejmě plynou, protože nikdy nevíš, co s emůže objevit za zádrhel a katastr ti to nepřepíše. Notabene teď, když zápis trvá průměrně sedm týdnů.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ahoj,setkali jste se v praxi s tím, že prodávající chtěl vyplatit část kupní ceny již při zaplombování nemovitosti na katastru a zbytek až po té, co se stane kupující majitelem? Respektive plynou s této situace pro kupujícího nějaká rizika?
    MMISKAM
    MMISKAM --- ---
    HNIZDO: Určitě RE/MAX - www.re-max.cz
    Působí v ČR, celé Evropě a mimo Evropu
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Nějaké zkušenosti s realitkou Amazing reality (kromě těch, co jsem tu dohledala, tzn. špatná zkušenost s jedním makléřem) a makléřkou Jitkou Žďárovou?
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    HNIZDO: Zkus M&M Reality, www.mmreality.cz, najdi si nejbližší pobočku v ČR k místu vašeho domu v Rakousku a zkus napsat vedoucímu tý pobočky, jestli by do toho šli. Problémy můžou nastat při jednáních na Rakouských úřadech třeba nějakým jejich katastrálním úřadu. Nebo volej bezplatně na 800 100 446. A dej vědět jak jsi dopad.).
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Prosim neznate nekdo realitku, ktera pusobi po cele cr, ma pobocku v praze, a inzeruje i do rakouska? Mame starej barak 7km od rakouskejch hranic na prodej. Dik za kazdej tip.
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    V dnešní (26.5.14) papírový MF Dnes je hodně psaní o realitkách a zákonu, co se na ně připravuje, zvlášť v příloze Byznys. Kdyby to někdo měl v el. podobě, tak myslim že by se to sem hodilo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam