• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    LOJZA
    LOJZA --- ---
    XMEDA: To najdu, i kdybych přejmenovával :))

    Každopádně, Finder má celkem mocné možnosti. Stačí označit soubory a přes pravé tlačítko dát Rename multiple files (nebo tak nějak). Lze si pak vybrat, jestli chceš find/replace, přejmenovat s nějakým prefixem apod. Určitě umí nativně udělat třeba mojeFotka0000000001.jpg až mojeFotka9999999999.jpg celkem bez problémů. Automator je v tomto případě IMHO lehce overkill.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    XMEDA: Tak si kup tamtunga prosimte))
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    VFISA: Aby se v nich snadno hledalo na pc.. ze. Takze kdyz ti nekdo rekne jestli mas IMG_7330.JPG ve full a ty jich najdes patnact ruznych...
    VFISA
    VFISA --- ---
    V životě jsem neprejmenoval fotku.
    Na co, když má každá metadata?

    HERKULES
    HERKULES --- ---
    My jsme takový chudinky, že mě to doteď nenapadlo a to mám ip od prvního modelu. odteď nespím 😎
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    XMEDA: Tak to se máš. My ostatní jsme chudáci.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MERTLAS: tak na to staci total commander, ale je to otravny krok navic, zatimco samsung mi dela rokmesicdencislo a fotek muze mit miliardy a vzdy budou mit inikatni nazev. I moje lepsi fotaky aspon dovoluji narvat treba IM00xxxx
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    XMEDA: prejmenovavani jde celkem jednoduse v automatoru... od doby, co jsem se to naucil, tak se pojmenovavanim fotek uplne netrapim.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KOC256: :( takze pak vsechny prejmenovavat. Nadtavit nejake pravidlo toho jmena asi nejde, co?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    XMEDA:
    Vnitrne si udela dalsi slozku a jede zase od jednicky…
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Jak jabko cisluje fotky, kdyz prejede 9999? :)
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    A ještě jeden dotaz. Když pustím week cal, dojde k přerušení přehrávání hudby (Spotify). Nemusí jít o přímo spuštění, ale zobrazení na displeji. V nastavení jsem nikde nenašel nic, co by k tomu dávalo důvod.

    Nesetkal jsem se s tím někdo?
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Díky, jak jsem psal, nikdy jsem se s tím nesetkal, protože mám služební telefon. Přišlo mi to trochu nefér, protože ta hláška je dost obecná a rozhodně nic nepíše o zahraničních číslech.

    Jak jsem psal, jedná se o pár korun, ale nikde není řečeno, že se služba nesekne a nebude zběsile zkoušet posílat zprávy a aktivovat se. A uživatel to nikde nevidí a nemůže tomu zabránit.
    CROSS
    CROSS --- ---
    HERKULES: na tom telefonu při aktivaci iMessages nebo Face Time přímo vyskakuje varování, že tam může dojít k nějakými naúčtování aktivační SMS. Aspoň mně to vyskakuje, i když mi moji operátoři nikdy nic nenaúčtovali (nebo o tom aspoň nevím, roky mám tarif, kterej za jednotlivý SMS po Evropě nic neúčtuje).
    WAKI
    WAKI --- ---
    HERKULES: Proč sviňský? Dyd sám apple při nastavovaní této služby tě sám na to upozorňuje. Má tam hlášku, že při nastavení této služby může být tato služba zpoplatněna u operátora. Nebo tak nějak.
    PULKA
    PULKA --- ---
    HERKULES: Mám apple nove a taky jsem si toho všimla a překvapilo mne to, Vodafone mi tvrdil, ze je to normální a už se to od ty doby neopakovatelo, tak snad 🤷‍♀️
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Čau, jsem uživatelem applu hodně dlouho, ale vlastně vždycky na služebním telefonním čísle, tak jsem se s tím setkal teď poprvé a hned mám dotaz :-)

    Žena měnila operátora, s tím simku a vlastně znovu "nastavovala" telefon pro provoz v síti. Takže došlo k zapínání imessage, facetime atp. a nyní přišlo první vyučtování (Vodafone) a tam jsem si všiml, že jsou jí naúčtovány 4 sms na tel číslo +447786205094 v rozmezí pár sekund. Podle googlu i podle operátora to iphony dělaj při nastavování těchto služeb.

    Řešil jste to někdo? Dá se to nějak reklamovat? Vodafone řekl, že pouze u Applu, že za něj je to v pořádku, protože SMS odešly. Ale i když je to pár korun, přijde mi to dost sviňský a vlastně bych to řešit chtěl.

    Nesetkal jste se s tím někdy někdo? Díky
    TONY_TAIL
    TONY_TAIL --- ---
    CROSS: kondice baterie 94%
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    DUCATIMONSTER: obal je imo jen schranka s baterkou...konektivitu zajistujou sluchatka samotny
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Našel jsem obal od airpodů. Jde nějak dohledat majitel?
    CROSS
    CROSS --- ---
    TONY_TAIL: Jak je na tom baterka?
    TONY_TAIL
    TONY_TAIL --- ---
    Mám pocit, že se mi nějak zpomalil iPhone 11 Pro max.
    Mám nejnovější iOS, úložiště není úplně úplné.
    Dá se udělat nějaká rychlá diagnostika, co by to mohlo způsobit?
    Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam