• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    iPhone Index 2022: kolik dní potřebujeme, abychom si mohli dovolit nejnovější produkt společnosti Apple? - Nákup hlavou - Picodi.com
    https://www.picodi.com/cz/nakup-hlavou/iphone-index-2022
    CROSS
    CROSS --- ---
    DSTEPZ: upřímně, mně se taky nechce věřit, že by přítomnost fyzicky menšího modelu v nabídce nevyvážila náklady na výrobu a logistiku. Ale prostě do jejich kalkulací nevidim.

    Ale jak tu zaznělo, třeba další modelový rok, nebo maj nějaký jiný plány… uvidíme.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    CROSS: Tak jasně, vždycky jsou to nějaký dohady. Já jsem nejspíš zmatlanej marketingem, kterej tvrdí, že konkureční výhodu získáš pokaždý, kdy produktově pokryješ větší část trhu, což s sebou ale nese mnohem víc logistickejch problémů atd :))
    CROSS
    CROSS --- ---
    DSTEPZ: no tak co je pro nás otázka víry, je pro Tima položka ve spreadsheetu.

    To mi neříkej, že kdyby lidi chtěli mini tak moc jenom kvůli formátu, že by jim Tim s radostí neprodával jeden model třeba s 256 GB, na kterým má marži určitě slušnou. S loňským chipsetem a nazdar.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    ONDRA_99: Neverim, ze by tam ten zajem nebyl, nakonec jsou to jen dva fiskaly, kdy apple tenhle format nabizi a ne kazdej meni telefon pokazdy s novym releasem. Forma je u konzumni elektroniky pomerne dulezitej faktor a i tady probehla nekolikrat diskuze na tohle tema, kdy si spousta lidi mini velice chvalilo. MbAir je napriklad nejprodavanejsi Apple produkt a nedavny uvedeni iPadu mini to jen potvrzuje. Nekdy ale zvitezi vyssi marze nad realnou potrebou trhu, bohuzel.
    CROSS
    CROSS --- ---
    PETER_PAN: kdyby měla 13 mini foťáky z 13 pro, lidi by si stěžovali, že jim baterka vydrží tři hodiny a pod.

    Jestli někdo ví, jak se prodávaj mini verze, je to Apple.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    A tim se dostavam k tomu proc jsem sem vlezl. Rozdil ve fotografickem vystupu mezi 12 Pro a 13 Pro je dost znacny.

    Tak kdyby nekdo zavadil o nejakou recenzi 13 Pro vs. 14 Pro, tak sem s ni, prosim. Nejvic by me zajimalo jestli pri 4K/60fps uz jde plynule zoomovat s vyuzitim tech algoritmu kdy to prebira zobrazeni z fotaku na fotak. To jde u 13 Pro jen u full-HD/60fps. Pri prepnuti na 4K/60fps to kvalitne funguje jen pro vybrany fotak a zoom je dle zvoleneho fotaku omezen.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ONDRA_99: Ano, ja myslel treba kdyby 13 mini mel fotaky z 13 Pro. Mam 13 Pro, jsem spokojenej. Jen obecne si myslim ze po malych telefonech by byla poptavka.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    PETER_PAN: Vzdy iPhone 13 mini je vybavou totozny s iPhone 13. A presto se toho mini prodalo vyrazne mene.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ONDRA_99: Problem s mini je ten ze je spatne vybavenej.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    DSTEPZ: Tak 13 mini se pořád prodává. Je klidně možný, že se zase objeví mini s nějakou větší změnou designu. Plus velikost u non-pro modelů taky pár let nebyl a teď je zpátky.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    DSTEPZ: Jo to je vzdy “dost lidi by to uvitalo”. A pak realita je ze Mini je nejmene prodavany model ze vsech.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    SUBTITLES017: Tak dolar roste, US ceny jsou navic bez VAT, nebude to tim?:))

    Za me jedina zajimava vec jsou airpody s lepsi cancellation urvanejch harantu v buse nebo letadle. Ale clovek si stejne asi radeji pocka na usb-c.

    A vubec skoda, ze zabili ip mini - verim, ze spousta lidi, ktery nebavi tahat neergonomicky ctvrtkilovy padla, by tenhle format porad uvitala.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    HOWKING: 14 se prave objevil vcera.

    Jinak vzdycky jsem premyslela, kdo ty 2004-like barevny hnusy kupuje :D.
    Ta nova cerna a bila jsou pekny, zlata je hodne zlata (jak uz podotkla Kasumi) a fialova bez komentare.
    Ja jsem se nakonec sama se sebou usnesla, ze 30k za neco, co pohazuju po zemi, hazim do kabelky a batohu, strkam to vsude mozne - ze to je moc velky vydaj na neco, co rozflakam :).
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    FELCARKILLER: 14, ne?
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    HOWKING: iphone 15?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    FARFELOO: To zase spadne, jakmile se objeví nový.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Koukám dobře, že 13 zdražila o tisícovku? Tak mám ze sebe radost, že jsem nečekal.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    ani jinde v EU to nemají nějak podstatně levnější.. v Říši 1299,--Euro
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KASUMI:
    SUBTITLES017:
    jak jsem si dneska cetl ze bude fialovy, tak jsem zmodral a zezelenal. ty barvy 11 a 12 a 13 byly super. Ale v realu neni uplne hnusna ani ta fialova.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam