• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Ok, díky za info :) teď už se jen musím rozhodnout, jestli koupit 13 Pro a nový hodinky, nebo 14 pro a starší hodinky :D
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    VLADDRACUL: V Čerčanech to funguje. Jednou jsem na chatě mocně máchl sekerou a na hodinkách přistál dotaz , jestli jsem živej.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    VLADDRACUL: Neni udavano zadne omezeni lokality. Takze by to melo bez problemu fungovat i v CR.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Ahoj, chci přecházet z Androidu na Iphone a trochu řeším jaký pořídit - zvažuji mezi 13 a 14 pro, všechno je mi podle specek v zásadě jasný. Jediné co jsem nikde nevyčetl je, jak je to s funkčností sos funkcí u nás. konkrétně mám na mysli detekci pádu u Apple watch - tím pádem jestli se dá očekávat funkčnost detekce kolize u Iphone 14. Díky za odpověď :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    HOWKING: No nebudu si nic nalhavat, ze me ajfoun poranu bez make-upu pozna :D
    BAAL
    BAAL --- ---
    No já si holt musím počkat na 15 a to už už jsem byl nachystán měnit:)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    8 byla taky dobra
    ale musim rict, ze z 8 na 11 pro byl podle me dobrej skok (min. z hlediska fotaku, kterej ja pouzivam hodne)
    a doufam, ze z 11 pro na 14 pro bude taky
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MOODYCAT: Já asi ještě s osmičkou počkám. Co kdyby nás zase donutili nosit hadr na hubě, pak je otisk prstu při placení k nezaplacení :D
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    HOWKING: Ja mam taky osmicku, spis nez do 14 pujdu do 13, zas takovej rozdil mezi 13 a 14 neni, navic mne se pocitove nelibi cislo 14 a pak je tu tady to, co jsem psala - nechci se k nemu chovat opatrne, coz bych mela u telefonu za 30k nutkani.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MOODYCAT: No tak až u nás bude v prodeji, předchozí cenově spadne.
    Jak jsem koukal na představení a parametry, pořád nevím, proč bych se měl zbavit osmičky (já, který do osmičky měl každý iPhone co vyšel - od ní nějak nevím, proč další - kdybych nebyl zarytý odpůrce androidu, tak snad vyzkouším nějaký android ať pocítím nějakou změnu, ale to udělat nemohu :D)
    MATTESH
    MATTESH --- ---
    KOC256: Nejčastější typ v mym okolí je teď mini a nedostat v práci 12 pro, tak bych si ho taky koupil. Jenže to je celosvětově dost výjimka a na největších trzích se mini téměř neprodává. https://www.macrumors.com/2022/04/21/iphone-13-mini-unpopular-march-quarter/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PULKA:
    kolega stridal SE, nechtel lopatu, MINI bylo paradni a hodne lidi to takto melo. Jen proste tech HODNE je vlastne celosvetove MALO.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DSTEPZ:
    nekde jsem zachytil (bez zdroje) ze 12 mini byl AZ 6. nejprodavanejsi mobil a to neodpovidalo standardum APPLE.

    Ja si kazdy rok menil mobil, ale loni jsem vydrzel u 12 mini, protoze 13 mini mi nic neprinaselo a PRO byla lopata :(.
    Jinak v minulosti jsem byl PROckovy uzivatel...

    Letos si to chci opet osahat...
    PULKA
    PULKA --- ---
    PETER_PAN: Jako za mne byl mini duvod prechodu k Applu - potrbovala jsem malej telefon, ale chapu, ze spousta lidi za skoro stejny penize zvoli vetsi displej. Ale na druhou strnu, kdyby mel SE displej pres cely mobil, tak by mi klidne stacil ten, ale ten fotak je ve finale velka zmena.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    iPhone Index 2022: kolik dní potřebujeme, abychom si mohli dovolit nejnovější produkt společnosti Apple? - Nákup hlavou - Picodi.com
    https://www.picodi.com/cz/nakup-hlavou/iphone-index-2022
    CROSS
    CROSS --- ---
    DSTEPZ: upřímně, mně se taky nechce věřit, že by přítomnost fyzicky menšího modelu v nabídce nevyvážila náklady na výrobu a logistiku. Ale prostě do jejich kalkulací nevidim.

    Ale jak tu zaznělo, třeba další modelový rok, nebo maj nějaký jiný plány… uvidíme.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    CROSS: Tak jasně, vždycky jsou to nějaký dohady. Já jsem nejspíš zmatlanej marketingem, kterej tvrdí, že konkureční výhodu získáš pokaždý, kdy produktově pokryješ větší část trhu, což s sebou ale nese mnohem víc logistickejch problémů atd :))
    CROSS
    CROSS --- ---
    DSTEPZ: no tak co je pro nás otázka víry, je pro Tima položka ve spreadsheetu.

    To mi neříkej, že kdyby lidi chtěli mini tak moc jenom kvůli formátu, že by jim Tim s radostí neprodával jeden model třeba s 256 GB, na kterým má marži určitě slušnou. S loňským chipsetem a nazdar.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    ONDRA_99: Neverim, ze by tam ten zajem nebyl, nakonec jsou to jen dva fiskaly, kdy apple tenhle format nabizi a ne kazdej meni telefon pokazdy s novym releasem. Forma je u konzumni elektroniky pomerne dulezitej faktor a i tady probehla nekolikrat diskuze na tohle tema, kdy si spousta lidi mini velice chvalilo. MbAir je napriklad nejprodavanejsi Apple produkt a nedavny uvedeni iPadu mini to jen potvrzuje. Nekdy ale zvitezi vyssi marze nad realnou potrebou trhu, bohuzel.
    CROSS
    CROSS --- ---
    PETER_PAN: kdyby měla 13 mini foťáky z 13 pro, lidi by si stěžovali, že jim baterka vydrží tři hodiny a pod.

    Jestli někdo ví, jak se prodávaj mini verze, je to Apple.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam