• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    W_NOICE78: cajk.. v tom případě není co řešit asi
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    SUBTITLES017: Normalne mas 2 roky zaruku. Reklamace resis primo pres Apple.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    W_NOICE78: jak je to při nákupu přímo přes apple vůbec se zárukou po uplynutí jednoleté apple záruky?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BTW u synova IP 8 se stává, že se nedeaktivuje digitizer, když se dá telefon k uchu, takže většinou tím típne hovor, někdo nějaký tip, než to půjdu dát na reklamaci? Mohlo by to dělat ochranné sklo?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    LOJZA: Já mám toho ipada jako primární zařízení, dělám na tom hudbu a připravuju si 3d věci v sharpr3d a občas upravuju grafiku v affinity, taktéž to používám jako poznámkový blok a pak samozřejmě na konzumaci obsahu. Tj jediný co s telefonem dělám je, že telefonuju, fotím, používám na im a jako navigaci do auta a na to mi vyhovuje ten mini, ipad s s sebou netahám akorát do přírody, takže ty větší jsou pro mě úplně zbytečný a na moje použití je lepší ten malej telefon, pro max by pro mě byly vyhozený prachy
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    Celkem zklamání, žádný důvod k upgradu z 12 mini, airpods pro mi opět budou padat z ucha...
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    PSYCHO: Muj kluk si koupil cervenou 11 a nastesti si na to dal hned cernej kryt, jinak bych to nedala :D
    LOJZA
    LOJZA --- ---
    HONCKA: jj, v zásadě asi dle osobních preferencí. Prošel jsem si taky kdysi kombinací iPhone + iPad, ale nebylo to ono. Bál jsem se iPhone 13 Pro Max, že to bude placka, ale taky jsem si zvykl. A nemyslím, že jsem dělal nějaké zásadní kompromisy. Případů, kdy nemám volnou druhou ruku a potřebuji si stáhnout vršek obrazovky dolů, je naprosté minimum. Kapsu u džín mám velkou dost... Zkrátka, v 95 % případů užití je pro mě větším přínosem velká obrazovka, než nevýhody plynoucí z velkého těla.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    LOJZA: líp to jde ovládat jednou rukou a je to pohodlnější v kapse, s tím ostatním máš pravdu, na to mám v 95 % případů u sebe ipad 11
    LOJZA
    LOJZA --- ---
    DSTEPZ: Nepletu. Ergonomie uživatelského rozhraní je úplně stejně relevantní pojem, jako ergonomie fyzického zařízení. Ale chápu tě. Pokud ti nesedí hardware, může to být pro tebe klidně showstopper pro ocenění ergonomie UI...
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    SUBTITLES017: Ja nic objednavat nebudu, ale pokud nemas nejaky benefity v iwant, atd. tak je apple jistota.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    btw vy, co budete predobjednavat - kde? primo pres apple, nebo nějaký iwant / istyle?
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    MOODYCAT: Mne treba mrzi, ze v ty Pro rade uz nedelaj product(RED) :(

    HOWKING: Myslis jako ze zitra, kdy zacnou predobjednavky, nebo za tyden, kdy je release?
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    LOJZA: Pletes dve ruzny veci, ergonomii a interface. Me se treba mnohem lip drzel IP6s+ se zaoblenejma hranama nez IP12 Pro s ostrejma hranama a myslim, ze nemam uplne maly ruce, ale samo chapu, ze na mensim real estate screenu se veci ovladaj hur.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    ano, musí to být zapnuté..

    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    HOWKING: Myslím , že to musíš mit zapnutý. Buď chces odemykat s rouškou nebo ne.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    LOJZA: To je spíš špatná zpráva. Méně rysů, větší šance na omyl s cizím. (dělal jsem si srandu z kolegy s jeho noťasem a změnil mu zamykání na moje heslo, který měl taky nastavený na odemykání ksichtem a tomu se zdálo, že já s rouškou vypadám jako on :D)
    LOJZA
    LOJZA --- ---
    HOWKING: FaceID s iOS od 15.x výše umí rozpoznat obličej i s rouškou :)
    LOJZA
    LOJZA --- ---
    DSTEPZ: Jako uživatel iPhone 13 Pro Max, který občas switchne na starý iPhone SE, bych vynechal vedlejší větu "ktery nebavi tahat neergonomicky ctvrtkilovy padla", protože její předmět je nepravdivý, nebo přinejmenším hrubě zjednodušující :) Ergonomie malých iPhones je jen v tom, že se asi lépe drží v dlani. Psaní na klávesnici, zobrazování obsahu a někdy i ovládání appek je ale výrazně ergonomičtější na větší obrazovce.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    VLADDRACUL: Ten rozdil v cene je minimalni, tak bych ani o 13pro neuvazoval.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam