• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    CESKI: Melo by

    How to share purchases with your family - Apple Support
    https://support.apple.com/en-us/HT201079
    CESKI
    CESKI --- ---
    Jde vyřešit, abych měl ženu v rodinném sdílení a ona si platila předplatné svou kartou??? Jde tedy o adobe balíčky
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLCON: Ke? Prostě když vemu do ruky telefon, tak je jednodušší klepnout na notifikaci a pak dát spustit, než mluvit na siri (nestěžuju si, pouze tyhle věci nepoužívám, protože do telefonu mluvím za situace, když někoho neruším a jít kvůli tomu z kanclu je mnohem větši vopruz, než tu udělat po staru), natož to na siri psát, ale to nemění nic na situaci, že když už apple udělal funkce pro automatizace, tak je nemožnost vypnout potvrzení pro trigger přes email debilita

    KOLCON
    KOLCON --- ---
    Jo a iPhone má i type to siri když si nechceš povídat
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    HONCKA: Jj lepší je si stěžovat, že to jednoduše nejde
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLCON: v tomhle jsem strašná konzerva, nechci si povídat s robotem, navíc když už kvůli tomu vezmu telefon do ruky, tak rovnou můžu odbouchnout ty zkratky
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    HONCKA: Hey Siri, remind me of this
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOC256: To že mi zapadne se mi až tak často nestává, spíš ho přečtu, že mám něco udělat v době, kdy na to nemám čas a pak na to zapomenu
    V androidu jsem používal Tasker skoro na všechno od blbostí typu, když mi žena poslal mail nebo sms s tím, že bych měl něco koupit, tak se mi udělal task na konec pracovní doby, abych to koupil, přes připomínky placení kroužků až po upozornění na mailový notifikace na zprávy v datový schránce
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HONCKA:
    No říkal jsi, že jsi propálil mail... Takže jsem to pochopil, že ti někam zapadl... Tedy jsem spíše narážel na to ty maily nějak zpracovávat. Ale pravdou je, že pokud bys vždycky z něho dělal upomínku, tak automatizovat to je řešení...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOC256: tohle je právě standardní workflow, vytvořit automaticky task nebo událost v kalendáři dle vstupních dat, psát si to někam ručně není workflow :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HONCKA:
    možná by to chtělo nastavit lepší workflow pro práci s maily, než vymýšlet rovnák na ohýbák...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Používáte někdo ve větší míře zkratky? Po tom, co mi unikl další důležitej mail jsem si chtěl nastavit automatizaci, že mi po tom co mi přijde mail s určitými vlastnostmi, tak mi to vytvoří novou připomínku. Funguje to, ale prostě na email trigger nejde vypnout "Zeptat se před spustěním".
    Dočetl jsem se, že to u tohodle typu stejně jako u geolokace nejde. (debilní apple)
    Nevíte jestli na to existuje workaround jako např u tý geolokace, že se přepne režim soustředění a pak na to naváže trigger automatizace?
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    DOOSH: Tu mám taky ale blbě se mi tam dělají poznámky
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DOOSH: Já to mám jako Vaca, měl jsem Ipad1, pak mini retina a prostě byl už moc malej, jediný co bylo trochu lepší bylo čtení, pak jsem měl pro 10.5 a teď mám PRO 11 M1, používám to spolu s 12mini a do menšího bych nešel, že jediný co bylo lepší jsou ty knížky
    DOOSH
    DOOSH --- ---
    KOLCON: co jsem dostal Mini, tak Air (= velký iPad) prakticky nepoužívám. Na konzumaci internetového obsahu je Mini super.

    Na čtení knih souhlasím s VACA, že ideální je čtečka s e-ink.
    VACA
    VACA --- ---
    KOLCON: aha OK, sry nevidel jsem pac jsem mel rozepsanej post…

    Tak zrovna pokud jde o cteni v posteli pred spanim, tak bych se na nejakej ipad mini jako druhy zarizeni k ipadu PRO uplne vys*al a poridil si misto toho za ty prachy nakou libovou ctecku s dobrym e-ink displayem a prijemnym teplym podsvicenim…
    Ten lvl cteni je na takovym zatizeni nesrovnatelne prijemnejsi nez jakymkoli ipadu.
    Just saying…
    VACA
    VACA --- ---
    KOLCON: Jako subektivne, za sebe, bych Ti doporucil spis “fullsize” ipad.
    Telefon clovek furt nosi po kapsach takze tam mi prijde mala velikost zajimava.
    Ale u iPadu to vidim spis opacne. At uz to bude mini, tak stejne to budes mit v nejakym zavazadle… Takze tam mi to uz neprijde takovy terno, aby to bylo co nejmensi.

    Apple pencil na tom 8 palcovym displayi prakticky bez ramecku nebude zadnej slagr na prakticky pouziti…
    Pro multitasking a to jakym smerem se iPadOS vyviji te bude malej display spis limitovat v tom co vsechno se dnes na iPadu da delat..



    Ale treba i cover s HW klavesnici, zatimco pro mini je ta mini klavesnice spis takovej gimmick na hranici pouzitelnosti, tak u normalniho ipadu uz je celkem vyber obalu s klavesnici ktery jsou solidni, a da se na nich celkem F pohode fungovat.
    Nektery maj i touchpad kterej to cely zase posune o kousek dal, protoze kdyz uz pises z klavesnice tak je to mnohem vic ergo nez zvedat ruce od psani na display.. Gesta a klavesovy zkratky tam mas v podstate jako na macu, takze to celkem dokaze zvednout produktivitu prace a fungovani s tim zarizenim.
    (Docela mi prijde vychytanej ten logitech combo touch keyboard, kde muzes klavesnici budto preklopit na zadni stranu, nebo snadno odtrhnout od magnetu a mit tablet jenom jako tablet, ale stale v pouzdru…)

    Zkratka a dobre zatimco telefon vnimam primarne furt jako telefon, i kdyz s benefitama moderniho veku.
    Tak ipad chapu jako pomerne vsestrany zarizeni na kterym se dnes uz da udelat celkem dost prace, a prijde mi kontraproduktivni se svazat malym displayem.
    To teda pisu z pohledu cloveka kterej iPad mini radu let provozoval, ale je to jen muj osobni pohled na vec, takze me nemusis brat uplne za slovo, taky zalezi jaky mas s tim ipadem ambice:)
    Ale jinak ono tim ze dneska uz ty ipady nemaj ty velky presahy po stranach, tak to pocitove nepusobi jako zas takovy prkno…




    KOLCON: jak pise MADBANANA.
    Btw napr na iOS 9 vychazely updaty jeste v roce 2019…
    Ono u takhle archaickyho iOS je problem spis se zastoupenim kompatibilnich appek na storu.

    Ale zrovna iOS 15 zatim problemy s kompatibilitou nema, a myslim ze jeste nejakej cas mit nebude…
    Ono tam to jako prvni z pravidla zariznou distributori appek s internetovym bankovnictvim nebo online platbama. (Jako ruzny liftaga, dame jidla, wolti, bolti, a podobne) Tam priste jednoho dne vydaj aktualizaci appky nekompatibilni s tvoji verzi iOS, bez toho appku nespustis a zkoncil jsi…
    Tohle samozrejme zasadne omezi funkcionalitu mobilniho telefonu, tak jak ho v soucasnosti vnimame..

    Jinak bezny appky co ma clovek nainstalovany zpravidla fungujou bez problemu, a to i v pripade ze uz treba na appstoru nejsou ani k dispozici vubec…



    MADBANANA: zkousel jsem, zkousel jsem i takovy ty “zvejkacky” co na sebe nalepej veskerej humus, bez efektu.
    Ale abych pravdu rekl me tam nejak odchazi uz i ten lightning port. Cim dal casteji to zlobi pri nabijeni, i s novym kabelem, i po vycisteni toho portu. Jako ono by to slo vymenit asi i celkem za pakatel, zrovna u tohodle telefonu v dnesni dobe.
    Ale s tim mikrofonem ja mam za to ze to je dokonce “knovn issue” u ty sedmicky. Ze tam snad ochazi nejakej komponent (prevodnik z toho mikrofonu) primo na zakladni desce, az to pak jednoho dne prestane fungovat uplne jednoho dne. A to se mi uz nejak resit nechce, vzhledem ke stari a dnesni hodnote tohodle stroje :-/
    (I kdyz ta 256 verze nei tak casta)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOLCON:
    já měl mini 2 a pak 4 a taky jsem se toho bál, ale pokud neusnu a nespadne mi to do xichtu, tak pohoda :-)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    KOC256: Pro mám taky ale právě na čtení v posteli je moc velký
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOLCON: Asi záleží na tom co na něm chceš dělat. Já mám iPad PRO z roku 2018, a co jsem o prázdninách přestal hrát hry, tak v podstatě na něho lezu jen vyjímečně když si v posteli si pohodlně prohlídnout nějaký web. Jinak třeba pracovně nemám moc důvod.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam