• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    WERT
    WERT --- ---
    Potreboval bych radu, mám dítě který bych rád aby mohlo na svém iPhonu používat Apple Pay, jelikož má svůj účet a kartu. Nicméně zdá se že pro dětský účet není Apple pay povolené do 13/15ti let? Wtf...

    Jak to zprovoznit?
    Už ani ty děti prostě nepoužívají cash... přijde mi to uplně na hlavu.

    Díky za nápady!
    CROSS
    CROSS --- ---
    PAYAXY: naučil se to z nějakého dřívějšího překlepu. Občas taky nevycházim z údivu.
    PAYAXY
    PAYAXY --- ---
    PAYAXY: zajímalo by mě kde Apple přišel na

    PAYAXY
    PAYAXY --- ---
    K nedávnému jásání nad návratem Swiftkey, zde ukázka inteligence stock klávesnice…

    WERT
    WERT --- ---
    SAAYURI: Odchazi, reklamuj
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    Nemel jste nekdo problem s AirPods s tim, ze vam prestalo hrat jedno sluchatko?
    Odparuju, pripojim, resetuju, chvili hrajou obe, ale pak to jedno prestane. V systemu se hlasi obe, nicmene pri zastrceni do pouzdra to prave nereguje (nezasviti kontrolka na obalu, nespusti se pripojeni pri vyndani toho sluchatka). Podle navodu na apple webu jsem to delala uz asi 10x, a stejne to po chvili prestane.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Chci si kupovat nový iphone a jsem na štíru s 256 GB z toho 150 GB ve fotkách. Takže jsem se poprvé rozhodl si v mobilu nechat jen náhledy. Fotky se samy nesmazaly (viz dřívejší debata tu). Ale čekal jsem, že když downloadem narvu telefon do plna, že se to začne uvolňovat - chyba lávky. V nastavení je sice napsáno, že "Využito 107 GB z 256", ale na teploměru tam bylo pořád full...

    Tak nakonec pomohlo toto, ale byl to boj :).
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    BARTOLOMEJ: Jasně. Mám.
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    HERKULES: mas aktualizovano? nema tam treba ulozenou aktualizaci? pokud ne, tak uz nevim 🙂
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    BARTOLOMEJ: btw. tento postup doporucuju vyzkouset vsem, kterym se zacnou IOS zarizeni chovat necekane, velmi casto to pomuze
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    BARTOLOMEJ: díky !!!

    Udělal jsem to, místo 20 je 17. Jako dobrý. Ale furt je to neuvěřitelnej balík dat.
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    HERKULES: zmacknes volume up
    zmacknes volume down
    zmacknes a DRZIS power button dokud se neobjevi jabko
    (to znamena ze se nejdriv objevi vypinaci obrazovka, stale drzis, pote zhasne, drzis porad, objevi se jabko - muzes pustit)
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    BARTOLOMEJ: A jen pro pořádek. Nejprve volume Up, pak Down a až potom power? 🤣
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    BARTOLOMEJ: Ne :) to nějak netuším že jde :). Jen power off/on.

    Jdu to zkusit
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    HERKULES: jen pro poradek - hovorime oba o tvrdem restartu (volume up, volume down, drzet power button nez se objevi jabko)?
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    BARTOLOMEJ: Záleží kolik máš celkem kapacitu. Mně u 256 netrápí ani tak to množství dat, jako spíš to, že vůbec nevím co se tam kumuluje a že to nemůžu smazat
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    HERKULES: zajimavy - ja sem 9,6 GB
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    BARTOLOMEJ: Nepomohlo právě. Drží se pořád na cca stejný hodnotě. Což mi přijde docela brutus. Zvlášť, když to je 1/3 celkove kapacity
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    HERKULES: kdyz tu polozku rozkliknes, je tam napsano, ze jsou to Cache, logy a podobne - tedy docana data
    vyzkousej telefon restartovat a velikost by se dle meho mela zmensit
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Řešil jsem u táty na jeho IP 7 nedostatek místa. Trochu jsem mu optimalizoval to co tam má atd a narazil jsem na položku systémová data. A docela mě překvapilo, že u jeho 32 gb telefonu to zabíralo cca 1/3 kapacity.

    Pak jsem koukal u sebe a mám to tam taky. Zabírá mi to ještě o 10 gb víc, ale ve 256 se to ztratí.

    Co to prosím je? Systém je uveden úplně zvlášť. Dá se s tím nějak pracovat?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam