• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Kemping a Freefleking
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HANZO: pokud se dodatkova 209 vztahuje na obytne automobily && obytne automobily jsou definovany pouze oficialnim M1 SA zaznamem, tak hadam, ze ne
    ale to se budes muset zeptat nekoho kdo se vyzna v pravu/zakonech a ne me :))

    pripomina mi to klasickou turistickou diskuzi (na kterou neexistuje jasna odpoved), jestli je spani pod tarpem "stanovani" :D
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    ADIK: na druhou stranu na západě jsem byl fakt mile překvapenej jak maj na hodne mistech zrizene stealplatzy s vylevkama, pitnou vodou a nebo i elektřinou zdarma.
    HANZO
    HANZO --- ---
    QWWERTY: to jsme furt v kruhu. To se týká ofiko vestavby, kterou máš v TP.
    Kdyz si v oktavce slozis sedadla a prespis u jeskyní na parkovišti, je to kempování?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY: popr. tady prehledneji tabulkou


    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HANZO: v autech se nevyznam, ale google tvrdi, ze podle technicaku ma M1 kategorie 2 polozky a odpoved na svuj dotaz naleznes kontrolou te druhe

    Aa) OSOBNÍ AUTOMOBIL - kategorie M 1
    Do položky 1 - první řádek „označení druhu“ se zapisuje:
    OSOBNÍ AUTOMOBIL nebo VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
    druhý řádek "Druh vozidla" se pak zapíše níže uvedené označení.

    druh SA OBYTNÝ AUTOMOBIL
    motorová vozidla zvláštního určení kategorie M vyrobená k obytným účelům, které mají
    alespoň toto zařízení:
    — sedadla a stůl,
    — uspořádání pro spaní, které může být vytvořeno ze sedadel,
    — zařízení pro vaření,
    — skladové prostory.


    zdroj: https://silverontheroad.com/2020/06/11/je-obytne-auto-osobnim-autem/
    resp.: metodice vyplňování ZTP MD

    v příloze č.2 směrnice 2007/46/ES ze dne 5. září 2007.
    5.1 „Obytným automobilem“ se rozumí vozidlo zvláštního určení kategorie M vyrobené k obytným účelům, které má alespoň toto zařízení:...
    HANZO
    HANZO --- ---
    QWWERTY: díky, to jsem nenašel. a teď, je to i na obytnou dodávku, co je ale podle TP v kategorii M1?
    HANZO
    HANZO --- ---
    CEEFA: tak prima, já myslel, že když tu házíš nějaký značky, takže máš k tomu i nějaký argumenty :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HANZO: ze by treba?
    294/2015 Sb. Vyhláška, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-294
    209 - Obytný automobil
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    HANZO: hele tyhle argumenty si nech kdyz tak pak pro fizla, az te bude vyhazovat, ptal ses, jak to vypada, ja ti to poslal :) nehlede na to, ze parkoviste nemusi byt nutne verejna komunikace, ne?
    HANZO
    HANZO --- ---
    CEEFA: a názor, že se to vztahuje na M1 bereš odkud? Kdy se M1 mění na obytný auto? Zápisem v TP, když rozložíš postel nebo až když vytáhneš markýzu nebo židličky?
    HANZO
    HANZO --- ---
    CEEFA: tak na veřejný komunikace si můžeš sice nalepit co chceš, ale když to není oficiální, tak jako by to nebylo
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    HANZO: jestli je to oficialni, ve vyhlasce, to netusim, muzes googlit, kazdopadne je to v praxi pouzivany...
    a na m1 se to vztahuje
    HANZO
    HANZO --- ---
    CEEFA: dodatková značka Camper nebo nakreslený obytný auto je česká oficiální značka? V tabulce dodatkových značek jsem to nenašel.
    Značka obytňáku se vztahuje i na dodávky v kategorii M1?

    nehádám se, jen mne to zajímá
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    HANZO: treba takhle

    nebo takhle
    HANZO
    HANZO --- ---
    WERT: jak taková značka vypadá?
    WERT
    WERT --- ---
    ADIK: Je to vsude blby, driv to byl raj…
    RSZ
    RSZ --- ---
    ..zrovna na parkáčích u jeskyní se hezky nocovalo, hovna jsem teda nevylejval:))
    ADIK
    ADIK --- ---
    WERT: a je to tady...za chvíli to u nás bude jak na západě :(((
    WERT
    WERT --- ---
    Noc v karavanu u jeskyní zakážou cedule, pak budou v krasu padat pokuty - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/brno/zpravy/chko-moravsky-kras-karavany-kempovani-obytne-vozy-palava.A220823_679470_brno-zpravy_azu
    WERT
    WERT --- ---
    WERT: tak jsem to tam parkrat nekde okempil a jde to, klasicky jsem vzdy provedl satelitni pruzkum pres Google maps. A celkem vzdy to misto bylo pak pouzitelny.

    BTW: dosly me data, tak jsem musel koupit neomezeny data SIMku do modemu, neexistuje neco takovyho treba pro Francii??? Chteli za to 80KN na 10 dni = 260 Kč
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam