• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Kemping a Freefleking
    ADIK
    ADIK --- ---
    2ND: do sebe to jit nemuze kdyz na jedne strane je pravotocivej zavit a na druhy levotocivej jak jsem uz psal
    2ND
    2ND --- ---
    ADIK: no, ono to nejde zasroubovat do sebe, takze to neni standard plyn hadice :)
    Btw: netusis jaky ma ta standart hadice rozmer, at muzu vygooglit redukci pripadne ? 1/4 nebo 1/2" tak neco ?

    Ted mi psal typek na FB:
    je to plynarske sroubeni uvadi se v palcich, na trubce v caravanu vam zustala pruvlecna matice na 17 klic, 8mm trubka. Nebo matice na 19 klic, 10mm trubka. Tech 13,8 mm je asi za na 17 klic/8 trubka.

    chtel jsem to dat novou, ale uz to nestihnu koupit, zmerim to nejdriv zitra a ve ctvrtek chci jet :}
    ADIK
    ADIK --- ---
    2ND: vypada to jako normalni plynova hadice, na jedny strane pravotocivej samec, na druhy levotociva samice
    VELADA
    VELADA --- ---
    2ND: na tohle je auditko přestavby dodávek
    2ND
    2ND --- ---
    Vyznate se nekdo v plynu ?
    Chtel jsem vymenit plynovou hadici, ale ouha. Mám 20 let starý italsky obytnak McLouis a hadice ma na jedne strane klasickou samici do regulatoru, na druhe ovsem samce, co ma necelych 14mm na sirsim obvodu zavitu, vyslo mi 13,8mm, ktery se sroubuje do rozvodu v aute.. Marne googlim, co to je za konektor a jeslti by se dala sehnat redukce, kdyz ne stejna hadice..
    BTW: nakonec jsem zjistil ze mam pres ceskou lahvoredukci italsky regulator, co se pouziva i v recku, takze tahle vec je poresena :)

    CUKI
    CUKI --- ---
    GILLIATT: No tady zrovna ty filtry jsou často k ničemu, protože ty místa už můžou být za rok pasé.

    Abych nadhodil dnešní super nález mírného offroad plácku:

    Sierra Gredos:
    40.2102825N, 5.1231172W kousek nad vodopády Los Cachizos -super přírodní tobogán.
    Jen bacha cesta je trochu divoká, příjezd odtud 40.2095656N, 5.1074639W, ale za světla se dá i předokolkou. Nad 3,5t bych tam ale asi nejel. Cesta k vodopádu je lesem, ale jsou tam cestičky.
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    SROLUJTO:
    2ND: Kluci, já nechci prudit, ale taky použijte filtr, je toho tu celkem fůra.
    SROLUJTO
    SROLUJTO --- ---
    2ND: Možná se potkáme na Peloponésu, plánujeme podobnou projížďku, hledám také tip na fleky na Peloponésu. Kdy plánujete cestu? Mě zaujal flek v termopyl u horkého potoka, a opuštěný hotel saladi.
    MATT
    MATT --- ---
    Soproni a monastyr pod Olympem..

    MATT
    MATT --- ---
    2ND: My spali tady, 40°07'41.8"N 22°33'08.9"E spis uz z nouze, k vode je to docela vysokej utes, ale da se slezt. Rano te probudi slunicko a neni se kam schovat. Taky jednu noc pod Olympem 40.098147, 22.427596, v okoli jsou naky "monastery" a da se udelat hezka prochazka podel potoka. Meli jsme s sebou deti, tak jsme se prostridali, abysme je netahali nesmyslne do hor. Olympos Oros paradni, ale me proste bavej kopecky.
    Ve Stratoni byla zajimava plaz u hlubinyho dolu, kde se dali najit kosticky pyritu ;))
    kdyz si jeste na neco vzpomenu, napisu. Byli jsme tam 2018.
    2ND
    2ND --- ---
    CUKI: jednou jsme v dávných dobách papírových map někde na severu Španělska jeli k přehradě a pak se ukázalo, že je to ne úplně přístupná vodní plocha určená na chlazení atomové elektrárny, byly tam cedule Familia Nuclearo :D
    2ND
    2ND --- ---
    Abych byl fleking toping, zatím jsem vždycky v Řecku zatáhl na Chaldikiki, přeci jen je to neblíž..
    Letos se chystám na jih, ideálně obkroužit trochu. Měl by někdo tipy na Peloponés, tam plánuju se zdržet nejdýl ?
    Čemu věnovat víc času, courat dolů východní stranou Thessaloniki, Katerini , Larissa, Volos... nebo západní, tj přeject vnitrozemí směr Korfu a pak dolů ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    2ND: Jo kecám, nějaké místa přibila. Spousta nových míst je uprostřed prázdných přehrad. Za celou cestu jsme tak spali mnohokrát v místě jde je na mapě modrý flek.
    CUKI
    CUKI --- ---
    2ND: Nic moc, je tu vedro a drastický sucho. Hodně míst ubylo, protože jsem tu dodávkou a ne malým autem, takže se všude nedostaneme.
    Ale hodně díky covidu. Přibývá hodně zákazů, často právě díky P4N. Kde je ta doba kdy se tyhle informace předávali F2F? :-(

    Ale mám si alespoň na co sednout. A na auto je překvapivě spoleh. Ťuk ťuk :-D

    Jedna vybufetěná sedačka z křoví a dvě tyhle z dekáče https://www.decathlon.es/es/p/silla-plegable-camping-quechua-basic-portavasos/_/R-p-13372?mc=8573880&c=AZUL_AZUL+TURQUESA

    protože staré uprostřed minulé cesty náhle dosloužili.
    2ND
    2ND --- ---
    CUKI: všechny fleky jsou profláklý na p4n, je čas řešit židle :)
    jak se ti sedí ve Špáňu ? :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    Doba je zlá, místo míst na kempení se tu rozebírá na co si sednout.
    TROX23
    TROX23 --- ---
    TROX23: Tady mapka do Ingolstadtu, nevím jak nasdilet spendlik na mobilu

    TROX23
    TROX23 --- ---
    My máme už třetí rok tydle z obi. Není to žádná velká kvalita, občas procvakne ta polohovací rukojeť, ale zatím drzej.
    A něco k tématu. V Dachau(ano to Dachau) je stallplatz zdarma na tři dny. Je to u mestkyho bazénu, kde maj večer slevu na asi dvě €, byli sme se tam osprchovat a žena dala par bazenu. Krom koncentraku je tam taky zámek a hezky okolí a dojezdova vzdálenost do Mnichova, něco jako Česky Brod od Prahy.
    Zadarmo se dá stát i v Ingolstadtu, je tu městských hradeb, tam je i přípojka na el. a vylevka na záchod a možnost doplnění pitný vody. 100 litru za 1€.

    FEEX
    FEEX --- ---
    2ND: zakopavat někde bombu??! Vem si jed u a redukce, a buď ji naplnit, nebo si koupíš řeckou a regulátor. (Už si nepamatuju jak ti tam maj , ale měnil jsem tam xkrat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam