• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Kemping a Freefleking
    Jezdíte kempovat?Znáte pěkný místo?Máte oblíbený kemp?Nebo FREE flek?Líbilo se vám někde?

    Sezóna začíná!!!!

    Jestli chcete profláknout kemp,použijte kouzelné slůvko "Kemp"

    Jestli chcete profláknout Freeflek,použijte kouzelné slůvko "Freeflek"

    Usnadní to ostatním filtraci



    Mapa FreeFleků
    rozbalit záhlaví
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    RSZ: ok. My se prave taky vracíme,tak jsme chtěli dat ještě cestou nejakej vylet. Teď jsem koukal,ze o kus dal je hrad Tocnik a Zebrak,tak se možná stavime tam.
    RSZ
    RSZ --- ---
    PPNEKK: hele u tý přehrady je to ok, super pro psa, koupání (zelený) hned vedle parkingu a free to je. Od centra to je trochu dál, ale o to blíž je to k dálnicí (tuhle jsem to zase použil na přespání cestou ze západu).
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    RSZ: Cus. Nasel jsi neco v te Plzni? Premyslime,ze by jsme se tam dneska stavili a rovnou tam někde prespali.
    2ND
    2ND --- ---
    Tady jsou vcelku desivy videa z recka
    Meteo Hellas
    https://www.facebook.com/meteohellas
    KCE
    KCE --- ---
    v recku se ted da kempit primo na utesech..;)
    STOKLAS
    STOKLAS --- ---
    Caravan Park San Giuliano
    Via San Giuliano 1, 30173 Benátky - Municipalità di Mestre-Carpenedo, Itálie
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    Ahoj. Nenapada vas nejaky misto v Benatkach(Mestre),kde by slo na tri dny zaparkovat dodavku? Nejde mi o kempovani,ale je to camper(pujcenej). Budeme tri dny v ventru Benatek v byte po cestach po Italii a rad bych to pujceny auto zaparkoval na nejakym bezpecnym miste. Nemam problem neco zaplatit,ale netusim kolik muze stat hlidany parkoviste… doby,kdy jsme parkovali v rakosi mezi karavanama s prostitukma a a dealerama jsou pryc:) diky za jakejkoliv tip a pekny zbytky slunicka na cestach vsem!
    MRKEVREDKEV
    MRKEVREDKEV --- ---
    chci se podelit o tip na super kemp v relativne klidny casti Triglavskyho NP. daj se tam delat fajn okruzni vylety (napr pres Krn 2 244 m.n.m.). v kopcich krasny jezera. mimo vikend to tam vypada jako na fotce. cena relativne prizniva. platili jsme cca 25e za dva dospeli, prachy za decka 4 a 6 nechteli. obsluha dost friendly. no a spot uplne skvelej. mista dost. cejtil jsem se tam po par dnech jak na chalupe, kt jsem nikdy nemel ))

    on the budget varianta je kempit o kus vys za 10e na 24h na parkaci. ten je ale pres den vystavenej brutalnimu slunci. ale pokud byste travili dny v horach, tak cajk.

    Slovinsko
    46.2377, 13.6638

    RSZ
    RSZ --- ---
    NEBIQUE: 6e osobak, 20e karavan
    NEBIQUE
    NEBIQUE --- ---
    RSZ: před 14 dny to v berzdorfer see u automatu stálo 6e na den, což i šlo. Je možný, že to zvedly? Jinak kámoš byl ve stejný čas v tom piraten kempu a platil 25e za vysokou t5ku.. mam v plánu ject tam cestou z Polska tak to zjistím.
    TOMASS
    TOMASS --- ---
    RSZ: Na pláži to neni. Asi 100 m od břehu
    RSZ
    RSZ --- ---
    TOMASS: nj ale to je daleko od vody
    TOMASS
    TOMASS --- ---
    RSZ: Byl jsem před měsícem na parkovišti hned za tím důlním strojem vpravo a bylo to free.
    RSZ
    RSZ --- ---
    U bezdorfer see jsou letos nově všude automaty (nevím teda jak na tom free platzu u přístavu), cena 20e den, docela to napalili:/ voda tedy parádní jako obvykle
    CUKI
    CUKI --- ---
    nějakej dobrej flek na Jizerky a okolí? Znám velmi dobře, ale nikdy ne autem, Orlické hory,... Cokoliv s vodou (potok a víc), kde lze hodit stan a kde to nevypadá jako v kempu?
    Možná obecně něco mezi D10 a D11
    CUKI
    CUKI --- ---
    MBL409: hlavně u většího ten prostor pěkně roste. Rozdíl mezi 6 a 7m je neuvěřitelnej. Moc pod 6 bych už nebral. Nad cca 8m už se zase těžko sháněj tyče.
    VALOR: Pokud celoročně tak v tom musíš bejt, jak o necháš jen někde stát tak zezelená a bavlna ztrácí pevnost. Ale vše lepší než když ho dobře nevysušíš.
    MBL409
    MBL409 --- ---
    FAEKAL: jak jsem psal, na delší dobu gramáž min 420 - to už je mix bavlny s plastem. Dělaj se i 500 g Rip-stop, to už je trochu jak plachta na náklaďák.
    To malý na fotce (5m) máme na víkendy a rychlý akce, tyče 6 až 6,5 m pohodlně na střeše.
    Na letní táboření máme větší.
    Kluk co s náma jezdí má teepee 25 let a ještě drží.
    Nejhorší je dlouhodobá vlhkost a blbě postavený a samozřejmě vlhký zabalený. Volná plachta, shrnutá, nebo naopak přešponovaný kolíky, suky na tyčích..
    A nejlepší co můžeš dělat je v něm topit - pořádně uvnitř očadit - čili promastit a tím impregnovat.
    A aby se v něm i s ohněm dalo nějak rozumně fungovat - bydlet, tak minimální výška 5,5-6m, optimální pro oheň je 7,5 m.
    Když ho necháš stát celý léto (4 měsíce), tak životnost bude odhadem tak 6-10 let ale třeba i víc.
    Záleží na živlech :-)

    FAEKAL
    FAEKAL --- ---
    MBL409: Rád pobavím :)) Já zas čumim, jak to všude vozíš s sebou. Bydlíka mazlíka bych určitě nedoporučoval, toho tady skoro každej má svýho. Jsem na ten web narazil před pár měsícema, protože jsem o teepku uvažoval na chatu na zahradu a tyhle stránky mi kdosi doporučoval. Chtěl jsem trochu větší, než máš, ale bojím se trochu tý životnosti ...
    MBL409
    MBL409 --- ---
    FAEKAL: jsi mě pobavil s tím odkazem na týpko.cz.
    Asi jako poslat odkaz tady někomu na
    “bydlík-mazlík.cz-užitečné rady a tipy”…
    Ale samozřejmě pro laika tam pár dobrých rad je.
    Hlavně ať teepee nenosí do prádelny, jak tam píšou :-)
    SROLUJTO
    SROLUJTO --- ---
    SWOP: Jediné co ti chybí je lednice kompresorová. AGM baterie stačí 60Ah, a skládací solár 100wp zrovna jsem koupil ténto https://www.hadex.cz/g936g-fotovoltaicky-solarni-panel-12v100w-sz-100-36mfe-skladaci-konmc4/. Záleží jaké máte auto, ale dají se najít dnes už pěkně stany co mají hliníkovou konstrukcí a skořepinu na bazoši jejich hodně a na SUV při troše štěstí dáš i malou markýzu. Záleží kolík jsi ochoten investovat 35-120tisic, zda hodláte jezdít na delší dobu.A základ je mít dostatek prostorů kde můžeš skladovat vybavení na kempování.
    MBL409
    MBL409 --- ---
    VALOR: jestli máte třístovku gramáž - tedy bavlna, tak ho určitě přes zimu nenechávejte. Ani ta 440g nevydrží všechno. 320g bych doporučoval stejně po každém víkendu bourat a nenechávat volně vlivům. Když necháš jen dobře postavenou kostru, tak to máš hned a ještě se to naučíš pořádně stavět…
    Klobouk proboha hlavně ne!!!
    Pořiďte si Ozan, ten nad spaním kapání vyřeší.
    Párkrát to postavíš a pak to máš klidně za 15-20 minut i s liningem. Já s ním už jezdím i na víkendovou vodu - prostor, oheň a už od hospody vidíš, kde bydlíš :-)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam